Güncelleme Tarihi: 1 Kasım 2021 16:07 Kategori: Güncel

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Göz Kapağı Estetiği Nasıl Uygulanır? Göz Kapağı Estetiği Fiyatları Ne Kadar? İşte Tüm Detaylar…

Göz kapağı esteti veya tıptaki adı ile blefaroplasti, göz etrafında yaş artışına bağlı olarak oluşan yaşlılık belirtilerini gidermek ve cildi eski haline getirmek için uygulanan bir ameliyattır. Yaşlanmaya bağlı olarak cildin gerginlik düzeyi azalır ve cilt eski sıkılığını yitirir.

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Göz Kapağı Estetiği Nasıl Uygulanır? Göz Kapağı Estetiği Fiyatları Ne Kadar? İşte Tüm Detaylar…

Cildin altında yer alan kas dokuları zamanla zayıflayarak gevşer. Güneşe maruz kalmanın da etkisiyle ciltte lekelenmeler meydana gelir. Göz çevresindeki bulunan cilt diğer bölgelere göre daha ince ve hassas yapıda olduğundan bu bölge daha çabuk yaşlanır.

Göz kapağı estetiği hem alt göz kapağı estetiği hem üst göz kapağı estetiği olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Göz kapakları neden sarkar?

Göz kapağı ve çevresi yaş artışına ve yer çekimine de bağlı olarak zamanla sarkmaya başlar. Sarkmalarla beraber göz kapaklarında torbalanma, renk tonu eşitsizlikleri, gevşeme ve ince çizgi ve kırışıklıklar da belirir. Bunlara ek olarak sigara ve alkol tüketimi, aşırı güneşe maruz kalma, hava kirliliği gibi etkenlere bağlı olarak da göz çevresinde deformasyonlar oluşur. Fakat göz kapaklarının sarkmasına genetik faktörler de neden olur.

Göz kapağı estetik fiyatları

Göz kapağı estetiği için en uygun yaş aralığı nedir?

Göz kapağı estetiği yaşlanma belirtileri ortaya çıktığı andan itibaren uygulanabilir. Göz kapağı estetiği olmak isteyen kişilerin birçoğu 35 yaşın üzerindedir. Ancak bazı hastalarda kalıtsal özelliklere bağlı olarak doğuştan göz kapağı sarkmaları oluşabilir. Bu sebeple bu kişilere erken dönemde de göz kapağı estetiği uygulanabilmektedir.

Göz kapağı estetiği yaşlılık evresini durdurmaz. Göz kapağı estetiği sonrası etkisi ortalama olarak 7 ila 8 sene süresince kalıcılığı devam eder. Bu süreç bittikten sonra ise göz kapakları yerçekimi etkisi ile tekrar sarkmaya başlar. Göz kapağı estetiği uygulamasının botoks ve iple askı gibi yöntemlerle uygulandığında daha başarılı sonuçlar vermektedir.

Üst göz kapağı estetiği nedir?

Üst göz kapağı bölgesinde yaş artışına bağlı olarak cilt fazlalığı meydana gelir. Üst göz kapağı estetiği ameliyatlarında üst göz kapağında bulunan fazlalık olan cilt alınır.

Alt göz kapağı estetiği nedir?

Alt göz kapaklarında zamanla çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşemeler, torbalanmalar ve kırışıklıklar meydana gelmektedir. Alt göz kapağı estetiği ameliyatı bu bölgede bulunan fazlalık cildin çıkarılmasını kapsar. Alt göz kapağı estetiği gözün alt kısmındaki bölgenin daha genç kalmasını sağlar. Bazen üst göz kapağı estetiği ile kombinlenmekte bazen de tek başına uygulanmaktadır.

Göz kapağı estetiği nasıl yapılır?

Yalnızca üst göz kapağı estetiği uygulaması yapılırken lokal anestezi veya sedasyon isimli uygulama kullanılmaktadır. Alt göz kapağı estetiği uygulaması ise çoğunlukla kaş kaldırma, yüz germe ve yağ dolgusu işlemleriyle birlikte uygulandığı için bu ameliyatta genel anestezi yönteminden yararlanılır.

Üst göz kapağı estetiği uygulamasında kesiler hep cildin üzerinden yapılır. Alt göz kapağı estetiği işleminde ise eğer hastanın ileri düzeyde bir gevşeme ve torbalanma problemi yok ise herhangi bir kesi yapılmadan sadece göz kapağının içinden uygulanması gerekir.

Göz kapağı estetiği mutlaka alanında uzman bir cerrah tarafından uygulanmalıdır. Ameliyattan önce ise muhakkak göz hastalıkları uzmanı tarafından gözlerin muayene edilmesi gerekir.

Göz kapağı estetiği

Göz kapağı estetiği uygulamasına neden ihtiyaç duyulur?

Göz kapağı estetiği işlemine neden ihtiyaç duyulur? Göz kapağı estetiği uygulamasının yapılmasındaki temel amaç yaşın artmasına bağlı olarak cildin eski elastikiyet seviyesini yitirmesidir.

Fakat düzensiz bir yaşam tarzı ve kalıtsal özellikler de bu gibi durumlara yol açabilir veya göz kapaklarındaki deformasyonu hızlandırabilir.

Göz kapağı bölgesinde ortaya çıkan estetik açıdan meydana gelen farklılıklar sonucunda göz kapağı estetiği gerektiren durumlar aşağıda sıralanmıştır:

 • Alkol ve sigara tüketimi
 • Düzenli olmayan beslenme ve uyuma düzeni
 • Aşırı stresli yaşam
 • Depresyon
 • Aşırı güneş ışığına maruz kalma
 • Hava kirliliği
 • Bol su içmemek.

 

Göz kapağı estetiği öncesi süreç nasıldır?

Göz kapağı estetiği diğer ismiyle blefaroplastide çoğunlukla ayakta tedavi yöntemine başvurulur. Uzman doktor eşliğinde yapılır. Doktorunuz işlem esnasında tedavi bölgesinde herhangi bir ağrı veya acı duyulmaması adına göz kapaklarına ilaç enjekte ederek bölgeyi uyuşturur.

Göz kapağı estetiği ameliyatı sonrası süreç nasıldır?

Göz kapağı estetiği operasyonundan sonra aynı gün eve gidebilirsiniz ve yaklaşık 1-2 gün evde dinlenmek gerekir. Olası gelişecek problemlere karşı önlem amaçlı bu yapılabilir. Bu süreçte sorun ortaya çıkmadıysa kişi taburcu olur. Fakat eve dönüldüğünde de mutlaka doktorun tavsiyelerine harfiyen uymak gerekir. Göz kapağı estetiği ameliyatı sonrasında geçici bir süre aşağıdaki durumlar ortaya çıkabilir:

 • Bir süre bulanık bir şekilde görme
 • Gözlerde sulanma meydana gelme
 • Işığa karşı hassasiyet
 • Çift biçimde görme
 • Kabarmış ve uyuşmuş göz kapağı
 • Şişme ve morarma
 • Ağrı, acı ve rahatsızlık hissi

Göz kapağı estetiği nedir

Göz kapağı estetiği fiyatları nedir?

Göz kapağı estetiği fiyatları kişinin sahip olduğu problemlere ve bu problemlerin derecesine göre şekillenir. Alt göz kapağı ve üst göz kapağı estetiği uygulamalarının da fiyatlarında değişmeler meydana gelebilir. Aynı zamanda uygulamayı yapacak olan cerrahın tecrübesi, uygulamanın yapılacağı klinik gibi etmenler de fiyatlandırmayı etkilemektedir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak göz kapağı estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

Bu haberle ilgili etiketler aşağıdadır!.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir