Umre’ye Gidecekler İçin Suudi Arabistan’ın Şartları

Suudi Arabistan, Umre ibadetini yerine getirmek isteyenler için Ramazan ayıyla birlikte uygulanacağı yeni şartları kamuoyuyla paylaştı. Yapılan açıklamada Umre ibadetini yerine getirmek isteyen Müslümanların korona virüse karşı bağışıklık kazanması şartı aranıyor. Bunun içinde insanların ya önceden korona virüse yakalanıp atlaması gerekiyor ya da aşı olması gerekiyor.

Covid-19 salgını tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Her geçen gün hastalığa yakalananların sayı git gide artıyor. Bu durumda dünya genelinde yeni önlemler almayı zorunlu hale getiriyor. Hac ibadetini yerine getirmek isteyen Müslümanlarda bu önlemlerle karşı karşıya kalıyor.

Suudi Arabistan, Covid-19 pandemisi nedeniyle Hac ve Umre ibadetlerini yerine getirmek isteyen Müslümanlardan bazı şartları sağlaması gerektiğini açıkladı. Ramazan ayı içerisinde Umre ibadetini yerine getirmek isteyenler içinde bazı şartlar istiyor. İnsanlar ibadetlerini yerine getirmek için ya korona virüs aşı olmak zorunda ya da daha önceden bu hastalığa yakalanıp ve daha sonra bu hastalığı atlatmış olması gerekiyor. Bu iki durumdan herhangi birini yerine getiren insanlar Umre ibadeti için başvuru yapabileceklerdir.

Hac İbadeti İçinde Aynı Şartlar İstenebilir

Suudi Arabistan açıklamasında bu kuralın Ramazan ayı içerisinde başlayacağını ifade etti. Ancak ne kadar süreceğini ve ne zaman son bulacağını henüz açıklamadı. Bu da Hac ibadeti için de bu kuralın geçerli olabileceği düşünülüyor.

Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir. | Diş Teli | Wifi Şifre Kırma
| Wordpress Hosting | Urfa Haber |