Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2021 15:56 Kategori: Güncel

Solid Polikarbon Levha Nedir?

Solid Polikarbon Levha Nedir?

Solid Polikarbon Levha, diğer malzemelere göre daha hafif ve daha dayanıklı olduğundan dolayı sera yapımında, çatı ve cephe yapımında, güvenlik camları ve optik camı yapımında, otobüs duraklarında, polis kulübelerinde, balkon korkuluklarında, iş güvenlik malzemelerinde temel madde olarak kullanılmaktadır.  Hem dayanıklı hem de hafif olan bu ürünler diğerlerine göre daha uygun ücretlerde olduğu için müşterilerimiz tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Solid Polikarbon Levhalar ısıya karşı ve darbeye karşı son derece dayanıklı ürünlerdir.

Solid Polikarbon Levha Özellikleri

  • Solid Polikarbon Levhalar aşınmaya, darbeye veya çeşitli kimyasallara karşı dayanıklı özellik göstermektedir.
  • Diğer maddelere oranlar çok daha hafif olması sebebiyle gözlük gibi alanlarda kullanılmaktadır.
  • İçerisindeki madde dolayısıyla ses geçirmez bir özelliği bulunan Solid Polikarbon Levha, sessiz bir ortam sağlamak isteyenler için ilk tercih edilenler arasındadır.
  • Uzun süreli kullanılabilen bu levhalar herhangi bir bakım gerektirmediği gibi bütçenize de uyum sağlamaktadır. Ayrıca 10 yıla kadar garanti sağlamaktadır.
  • Üretimi sayesinde güneş ışığının zararlı etkilerinden etkilenmeyen Solid Polikarbon Levha, kendini dış tehlikelerden korurken üzerindeki suyu tutmadan akıtır.
  • Yapısı sebebiyle her iklime ayak uydurabilen bu levhalar -40 C ile 120 C’ye kadar kendini muhafaza edebilmektedir. Ayrıca esnek yapısı ile montaj edilmesi çok kolaydır. Diğer maddelerin giremediği her alana girebilmekte ve şekil alabilmektedir.

Belirtilen özellikleri sayesinde birçok alanda tercih edilebilen Solid Polikarbon, güvenlik gerektiren yerde sıklıkla tercih edilmektedir. Isıya dayanıklılığı sayesinde Dünya Yangın Standartları açısından onaylanmış bir maddedir. Ayrıca güvenlik güçlerinin polis gözlüğü veya polis kaskı gibi kurşun geçirmeyen alanlarda da kullanılabilmektedir.

Solid Polikarbon Levha Temizlenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Solid Polikarbon Levha, yapısı itibari ile bakım gerektirmeyen özellikte olsa da bazı durumlarda temizlenme ihtiyacı olabilmektedir. Solid Polikarbon Levha temizlenirken benzin, alkali deterjanlar, benzen gibi malzemeleri içeren temizlik araçlarıyla temizlenmemelidir. Bu levhaları yumuşak bir bez yardımıyla ılık su ile temizleyebilirsiniz. İsterseniz hafif bir sabun kullanabilirsiniz. Sabun kullandığınız durumlarda levha sabunlama işleminden sonra durulanmalı ve kurulanmalıdır. Solid Polikarbon Levha eğer uzun süre sabun veya deterjana maruz kaldıysa bir an önce durulanmalıdır ve çizilmeye karşı kuru temizleme yapılmamalıdır.

 

Bu haberle ilgili etiketler aşağıdadır!.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir