Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2021 17:30 Kategori: Güncel

Sony Play at Home Etkinliğiyle 10 Oyunu Ücretsiz Olarak Paylaşacak

Sony Play at Home Etkinliğiyle 10 Oyunu 14 Mayıs’a kadar ücretsiz paylaşacak. Ramazan’da ücretsiz oyunları temin ederek keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Sony Play at Home Etkinliğiyle 10 Oyunu Ücretsiz Olarak Paylaşacak

Sony, geçen yıl korona virüs nedeniyle pandemi ilan edilmesi ve bunun ardından karantinalar başlamasıyla birlikte Play at Home etkinliği düzenlemişti. Sony, bu etkinliği 2021 yılı içinde düzenleyeceğini açıkladı. Bu etkinlikte, 25 Mart ve 14 Mayıs tarihileri arasında 10 oyunu ücretsiz olarak PlayStation severlerle paylaşacak. Etkinlik Türkiye saati ile 25 Mart sabahı saat 06.00’da başlayıp, 14 Mayıs sabahı saat 06.00’da son bulacaktır.

Dünyanın en önde gelen konsol firmalarından biri olan Sony, geçtiğimiz yıl düzenlediği bir etkinliği bu yılda düzenleyerek, 10 oyunu ücretsiz şekilde paylaşmaya hazırlanıyor. Play at Home etkinliği kapsamında ücretsiz olarak sunulacak oyunlar arasında geçtiğimi yılların en sevilen oyunları da yer almaktadır. Bu oyunları ücretsiz olarak paylaşıldığı tarihlerde kütüphanenize ücretsiz olarak ekleyebilir ve istediğiniz herhangi bir tarihte PlayStation’larınıza kurarak oynayabilirsiniz.

Sony Play at Home Etkinliğiyle 10 Oyunu ücretsiz olarak paylaşacak. Bu oyunlar şunlardır.

ABZU

ABZU, 2016 yılında Giant Squid tarafından geliştirilen ve 505 Games şirketi tarafında aynı yıl piyasa sürülen bir oyundur. Macera, bulmaca türünde olan bu oyunu tek oyunculu olarak oynayabilirsiniz. Okyanusun derinliklerinde çeşitli maceralara atılacağınız bu oyunda keyifli saatler geçirebilirsiniz. Oyunun PlayStation Store fiyatı şu an için 144 TL’dir. Bu oyunu ücretsiz bir şekilde belirlenen tarihler arasında temin edebilirsiniz.

Enter the Gungeon

Enter the Gungeon

Enter the Gungeon, 2016 yılında piyasa sürülen ve Dodge Roll tarafından geliştirilen bu oyun Devolver Digital tarafından piyasa sürülmüştür. Aksiyon, macera dolu bu oyunun PlayStation Store fiyatı şu an için 109 TL’dir.

Rez Infinite

Rez Infinite, Enhance Games tarafından 2016 yılında yayınlanan aksiyon, macera ve nişancı türünde bir oyundur. VR ve PlayStation 4 için ücretsiz olarak piyasaya sürülecek olan bu oyun Play at Home etkinliğiyle Sony tarafından ücretsiz olarak yayınlanacaktır. Şuan bu oyunun güncel fiyatı PlayStation Store’da 219 TL’dir.

Subnautica

Subnautica, 2019 yılında Unknown Worlds Entertainmnt tarafından piyasaya sürülen macera türünde bir oyundur. Bu oyunda okyanusun derinliklerine doğru açılarak çeşitli tehlikelerle mücadele ederek görevleri tamamlamaya çalışıyorsunuz. Türkçe dil desteğine sahip olan bu oyunun güncel piyasa değeri 134 TL’dir. Bu oyunu Sony Ücretsiz Oyunları kapsamında 25 Mart – 14 Mayıs 2021 tarihleri arasında temin edebilirsiniz.

The Wintness

The Wintness, geliştiriciliğini ve yayıncılığını Thekla şirketinin üstlendiği bu oyun 2016 yılında piyasa sürülmüştür. Tek oyunculu bir şekilde oynayabileceğiniz bu oyunu, birinci şahıs gözünden oynayabilirsiniz. Bulmaca ve bilmece çözmeyi seven kişiler tarafından zevkle oynanacak olan bu oyunun güncel fiyatı PlayStation Store’da 166 TL’dir.

Astro Bot Rescue

Enter the Astro Bot Rescue

Astro Bot Rescue, Sony Interactive Entertainment Europe tarafından 2018 yılında piyasa sürülen Aksiyon ve macera türünde bir oyundur. VR ve PlayStation 4 konsolunda oynayabileceğiniz bu oyunu Play at Home etkinliği sayesinde ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. Normalde bu oyunun fiyatı PlayStation Store’da 284 TL’dir. Uzay gemisinin kayıp mürettebatlarını bulmak için mücadele edeceğiniz bu oyunda keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Moss

Moss aksiyon, macera ve bulmaca çözme türünde olan, Playarc şirketi tarafından 2018 yılında piyasa sürülen bir oyundur. PlayStation Store’da 134 TL değerinde olan bu oyunu Play at Home etkinliği sayesinde belirlenen tarihler arasında ücretsiz şekilde sahip olabilirsiniz. Oyunu oynarken sürükleyici dövüş mekanikleri ve büyüleyici bir dünyada zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Thumper

Thumper, 2016 yılında Drool LLC tarafından yayınlanan bu oyunu VR ve PlayStation 4 konsolundan oynayabilirsiniz. Ritme dayalı bir şekilde oynanan bu oyun aksiyon ve macera türünde piyasaya sürülmüştür. Uzayda geçen bu oyunda bir uzay böceğini canlandıracaksınız. Normal fiyatı 89 TL olan bu oyunu 15 Mart 2021 tarihinden itibaren ücretsiz şekilde kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Paper Beast

Paper Beast, VR gözlüğü ile oynaya bileceğiniz bu oyun 2020 yılında Pixel Reef tarafından piyasaya sürülmüştür. Macera türündeki bu oyunu simülasyon tarzında oynayabilirsiniz. Oyunda belirli bir sebepten ötürü kaybolan internet verileri sonucunda oluşan yeni bir vahşi ekosistemde bu oyunu oynuyorsunuz. Önünüze çıkan engelleri aşmak için çeşitli bulmacaları çözüyorsunuz. Oyunun şimdiki fiyatı ise 219 TL’dir.

Horizon Zero Dawn

Sony tarafından Play at Home etkinliğinde ücretsiz olarak dağıtılacak olan 10 oyun arasında en popüler olanı ve en çok ilgi görecek olan oyun Horizon Zero Dawn oyunudur. 2017 yılında Sony Interactive Entertainment tarafından piyasaya sürülen bu oyun aksiyon, macera ve RPG türündedir.

Açık dünyası ve hikayesi ile oyun eleştirmenleri tarafından oldukça yüksek puan alan Horizon Zero Dawn, birçok ödüle aday gösterilerek bazı ödülleri de almıştır. En çok satılan PlayStation 4 oyunlarından biri olan bu oyunun güncel fiyatı 84 TL’dir. Bu oyunu 19 Nisan 2021 ile 14 Mayıs 2021 tarihleri arasında ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

 

 

Etiket yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir