DOLAR 8,83580.18%
EURO 10,33480.11%
ALTIN 495,15-0,19
BITCOIN 374770-4,26%
İstanbul
18°

PARÇALI BULUTLU

13:00

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Boş Menü
  • Boş Menü
  • Boş Menü
  • Boş Menü
  • Boş Menü
  • Boş Menü
  • Boş Menü
  • Aktüel
  • Sağlık
  • Tüp mide ameliyatının kanser yapabileceği tartışılıyor

Tüp mide ameliyatının kanser yapabileceği tartışılıyor

ABONE OL
24 Kasım 2018 22:20
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son zamanlarda popüler bir ameliyat olan ve fiyatları 100 bin liraya kadar çıkabilen tüp mide ameliyatı hakkında dünyanın dört bir yanından doktorlar tartışmaya girdiler. Türkiye’de şuan saç ekme ameliyatıyla birlikte tüp mide ameliyatı da popüler bir hale geldi. Özellikle Avrupa’dan Türkiye’ye gelerek tüp mide ameliyatı olanların sayısı bir hayli fazladır. Eğer sizde kilolarınız ile baş edemiyorsanız tüp mide ameliyatı sizin için alternatif bir çözüm olabilir ama tüp mide ameliyatı hakkında ortaya atılan çok fazla iddia olduğunu söyleyelim. Ameliyatın birçok çeşidi olduğu gibi her ameliyat çeşidinin ayrı bir komplikasyonu var.

TAKILAN TIBBİ ZIMBALAR TARTIŞMAYA KONU OLDU

Tüp mide ameliyatı olduktan sonra ömrünüzün sonuna kadar midenizde olacak tıbbi zımbalarla yaşamanız gerekiyor. Bunun haricinde yine ameliyattan yıllar sonra bile midenize takılan bu zımbalar sonucunda herhangi bir kaçak olabileceği söyleniyor ama bizim araştırmalarımıza göre Türkiye’de bu ameliyatı olan ve 5-6 yıldır hiçbir sorun yaşamayan insanlar öldük. Şans demek istemiyoruz ama hem doktor hem de hastanın burada yapması gereken çok önemli şeyler var. Bunları eksiksiz olarak yaptığınızda ve tüp mideli olduğunuzu bilerek hayata devam edince hiçbir sorun olmadığı yine internet araştırmalarımızda ortaya çıkıyor.

AMELİYATTAN DOLAYI HAYATINI KAYBEDENLER VAR

Ameliyatı ciddiye almayan birçok hasta ve doktor var. Genelde özel hastanelerde popüler olan bu ameliyatları yapan doktorlar devlet hastanesinden çıktıktan sonra özel hastanelere geçiyorlar. Elbette herkes için geçerli bir şey değil ama genel bir bakışla baktığımızda durumun bundan ibaret olduğunu söyleyebiliriz. Bütün bunlara rağmen ameliyat olup felç kalan ve hayatını kaybeden insanlar var. Türkiye’de artık VKİ oranına göre bu ameliyat yapılıyor ve ölümlerin yada kalıcı komplikasyonların önüne geçilmesi hedefleniyor. Dünyada halen ameliyatın yıllar sonra kanser sorununu ortaya çıkarabileceği konuşuluyor ama özellikle ülkemizde çok fazla kişi ameliyat olmak için sıraya giriyor.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.