Reklamı Kapat

Reklamı Kapat

Araştırmalara Göre Süt Ürünleri Kalp Sağlığını Koruyor

Normalde kolesterol sorunu nedeniyle süt ürünlerinin aşırı tüketimi önerilmez. Yeni araştırma ise tam tersini söylüyor ve süt ürünlerinin kalp sağlığına iyi geldiğini belirtiyor.

Diş teli fiyatı

The Lancet dergisinde yayınlanan yeni geniş çaplı araştırmaya göre tam yağlı süt ürünleri tüketimi ile kardiyovasküler sağlığınız arasında önemli bir bağlantı var. Normalde Amerikan Kalp Sağlığı Kurumu – AHA yetişkinlere günde üç porsiyondan fazla süt ürünü tüketmeyi önermiyordu. Süt ürünlerinde bulunan yağ miktarının kötü kolesterolü tetiklediği iddia edilirken, yeni yapılan araştırma ise bunların tam tersini söylüyor.

Yapılan araştırmaya göre süt ürünlerinde bulunan yağ asitleri kalp sağlığına karşı koruma sağlarken, felç ve kalp krizlerinin de önüne geçmekte yardımcı oluyor. Bunun için 5 kıtadan, 21 ülkeden 130 binin üzerinde katılımcının beslenme alışkanlıkları gözlemlendi. Tam yağlı süt ürünleri tüketen kişilerde ölüm oranlarının ve kardiyovasküler hastalıkların azaldığı gözlemlendi.

KATILIMCILAR 9 YILDIR ARALIKSIZ İZLENİYOR

Bu çalışma Kanada’daki McMaster Üniversitesi’nden Dr. Mahshid Dehghan tarafından kaleme alınırken, katılımcılar 9 yıl boyunca izlendi. Bunlar 35-70 arasındaki kişilerdi. Sonucunda ortaya önemli bulgular çıkarken, düzenli süt ürünleri tüketen kişilerin çok daha sağlıklı olduğu ve kalp hastalıklarına yakalanmadıkları belirlendi. Kısacası, gelecekte süt ürünleri ile ilgili genel algılar da bu araştırmanın sonrasında değişebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir.
| Diş Teli | Wifi Şifre Kırma|

| Wordpress Hosting | Urfa Haber |