Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2021 14:11 Kategori: Güncel

Dünyanın En Çok Satan Oyunları

Oyunların iyi olup olmadığı ne kadar satıldığı ile belli olmasa da, oyunların zaman içerisinde ne derece tutulduğunu göstermesi açısından oldukça önemlidir. İşte karşınızda Dünyanın En Çok Satan Oyunları!!!

Dünyanın En Çok Satan Oyunları

Dünyanın En Çok Satan Oyunları listesinde yer alan oyunlar geçmişten günümüze kadar gelen oyunlar açısından en çok satış rakamına ulaşan oyunlardır. Oyun sektörü günümüzde öyle bir konuma geldi ki, oyunların bazılarının maliyetleri Hollywood filmlerinin maliyetini bile geçmiş durumda.

Atari ile 1970 yıllarında insanların odak noktalarından biri haline gelen oyunlar, şimdi E-spor kulüpleriyle birlikte bir spor haline geldi. Oyunlar şimdi çok yüksek maliyetlerle üretilseler de E-spor ya da farklı şekilde paralar kazandırmaya bile başladı. Oyun oynayarak canlı yayın açabilir ve bu şekilde geçiminizi sağlayabilirsiniz.

Dünyada En Çok Satılan Oyunlar

Dünyada En Çok Satılan oyunlar listesinin ilk iki sırasında zeka gelişimine katkı sağlayan oyunlar yer almaktadır. Listemizde efsane oyunlardan tutunda gelmiş geçmiş en iyi oyunlara kadar bir sürü oyun yer almaktadır. İşte karşınızda Dünyanın En Çok Satan Oyunları listesi!!!

10. Diablo III

Diablo III, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen oyun 15 Mayıs 2012 yılında oyun piyasasına sürüldü. PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC platformlarında oynayabileceğiniz bu oyunun IGN puanı 9.5’tir. Oyun ilk çıktıktan 3 yıl sonra 30 milyon üstü satış rakamına ulaştı.

9.Wii Sports Resort

Wii Sports Resort, 25 Haziran 2009 yılında Nintendo Wii platformu için çıkarılan ve IGN puanı 6,5 olan bir oyundur. Listemizde yer alan oyunlar arasında en düşük ING puanına sahip olan bu oyun 33 Milyondan fazla satışı gerçekleştirmiştir.

8. Mario Kart Wii

Mario Kart Wii, 10 Nisan 2008 yılında Nintendo Wii platformu için piyasaya sürülen bu oyun 8,9 IGN puanına sahiptir. Oyun çıktığından geçtiğimiz aylara kadar toplamda 37 Milyondan fazla satış rakamına ulaşmıştır.

7. Super Mario Bros

Neredeyse Oyun piyasasının ilk oyunlarından biri olan ve 1985 yılında çıkan Super Mario Bros, IGN skoru 9’dur ve 40 Milyondan fazla satış yapmıştır. Bu oyun Guinness Dünya Rekorları kitabında yer almaktadır ve en çok satan NES oyunu arasında yer almaktadır.

6. Pokemon Red/Blue/Green/Yellow

Bir zamanların oldukça ilgi gören çizgi filmlerinden biri olan Pokemon, oyununun çıkmasıyla sükse yaratmayı başarmıştı. İnsanların oldukça ilgi gösterdiği bu oyun 10 IGN puanına sahiptir ve toplamda 45 Milyondan fazla satış sayısına ulaşmıştır.

5. Playerunknow’s Battlegrounds

PUBG olarak da bilinen bu oyun 23 Mart 2017 tarihinde piyasaya sürülmüştür. 2018 yılında toplamda 50 Milyon daha fazla satışa imza atmayı başarmıştır. Battle Royal oyunlara yeni bir bakış açısı getiren ve oldukça ilgi gören bu oyunun IGN puanı 9,5 TL’dir.

4. Wii Sports

Wii Sports, Nintendo Wii platformunda oynanabilen oyun 19 Kasım 2006 yılında piyasaya sürülmüştür. IGN 7,5 puanına ait olan bu oyun 82 Milyondan daha fazla satış fiyatına ulaşmıştır.

3. Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V (GTA 5), oyun severlerin ilk gözdelerinden biri olan GTA serisinin beşincisi olan bu oyun ilk çıktığı günden günümüze kadar oldukça ilgi görmüştür. 2013 yılında piyasa çıkan bu oyun günümüzde de en çok oynanan oyunlar arasında yer almaktadır. IGN puanı 10 olan bu oyun 110 Milyondan fazla satış fiyatına ulaşarak Dünyanın En Çok Satan Oyunları listesinde üçüncü sırada yer almaktadır.

2. Minecraft

Minecraft, 2009 yılında klasik sürümüyle karşımıza çıkan bu oyun neredeyse tüm oyun platformlarında oynanmaktadır. IGN puanı 9 olan bu oyun günümüzde popüler oyunlar listesinde yerini almaktadır. Çıktığı günlerden günümüze kadar yapmış olduğu güncellemelerle her zaman popülerliğini korumuştur ve hayla en çok oynanan oyunlar arasındaki yerini korumaktadır ve toplamda 200 Milyondan fazla satışa imza atmıştır.

1. Tetris

Oyunlarla hiç alakası olmayan insanların bile bir sefer olsa da oynadığı oyunlardan biri olan Tetris, 1984 yılında piyasaya sürülmüştür. Birçok farklı türü ve versiyonu çıkan bu oyunun IGN puanı 9’dur. Dünyada en çok satılan oyunlar listesinin zirvesinde yer alan Tetris toplamda 500 Milyondan fazla satışa rakamına ulaşmıştır.

Etiket yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir