Ameliyatsız Gıdı Estetiği İle Hiçbir Cerrahi İşleme Gerek Kalmadan Gıdınıza Veda Edin!

Ameliyatsız Gıdı Estetiği İle Hiçbir Cerrahi İşleme Gerek Kalmadan Gıdınıza Veda Edin!

Çeneden başlayarak boynun altına uzanan kısım gıdıyı oluşturur. Gıdı sarkması veya fazla gıdı günümüzde birçok insanın ortak probleminden biridir. Gıdı bölgemiz genellikle birçok faktöre bağlı olarak sarkar. Fazla kilolu olmak, kalıtsal özellikler, sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklar, sağlıksız beslenme düzeni ve yaş artışı gibi nedenler gıdı oluşmasına sebep olur. Fakat bu demek değildir ki zayıf ve sağlıklı insanların gıdısı olmaz. Hakeza bu insanların da gıdılarında sarkma problemi meydana gelebilir. Çoğunlukla kas ve yağların deforme olması sebebiyle de gıdı sarkabilir. Ek olarak hamilelik döneminde, psikolojik nedenlere bağlı olarak veya aşırı stresli bir yaşamın getirisi gıdı sarkması olabilmektedir. Fakat gıdı sarkmasının önüne ameliyatsız gıdı estetiği işlemi ile geçmek mümkün!

Ameliyatsız estetik

Gıdı neden sarkar?

Gıdı bölgesi yaşlanmaya, aşırı kilo artışına, genetik özelliklere, aşırı derecede fazla gerçekleşen kilo değişimlerinde bağlı olarak sarkabilir veya büyüyebilir. Bu gibi çeşitli faktörler gıdı sarkmasını etkiler. Aşırı zayıf olan ve sağlıklı beslenen bir kişinin de gıdısı sarkabilir. Gıdı bölgesi derisinin genetik yapısı dolayısı ile deforme olması da sarkmaya neden olur.

Gıdı sarkmasından mustarip kişilerin en çok danıştığı konulardan biri gıdı bölgesi nasıl yok edilir yada gıdı nasıl gerilir sorusudur. Gıdı bölgesinden kurtulmak isteyen birçok kişi her yıl estetik kliniklerine başvurmaktadır. Gıdı yok etmek için cerrahi teknikler olduğu gibi hiçbir cerrahi işlem gerektirmeyen ameliyatsız gıdı estetiği ile de gıdı sarkmasını gidermek mümkündür.

Ameliyatsız gıdı estetiği işlemi nedir?

Son zamanlarda estetik tıpta oldukça gelişen ameliyatsız işlemlerin ismi sıkça duyulmaya başlandı. Ameliyatsız gıdı estetiği işlemi de bunlardan bir tanesi oldu. Önceki zamanlarda sadece cerrahi işlem gerektiren uygulamalar varlığını sürdürürken, şimdi ise cerrahi işlem gerektirmeyen ve daha hızlı iyileşme sürecine sahip uygulamalar gündeme gelmeye başladı. Son dönemlerde en yaygın olarak başvurulan yöntemlerden biri ise ameliyatsız gıdı estetiği uygulaması oldu.

Ameliyatsız gıdı estetiği uygulaması gıdı bölgesinde yoğunlaşan yağların giderilmesine ve alınmasına odaklanıyor. İşlem esnasında tedavi bölgesine deoksikolik asit ismi verilen FDA onaylı bir enzim enjekte edilir. Bu asit insan vücudunda doğal olarak varlığını sürdüren bir molekül işlevini görür. Cilt altına enjekte edildiği zaman etkili bir biçimde yağları parçalar. Bu sebeple gıdı eritme, gıdı toparlama, gıdı bölgesinde yağların alınması gibi işlemlerde ön plana çıkmaktadır. Ameliyatsız gıdı estetiği tekniği genel hatlarıyla bu şekilde uygulanır.

Kimler ameliyatsız gıdı estetiği işlemi için doğru adaydır?

Ameliyatsız gıdı estetiği işlemini uygulatmak isteyen kişilerin gıdı bölgesinde belirgin bir biçimde toplanmış bir yağ birikintisinin veya deri sarkmasının olması gerekir. Eğer ki kişi sarkmış ve oldukça belirgin hale gelmiş gıdı bölgesinden rahatsızlık duyuyor ise ve aynaya baktığında kendini beğenmiyorsa gönül rahatlığıyla ameliyatsız gıdı estetiği operasyonu geçirebilir. Kısaca gıdı sarkması sebebiyle estetik kaygılar taşıyan kişiler, gıdı bölgesinde orta ve yüksek derecede yağ birikintisi bulunan kişiler, gıdı bölgesini toparlatmak ve gıdı aldırmak için bıçak altına yatmak istemeyen kişiler ameliyatsız gıdı estetiği uygulamasını yaptırabilirler. Ancak ileri derecede sarkma söz konusu ise ameliyatsız gıdı estetiği yeterli olmayabilir ve cerrahi teknikler uygulamak sonuçlar açısından daha tatmin edici olabilir.

Ameliyatsız gıdı estetiği fiyatları

Ameliyatsız gıdı estetiği sonrası iple askı yapılması mümkün olur mu?

Ameliyatsız gıdı estetiği olan kişiler genellikle orta derecede gıdı yağlanması ve sarkması bulunan ve cilt elastikiyet düzeyi yeterli seviyede olan kişilerdir. Fakat bazı kişilerin elastikiyet düzeyi yaşlandıkça etkisini kaybettiğinden dolayı yalnızca ameliyatsız gıdı estetiği tek başına yeterli gelmeyebilir. Bu gibi durumlarda kişinin cilt yapısı da kapsamlı bir şekilde göz önüne alındıktan sonra ek birtakım işlemlere ihtiyaç duyulabilir.

Ameliyatsız gıdı estetiği operasyonundan sonra ciltte meydana gelen sarkmaların giderilmesi amacıyla iple yüz askısı uygulamasının yapılması oldukça başarılı sonuçlar alınması sebep olabilmektedir. Ameliyatsız gıdı estetiği sonrası iple yüz askısı işlemini uygulatan kişilerde memnuniyet düzeyinin oldukça yüksek olduğu biliniyor.

Ameliyatsız gıdı estetiği avantajları nelerdir?

Ameliyatsız gıdı estetiği işleminin en büyük avantajların biri işlemin oldukça hızlı ve pratik bir şekilde sona ermesidir. Cerrahi bir teknik gerektirmediği için yan etkileri ve riskleri bulunmaz. Ayrıca iyileşme süreci cerrahi işlemlere göre oldukça hızlıdır. Kişi gündelik yaşamına hızlıca geri dönebilir. Ameliyatsız gıdı estetiği ağrısız ve acısız bir işlemdir. İşlem sonrası hastanın hastanede yatması gibi bir durum ise söz konusu değildir.

 

Ameliyatsız gıdı estetiği ardından kişi hemen gündelik hayatına geri dönebilir mi?

Ameliyatsız gıdı estetiği işlemi hiçbir cerrahi teknik gerektirmediği ve oldukça hızlı ve kolay bir işlem olduğundan kişi uygulama sonrasına hemen günlük yaşamına geri döner.

Ameliyatsız gıdı estetiği işlemi herhangi bir yan etki bırakır mı?

Ameliyatsız gıdı estetiği işlemi hiçbir yan etkisi bulunmayan son derece güvenli bir işlemdir. İşlem sonrasında bazı durumlarda ödem, morluk veya kızarma görülse de bu yan etkiler son derece normal ve geçicidir.

Ameliyatsız gıdı estetiği etkisini ne zaman gösterir?

Ameliyatsız gıdı estetiği uygulama sonrasında etkisini hemen gösterir.

Ameliyatsız gıdı estetiği uygulatan bir kişinin nelere dikkat etmesi gerekir? Bölgedeki yağlanma tekrar baş gösterir mi?

Çoğunlukla düzenli olarak su tüketimi, sağlıklı ve dengeli bir beslenme programının takip edilmesi, düzenli egzersiz ve spor yapmak doktorun tavsiyeleri arasında olacaktır ve kişi işlem sonrasında bu tavsiyeleri mutlaka yerine getirmelidir. Aksi takdirde gıdı bölgesinde yeniden bir yağlanma meydana gelebilir ve yine bir gıdı sarkması riskiyle karşı karşıya kalınabilir.

Ameliyatsız gıdı estetiği

Ameliyatsız gıdı estetiği ne kadar? Ameliyatsız gıdı estetiği fiyatları

Ameliyatsız gıdı estetiği fiyatlandırması yapılan uygulamaya göre değişiklik gösterir. Öncelikle doktor muayenesi ile ameli

yatsız gıdı estetiği uygulamalarının uygun olup olmadığını veya hangi tekniğin daha uygun olduğunu belirledikten sonra fiyatlandırmak daha doğru olacaktır.

Op. Dr. Leyla Arvas

Web Site: https://www.drleylaarvas.com

Facebook  :@drleylaarvas

Instagram :@drleylaarvas

YouTube: LeylaArvas

Bir yanıt yazın

Bügün: 15 June 2024