Ayak Tırnağı Mantarı İçin Doğal Çözümler

Ayak tırnağı mantarı için evde yapabileceğiniz doğal karışımlar neler? Ayak tırnağı mantarına ne iyi gelir ve nasıl uygulanır? Bütün bunları yazımızda bulabilirsiniz...

Ayak Tırnağı Mantarı İçin Doğal Çözümler

Ayak tırnağı enfeksiyonlarının en azını bile söylemek son derece utanç verici olabilir. Samimi olmaya çalışmayı ve bu utanç verici sırrın önemli bir tartışma kaynağı haline geldiğini hayal edebiliyor musunuz? Sinir bozucu mantar tinea unguium’un neden olduğu bu organizma, bağışıklık sistemi baskılanmasına karşı oldukça dirençlidir.

Birçok ev ilaçları, reçetesiz satılan ayak mantarı preparatları ile benzer özelliklere sahiptir, bu yüzden kendinize bir iyilik yapın ve biraz tasarruf edin. Şu anda kilerinizde yatan bu ev ilaçlarının birçoğuna sahip olabilirsiniz, bu nedenle bunları denemek para harcamanıza neden olmaz. İşte bu can sıkıcı ayak tırnağı mantarını tedavi etmek için bazı ev ilaçları:

 KABARTMA TOZU

Kimyasal olarak sodyum bikarbonat olarak bilinen, kabartma tozu faydalarının etkileyici repertuarı ile neden daha fazla insanın bundan yararlanmadığı şaşırtmaktadır. Kabartma tozu, temel bir madde olarak sınıflandırır. Vücutta alkalin oluşumu nedeniyle çeşitli mantar enfeksiyonlarına karşı özellikle etkilidir. Özellikle, mantar enfeksiyonları asidik pH koşulları altında gelişir. Günlük yaptığımız ve tükettiğimiz şeylerin çoğu, vücudun asit temel dengesinin asitlenme yönündeki kaymasını değiştirerek mantar enfeksiyonlarının gelişmesi olasılığını arttırıyor.

Suda günlük olarak tüketilen bir çay kaşığı kabartma tozu, mantar enfeksiyonlarını önlemek için mükemmel bir sigorta poliçesidir ve daha önceden mevcutsa bile çeşitli türleri giderebilir. Ayak tırnağı mantarı durumunda, kabartma tozu tüketimine ek olarak, kabartma tozunu ıslatıp ayaklarınıza uygulamanız gerekir.Az miktarda kabartma tozu, az miktarda su içinde çözülerek, diş macunu kıvamında kalın bir macun haline getirilir. Ardından, özellikle yatmadan önce tırnak ve tırnak yatağının etrafına liberal olarak uygulanır.

ÇAY AĞACI YAĞI

Çay ağacı yağı, mantar ve bakteriyel enfeksiyonların tedavisine yardımcı olan mükemmel antimikrobiyal özellikler gösterir. Kepeği gidermek için çay ağacı yağını duymuş ya da denemiş olabilirsiniz, çünkü çeşitli mikozların tedavisi için en iyi ilaçlardan biri olarak kendini kanıtlamıştır. Şimdi, en iyi kabul edilen sentetik anti fungal preparatlardan biri olan klotrimazol ile karşılaştırılabilir mantar önleyici potansiyel sergileyebilen mantar ayak tırnağı enfeksiyonlarına uygulama için çay ağacı yağı içeren özel ayak tırnağı cila preparatları bulunmaktadır.

KEKİK YAĞI

Lezzetli bir bitki olmasının yanı sıra, kekik, uçucu yağ formunda, ayrıca bir antibakteriyel ve mantar önleyici madde olarak da oldukça etkilidir. Bu, büyük ölçüde, ayak tırnağı onkomikozları üzerinde fungisit etki gösteren bileşik timol varlığına atfedilir. En etkili kullanımı günlük olarak etkilenen tırnaklara bir bezle uygulanır.

LAVANTA ESANSI YAĞI

Sakinleştirici ve dinlendirici özellikleri ile en çok tanınan Lavanta yağı , hafif ayak tırnağı mantarlarının tedavisinde de etkilidir. Bunun nedeni, ayak tırnağınızdaki mantarınızın tırnaklarınızın birkaçını etkilememesi, durumu etkin bir şekilde tedavi edebilmesidir. Kullanmak için uyumadan önce topikal olarak ve tırnak yatağının çevresine uygulayın. Mantarlar gerçek çivinin dışındaki yerlerde de yaşayabildiğinden, ayak parmakları arasında da uygulamak iyi bir fikirdir.

 SARIMSAK

Sevin ya da nefret edin, sarımsak , ayak tırnağının mantar enfeksiyonlarını tedavi etme potansiyeline sahip süper bir  gıda olarak kabul edilebilir. Bunu kullanmanın en iyi yolu diyetinizde daha fazla tüketmektir, ancak belirli bir günde tüketebileceğiniz çok fazla sarımsak olduğunu bildiğimizden, rejiminize standart bir sarımsak takviyesi eklemek daha pratik olabilir.

MENTOLASYONLU OVMA

En iyi bilinen ovma, aynı zamanda mevcut olan başka birkaç tür olsa da, Vicks VapoRub olacaktır. Bu ürünün etkinliği, mantarlar üzerinde sinerjistik olarak çalışan okaliptüs esansiyel yağı, mentol ve ayrıca kâfurun varlığında yatmaktadır. Bu preparatların doğal merhem formu aynı zamanda ciltteki ve ayak tabanlarındaki penetrasyonu arttırır ve nemden uzaklaştırılmaya karşı dirençli hale getirir. Eğer böyle bir ovma aletiniz yoksa yukarıda listelenen malzemelerle kendiniz yapabilirsiniz. Mentol ile ovuşturarak ovmaların ayak tırnağı mantarının tedavisi için potansiyelini araştıran bir çalışma yapıldı, sonuçları yaklaşık% 25’lik bir başarı oranı gösterdi. En iyi değil, ancak birçok topikal reçeteli ilacın sadece en iyi% 30 başarı oranında elde ettiği gerçeğini göz önüne alarak hala iyi.

SNAKEROOT BİTKİSİ EKSTRESİ

Çoğu insan tarafından bilinmeyen bu ilaç, geleneksel cilt hastalıkları tedavisinde, özellikle ayak tırnaklarını etkileyen teneke enfeksiyonları gibi çeşitli cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için yüzyıllarca başarıyla kullanıldığı geleneksel Meksika tıpında kullanılmaktadır. Ayak tirnagi mantarlarının tedavisi için kullanılan reçeteli ilaçlarla karşılaştırılabilir bir kabiliyete sahip olduğuna ve daha doğal bir yaklaşım tercih eden insanlar için özellikle çekici olduğuna inanılmaktadır.

PORTAKAL ESANSI YAĞI

Turunçgillerin kabuğundan çıkarılan  bu yağ, bu listede en güçlü ilaç olmasa da, ayak tırnağı mantar enfeksiyonlarının tedavisinde etkilidir. Aşındırıcı yapısını sulandırmak ve bir çok insanın yağa alerji göstermesi nedeniyle alerji testi yapmak için bir taşıyıcı ile karıştırılması önemlidir.

NOT: Bir ayak tırnağı mantarı tedavi edilmeden bırakılırsa yıllarca devam edebilir, geriye kalan ince bir kırılgan doku kabuğuna kadar sürekli olarak tırnak matrisinde parçalanır. Renk atmasının görünümünü fark ettiğiniz anda ele almak, özellikle ilaç tüketimini topikal uygulama ile birleştirdiğinizde tam çözümleme olasılığını önemli ölçüde artırabilir.

Bir yanıt yazın

Bügün: 20 July 2024