DOLAR 9,2739-0.04%
EURO 10,7630-0.03%
ALTIN 525,75-0,09
BITCOIN 565155-0,01%
İstanbul
16°

PARÇALI BULUTLU

05:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

  • Boş Menü
  • Boş Menü
  • Boş Menü
  • Boş Menü
  • Boş Menü
  • Boş Menü
  • Boş Menü
Ülkemizden Yurtdışına Eğitim Talebi Her Geçen Gün Artıyor.
  • Aktüel
  • Güncel
  • Ülkemizden Yurtdışına Eğitim Talebi Her Geçen Gün Artıyor.

Ülkemizden Yurtdışına Eğitim Talebi Her Geçen Gün Artıyor.

ABONE OL
10 Ekim 2020 15:02
Ülkemizden Yurtdışına Eğitim Talebi Her Geçen Gün Artıyor.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

EDCON Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencilerin hedeflerine ve akademik özelliklerine göre yurtdışında eğitim alabilecekleri en uygun yerleri seçtiklerini belirten Atlas-EDCON- Orbis Şirketler Grubu Kurucu Ortağı ve Direktörü Rahmi Mesud Yılmaz, çalışma prensiplerini şöyle anlatıyor: “ Bizim amacımız çocukların akademik özelliklerine ve hedeflerine göre en uygun kararlarını almalarını sağlayarak rehberlik etmek. Öğrenciler için en uygun alternatiflerin de belirlendiği eğitim yolculuğunda başvuru süreçlerinin tamamlanmasından seyahat planlamalarına, güvenli bir şekilde gidecekleri yerlere yerleştirmekten mezun olana kadar tüm işlemlerini birlikte yürüterek rehberlik ediyoruz. Yurtiçinde ve Londra’da bulunan ofisimiz ile danışmanlık hizmetlerimizi yerine getiriyoruz”

İngiltere’nin uyguladığı 14 günlük karantina sürecinin eğitim olanaklarına ne şekilde yansıdığını da anlatan Yılmaz : “Öğrencilerin bir kısmı bu konuda tedirgin olsa da kendilerinden istenilen 14 gün boyunca tıpkı Türkiye’de olduğu gibi kişisel izolasyonlarını sağlamak. Konaklama alanlarında çıkmamaları önlem amaçlı tüm ülkelerde uygulanıyor. Bu geçici bir süreç bizler de öğrencilerimizin kendilerini yalnız hissetmemeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Kurallara uymamaları halinde yüklü ciddi para cezası olduğu için öğrencilerimizde bu süreçte sosyalleşecekleri süreci evde biraz daha eğitim alanında kendilerini geliştirerek değerlendiriyor” dedi.

Son yıllarda İngiltere’ye eğitim imkanı için çok fazla başvuru aldıklarını da belirten Yılmaz , “ Pandemi süreci ile yüksek lisans planlayan öğrenciler büyük oranda beklemeyi tercih etse de lisans eğitimi için gidecek öğrencilerde herhangi bir erteleme gözlemlenmemekte. Genel itibariyle son 4-5 yıldır lisans eğitimi için yurt dışını tercih eden öğrenci sayısında ciddi artışlar yaşıyoruz. Ülke seçimleri çeşitlilik gösterse de en yaygın tercih İngilizce eğitim veren ülkeler tercih ediliyor. Bu yıl pandemi nedeni ile planlarını erteleyen öğrenciler oldu. Ancak bu erteleme eğitimlerini olduklarını yerde tamamlamak üzerine değil bir yıl bekleyerek yine arzu ettikleri şekilde yurtdışında eğitim almak üzerine ilerliyorlar” dedi.

Pandemi süreci ile bazı ülke ve üniversitelerin tamamen online eğitime geçtiklerini de belirten uzman eğitim danışmanı, “ Online eğitim süreci ülke bazında olduğu kadar üniversite bazında da farklılık gösteriyor. Bazı ülke ve üniversiteler tamamen online eğitime geçiş yaptı. Bazıları ise online eğitim imkanı sunarken öğrencilerine kampüse gelme seçeneği sunuyor. Bazı üniversiteler de ise yüz yüze eğitim yöntemleri ile online süreçlerimi birleştirdi. Bu uygulama şimdilik dönem bitimine kadar planlamış olup Ocak itibari ile tekrar değerlendirilecek” diye konuştu.

Eğitim danışmanlığı alanında uzun yıllardır güvenilir hizmet veren Edcon Eğitim Danışmanlığının düzenleyeceği eğitim semineri online olarak 13 Ekim tarihinde saat:11.00’de https://edcon.com.tr/seminer/ linki üzerinden gerçekleştirilecek.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.