Güncelleme Tarihi: 7 Ekim 2021 16:34 Kategori: Sağlık

Kürtaj Nedir? Nasıl Yapılır?

İstenmeyen hamileliklere son verme işlemi kürtaj olarak tanımlanır. Günümüzde kürtaj işlemi çok daha yeni tekniklerle gerçekleştiriliyor. Kısa sürede tamamlanan bu işlemin ardından hastanın kısa bir süre dinlenmesi tavsiye ediliyor. Büyük kentler gibi Bursa kadın hastalıkları alanında rahatlıkla sağlık hizmetinin alındığı şehirler arasında yer alıyor. Kürtaj işlemi bu şehirde de gerçekleştirilebiliyor. 

Kürtaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Kürtaj Nasıl Yapılır?

Çoğunlukla lokal anestezi altında gerçekleştirilen kürtaj işlemi kimi zaman genel anesteziyle de yapılabiliyor. Vakumlu kürtaj yönteminde özel olarak geliştirilen bir tıbbi alet kullanılır. Bu alet yardımı ile gebeliğin sonlandırılması sağlanır ve işlem dakikalar içerisinde tamamlanır. 

Kürtaj İçin En Uygun Hafta Nedir?

Bu işlem için ideal dönem gebeliğin 6. haftası ile 10. haftası arasıdır. Yapılan gebelik testinin pozitif çıkması durumunda hemen kürtaj işleminin yapılması doğru olmaz. Mutlaka ultrason ile gebelik kesesinin görülmesi gerekiyor. 

Daha erken dönemde yapılan kürtaj işleminin başarı oranı düşüktür. Gebeliğin devam etmesi riski bulunur. Hamileliğin 10. haftasından sonra ise kürtaj işleminin yapılması yasaktır. Kanunen sadece belirli durumlarda kürtaj işlemine izin verilebilir. 

Vakumlu Kürtaj Nedir?

Halk arasında vakumlu kürtaj olarak adlandırılan vakumlu aspirasyon tekniği, ülkemizde ve dünya genelinde en sık uygulanan kürtaj metodudur. Minimum riskle gerçekleştirilen bu işlemde negatif basınç tekniğinden faydalanılıyor. Vajinal yoldan embriyonun çıkarılması ve vücuttan tahliye edilmesi işlemi olarak tanımlanabilir. 

 

Bursa’da Kürtaj Uygulayan Doktorlar

Öncelikle Bursa kadın hastalıkları tedavileri ve kürtaj işlemlerinin sıklıkla yapıldığı kentlerden biridir. Bursa’da kürtaj yapan doktorlar bulmak zor değil ve bu işlem için farklı bir kente gitmek gerekmiyor. Özellikle Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Barış Korkmaz gibi deneyimli hekimlerin çok daha sık tercih edildiğini belirtebiliriz. Kürtaj işlemiyle ilgili kolaylıkla randevu almak isteyenler, işlemin kısa sürede tamamlanmasını arzu edenler tercihini Dr. Barış Korkmaz yönünde kullanıyor. 

Bilgi için: Bursa kürtaj

 

Kürtaj Fiyatları Ne Kadar?

Günümüzde kürtaj fiyatları çok yüksek rakamlara tekabül etmiyor. Gayet makul ücretlerle kürtaj işleminin yapılması mümkün olabiliyor. Ancak fiyatlar çeşitli unsurlara göre değişkenlik gösterdiğinden net bir fiyattan söz etmek yanıltıcı olabilir. Öncelikle randevu alarak muayene olmak gerekiyor. 

Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz:
https://www.drbariskorkmaz.com

En son yayınlanan Dişte Çürük Olduğu Nasıl Anlaşılır? incelediniz mi?
En son yayınlanan Möllers Balık Yağı incelediniz mi?

Bu haberle ilgili etiketler aşağıdadır!.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir