1 liradan başlayan konut açık arttırmalarına halk yoğun ilgi gösterdi

Konutta 1 TL’den açık artırma geldi; alıcılar fırsatı çok sevdi

1 liradan başlayan konut açık arttırmalarına halk yoğun ilgi gösterdi

Türkiye’nin ilk ve tek online gayrimenkul açık artırma sitesi Tapu.com’un sene başında devreye aldığı 1 TL’den başlayan arsa açık artırmaları, alıcılardan gelen yoğun ilgiyle bu kez de konut satışlarında uygulanmaya başladı. Alıcıların evlerinde otururken ekran başından gayrimenkul fırsatlarına kolayca erişebilmelerini sağlayan Tapu.com’un yeni uygulamasının ilki, İstanbul’a özel olarak, 22 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşti.

Alıcılardan yoğun ilgi!

Gayrimenkul sektörü için de bir ilk niteliğinde olan konut satışında 1 TL’den başlayan açık artırmalar, 6 saat boyunca devam etti. Fırsattan yararlanmak isteyen alıcıların yoğun ilgi gösterdiği açık artırmalara, bu zaman zarfında 101 kişi katılım gösterdi.

Alıcı ve satıcı uygun teklifte buluştu

Konut satışında 1 TL’den başlayan açık artırmalarda ihaleye çıkan tapular için alıcı ve satıcılar, kendileri için en uygun teklifte buluştular. Alıcının da satıcının da kârlı çıktığı ihale sürecine ilişkin olarak değerlendirmede bulunan Tapu.com Kurucu Ortağı Emre Erşahin, “Daha önce arsalar için uyguladığımız bu yöntemin konutlar için de hayata geçmesi, alıcılar tarafından çok olumlu karşılandı. 6 saat gibi kısa bir sürede ihaleye 101 kişinin katılması, açık artırmalara önemli bir hareketlilik getirdi. Fiyatların herkesin önünde, şeffaflıkla belirlenmesi alıcılar için büyük avantaj yaratırken, konut satışında satıcıların da bekledikleri rakamlara ulaştı. Konutta ilk kez yaptığımız açık arttırma alıcıların fiyat belirlediği verilen teklifler sonucunda ekspertiz değerinin yüzde 13 üzerinde tamamlandığına şahit olduk” dedi. 1 TL’den başlayan kampanyaların artık sürekli hale geldiğini belirten Emre Erşahin Kasım ayı boyunca farklı illerden imarlı arsa, tarla ve konutların satışa çıkacağını belirtti.

30 Ekim’de Ankara’da

Tapu.com’un gerek arsa, gerekse konut satışlarında uyguladığı 1 TL’den başlayan açık artırmaları alıcı ve satıcılardan gelen yoğun ilgiyle önümüzdeki dönemde de devam edecek. Ankara’daki alıcılar ise konut satışlarında 1 TL’den başlayan açık artırma fırsatından, ilk kez 30 Ekim 2020 tarihinde yararlanma şansını yakalayacak.

Tapu.com hakkında

Tapu.com, sadece ‘ekspertiz raporlu’ gayrimenkulleri alıcılarla buluşturan Türkiye’nin ilk ve tek online gayrimenkul açık artırma sitesidir. Şeffaf bir piyasada bilinçli alıcıların vereceği tekliflerle bir gayrimenkulün piyasa değerini bulabileceği düşüncesi üzerine kurulan Tapu.com, 2015 yılında faaliyete geçmiştir ve bugüne kadar 77 ilimizde yaklaşık 2.500 tapu devri tamamlamıştır. Gayrimenkul piyasasındaki fiyatların, tıpkı para piyasalarında olduğu gibi ciddi alıcıların şeffaf ve rekabetçi teklifleriyle belirlenmesi gerektiğine inanan Tapu.com, alıcının daha hızlı ve daha doğru karar almasını sağlamaktadır.

Bir yanıt yazın

Bügün: 25 June 2024