Birbirinden merak uyandırıcı diziler Ocak ayında GAİN’de!

Birbirinden merak uyandırıcı diziler Ocak ayında GAİN’de!

30 Aralık’ta yayın hayatına giren GAİN, Ocak ayının takvimini duyurdu

Gain, mobilde kullanım kolaylığı sağlayan dikey format yeniliği, kısa ve benzersiz içerikler, akıllı izleme teknolojisi ve kişiye özel yayın akışı ile dijital platform yayıncılığına yepyeni bir soluk getiriyor. Gain’de farklı kategorilerde, yüzlerce zengin içerik kullanıcılarla buluşuyor. Hayatımız için önemli sorunlara dikkat çeken, zihin açan içerikleri dinamik ve eğlenceli bir formatta sunan GAİN, hem sektörde hem de izleyicilerin hayatında bambaşka bir dönemin kapılarını açıyor.

Birbirinden merak uyandırıcı diziler Ocak’ta GAİN’de!

 10 BİN ADIM 

Başrollerini Engin Günaydın ve Devin Özgür Çınar’ın paylaştığı 10 bölümlük komedi dizisi 10 Bin Adım’ın senaryosu Devin Özgür Çınar’a, yönetmenliği Duygu Güzelmeriç’e ait. Uzun ve sağlıklı bir yaşam için her gün 10 bin adım atmaya ve birlikte yürümeye karar veren iki eski sevgili Ezgi ve Memet’in bu yürüyüşler esnasında yaşadıkları Ocak ayında Gain’de.

TERAPİST 

GAİN’in psikolojik gerilim tarzındaki mini dizisi ‘Terapist‘ Ocak ayında seyirciyle buluşacak. Zeynep Dadak’ın yönetmenliğini üstlendiği dizide başrolleri   Çağdaş Onur Öztürk, Dolunay Soysert, İlayda Alişan, Muhammed Uzuner, Murat Kılıç ve Zeynep Çamcı paylaşıyor.

Farklı tarzlardaki programlarla stand-up’tan yarışmalara herkes için yeni seyir deneyimleri Ocak ayında GAİN’de!

 İLBER ORTAYLI İLE ZAMAN MAKİNESİ

Tarihi değiştiren kişiler, yön veren kavramlar, olaylar, akımlar… İlber Ortaylı hepsini kısa ve eğlenceli bir formatta anlatıyor. Ayrıca insan hayatına yön veren duygular ve deneyimler de Ortaylı’nın bilgeliğiyle buluşuyor. Her ders konusu için, önce tarihte en yoğun yaşandığı ana gidilip eğlenceli bir yolculukla bugüne kadar geliniyor.

VEDAT MİLOR İLE EN İYİSİ

Sosyal medyada yaptığı anketlerle fenomene dönüşen ünlü gurme Vedat Milor’laeğlenceli bir program. Milor, karar vermesi zor sorularıyla hem sosyal medyanın hem de eşzamanlı olarak konunun uzmanlarının görüşlerini dinleyip kendi kararını ve gastronomik gerekçelerini açıklayacak. ‘Vedat Milor ile En İyisi’, Ocak ayında GAİN’de izleyicilerle buluşacak.

AHMET MÜMTAZ TAYLAN İLE İSTANBUL HESABI

İstanbul sokaklarını gezeceğimiz, kentin farklı semtlerinin kültürüne ve yeme-içme noktalarına dair bilgiler edineceğimiz ‘Ahmet Mümtaz Taylan ile İstanbul Hesabı’ Ocak ayında GAİN’de başlıyor. Kısıtlı bütçeyle İstanbul’u dolu dolu yaşayıp, gezip, uygun bütçeyle lezzetli şeyler yiyip içmek mümkün mü? Bu sorunun cevabını Ahmet Mümtaz Taylan’ın bizzat deneyimleyerek seyirciye aktaracağı programda, hem İstanbul’un farklı bölgelerinin ünlü yemeklerini tanıyacak hem de yerel halkla oranın kültürü ve tarihi üzerine eğlenceli sohbetlere ortak olacağız.

BEKİR AĞIRDIR İLE GÜZEL SAYILAR

Bulaşık makinesi, oda, kalorifer, pasaport… Günlük hayatımızın üzerine çok da düşünmediğimiz parçaları, arkalarına rakamların gücünü de alarak dile geliyor. Türkiye’nin istatistik ve veri alanındaki en yetkin ismi Bekir Ağırdır, Z kuşağından siyaset bilimci Zeynep Aksoy’un toplumsal hayatta yeri olan farklı obje ve mekânlara dair sorularını geçmişten bugüne sayılar, veriler, örnekler ve anekdotlarla açıklayarak cevaplıyor. Türkiye’nin geçmişten bugüne gelişim yolculuğuna tanık olmak için izleyebileceğiniz en güzel program…

GAİN SAHNE 

Hayatımızda yer etmiş birbirinden güzel  şarkıların,  bambaşka müzisyenlerin yorumlamaları ile yeniden ortaya çıkarmayı odağına alan SAHNE, ağırladığı müzisyenlerin geniş yelpazesini özel bir görsel ve işitsel dünya ile izleyici karşısına çıkarıyor.  Müzikal üretimler arasında bir köprü olma görevi görecek olan  SAHNE’de, her hafta kendi hayatlarına dokunmuş parçaları yeniden seslendirecek olan sanatçılar bunun yanı sıra kendi orjinal bestelerini ve SAHNE ARKASI duygu,düşünce ve hallerini seyirci ile paylaşıyor. Yeni yılın hemen başında sizlere umut ve güzel duygular bırakması ümidiyle, bu sefer  SAHNE sizlere konuk oluyor.

ÖZELDEN YÜRÜYENLER 

Anlık mesajlar, güzel dostluklar ve gerçek aşkların dizisi ‘Özelden Yürüyenler’ Ocak ayında GAİN’de başlıyor. Erkek ve kız mesaj gruplarındaki eğlenceli sohbetler ve beyaz yaka dünyasındaki klişelerin işlendiği yeni medya dizisinin senaryosunu Özgür Uysal, Burak AltındağNursena YılmazKemalcan Ekin ve Yiğit Kalkavan yazıyor. Oyuncu kadrosundaysa Nursena YılmazYiğit KalkavanZeynep ParlaDiren Can DemirBuse KaradenizÖzgür UysalHilal ŞefkatliErsel Sibil yer alıyor

ELEKTROMONOLOG

Yepyeni bir tarz olan müzikli tirat GAİN’in özgün içeriği ‘Yusufi Müzik’ ile Ocak ayında izleyici karşısına çıkıyor. Sanatçı Emre Yusufi’nin oluşturduğu spontane müzik altyapısına oyuncu Nilperi Şahinkaya’nın seslendirdiği tiradına eşlik edeceği eğlenceli masa başı programı ile izleyicilere keyifli bir seyir deneyimi sunuluyor.

OYUNLAR HOLDİNG

Podcast dünyasını sallayan, senelerce listelerde bir numara olan ‘O Tarz mı?’ ve ‘Podcastia’ yaratıcılarından yepyeni bir eğlence programı ‘Oyunlar Holding’ Ocak ayında GAİN’de başlıyor. Eğlenmek için kutu oyunlarından bilgisayar oyunlarına,  parti oyunlarından pinpona kadar akla gelebilecek her türlü oyunu, el emeği kostüm ve amatör DIY objelerle oynayan üç arkadaşı ve konuklarını izleyeceğimiz programda eğlence bir an olsun eksik olmuyor.

TUZ BİBER STAND-UP

Stand-up komedi kültürünün Türkiye’de yaygınlaşmasını amaçlayan komedi kulübü Tuz Biber’in bağımsız komedyenlerinden oluşan sahne şovları ‘Tuz Biber’ Ocak ayında GAİN’de izleyicilerle buluşuyor. Birbirine benzemeyen onlarca komedyen ve komedyen adayının farklı konulardaki fikirlerini ve bakış açılarını mizahi bir dille anlatacakları program izleyicilere kahkaha dolu anlar yaşatmaya hazırlanıyor.

DURAKTAN DURAĞA

Metroda yaptığı kısa yarışma ile çok kısa sürede ünlenen ve sevilen genç YouTuber Berk Keklik’in metro dekorlu bir stüdyoda dünya ve ülke gündemine dair herkesin merak ettiği konuları uzman konukları ile eğlenceli bir şekilde konuşacağı programı ‘Duraktan Durağa’ Ocak ayında GAİN’de.

 KALT SPOR

Kimseye benzemeyen, kendilerine has mizah anlayışlarıyla son senelerin en çok öne çıkan özgün komedi ekibi KALT’ın ülkemizde çok da göz önünde olmayan spor branşlarını kendilerine has üslupları ve mizahi bir dille aktaracakları KALT Spor’da komedi ve spor bir araya geliyor. Hem özgün mizah hem de sporseverlerin kaçırmaması gereken ‘KALT Spor’ Ocak ayında GAİN’de.

#EVDE YAP

#EvdeYap yeni hobiler için ilham verecek yepyeni bir talk show formatı. Derya Şensoy her bölümde herkesin evde yapabileceği bir el işi projesini ünlü konuklarıyla tatlı bir rekabet içinde hayata geçirecek. Derya Şensoy’la beraber herkesin deneyebileceği genç ruhlu el işi projelerini hayata geçirecek olan ünlü konuklar, elişi yeteneklerini test etmiş olacaklar. Kadir Has Üniversitesi Yaratıcı Endüstriler Platformu iş birliğiyle DCC Film tarafından gerçekleştirilen #EvdeYap, evlerimizde daha çok zaman geçirdiğimiz bu dönemde, evlerimizi daha güzel ve eğlenceli hale getirecek yaratıcı fikirlerle dolu.

KIVANÇ TALU İLE BİR DAHA SÖYLE

Instagram’da yüzlerce farklı karaktere bürünerek milyonları güldüren Var Böyle Tipler hesabının yaratıcısı, komedyen Kıvanç Talu, Bir Daha Söyle’nin sivri dilli sunucusu olarak izleyicilerin karşısına çıkıyor. Her bölümde ünlü bir şarkıcıyı konuk alan Kıvanç, sanatçı en sevilen şarkısını söylemeye başladığında yanındaki çarkı çeviriyor ve üzerindeki her bir dilimde farklı bir müzik tarzının yazılı olduğu çark nerede durursa, sanatçı şarkısını o türden söylemeye devam ediyor. Böylece sevdiğimiz şarkıların hiç bilmediğimiz türleriyle tanışıyoruz. E tabi bir yandan da kıkır kıkır gülüyoruz.

 Birbirinden orijinal belgeseller Ocak’ta GAİN’de.

 BİR ŞİFA BAĞIMLISININ İTİRAFLARI 

Ela Başak Atakan’ın gerçek hikayesini ele aldığı aynı isimli kitabından uyarlanan ‘Bir Şifa Bağımlısının İtirafları’,  bir aktüel belgesel serisi. Kızının çare yok denilen hastalığına tedavi bulmak için rotasını alternatif tıp dünyasına çeviren ve giderek bir şifa bağımlısına dönüşen Ela Başak Atakan’ın bu yolda uğradığı tüm şifa durakları ve çok daha fazlası Caner Özyurtlu’nun yönetmenliğinde yeniden arşınlanıyor. Seride, yogadan şaman ayinlerine, nefes terapisinden sülük tedavisine, aile diziminden ayurvedik beslenmeye denenebilecek her şey deneniyor. ‘Bir Şifa Bağımlısının İtirafları’ Ocak’ta Gain’de.

 MFÖ-ELE GÜNE KARŞI

50 yıla yaklaşan müzik kariyerleriyle sadece Türkiye’nin değil dünyanın da en uzun süredir birarada kalan müzik grubu olan MFÖ, grup üyelerinin hiçbir yerde yayınlanmayan perde arkası görüntüleri ve belgesel için çekilen özel röportajlarıyla Gain’de.

VE HAYATIM DEĞİŞTİ

İnsan hayatı, sayısız kırılma noktasının birbirine eklenmesiyle şekil alıyor. Bu zinciri oluşturan halkaların biri yolculuğun yönünü belirliyor. Yol ayrımında zirveye giden yönü seçenler yıllar sonra dönüp o anı anlatıyor. Türkiye’nin ünlü ve başarılı isimlerinin her şeyin değiştiği noktayı hatırlayıp aktardığı bu program seyirciye ilham verecek.

İSTANBUL APARTMANLARI

Avrupa’dan ithal bir konut tarzı olan apartmanların yapım sürecini, hikâyelerini, içinde kimlerin yaşadığını ve günümüze kadar uzanan serüvenlerini anlatan, arşiv değerindeki belgesel serisi ‘İstanbul Apartmanları’, Ocak ayında GAİN’de. Kentin belleğini oluşturan binaların yer aldığı seride izleyiciler Mısır Apartmanı’ndan Deniz Palas’a, Narmanlı Apartmanı’ndan Apelyan Apartmanı’na pek çok mimari şaheserinin öyküsüne tanıklık etme fırsatı yakalayacak.

ŞOKOPOP İLE PORTRELER

Türkiye’nin en derin magazin çukurunun kazıcısı Şokopop, Türkiye’nin dört ikonuna odaklandığı serisiyle yalnızca GAİN’de. Taçsız kraliçe Hülya Avşar, megastar Tarkan, Afrodit Banu Alkan ve bir döneme güzelliğiyle damga vuran Harika Avcı’nın kariyer yolculukları, iniş ve çıkışları, hikâyelerinin bilinmeyen yönleri, bugüne kadar bakılmamış bir pencereden ve Şokopop’un eşsiz anlatımıyla Ocak ayında GAİN’de izleyicilerin karşısına çıkıyor.

ŞOKOPOP İLE ZEKİ MÜREN BİYOGRAFİSİ

Heyecan verici, bu zamana kadar çok fazla duyulmamış ya da hatırlanmayan pek çok detay… Bu zamana kadar yapılmış en dürüst Zeki Müren biyografisi, Şokopop’un sunumuyla Ocak ayında Gain’de başlıyor. Türkiye’nin ‘Sanat Güneşi’nin hayatına dair en ince ayrıntılara değinen bu beş bölümlük dev biyografi belgesel serisi, ince elenip sık dokunmuş bir araştırma sürecinin ürünü. Müren’in binbir emek ve ustaca stratejilerle Türkiye’de star sistemini nasıl kurduğunu, bu erişilmez konumunu nasıl koruduğunu dinlerken çok etkileneceksiniz. Sanatçının özel hayatından şaşırtıcı kesitlerin yanı sıra kişiliğinin bilinmeyen yönlerine de ışık tutacak bu seriyi kaçırmayın.

TÜRKİYE’DE KADIN OLMAK

Türkiye’deki kadınların kendi ifadeleriyle yapılan bugüne kadarki en kapsamlı belgesel ‘Türkiye’de Kadın Olmak’ Ocak ayında GAİN’de. Farklı yaşlardan bambaşka hayatlara sahip kadınların kıskançlıktan anne olmaya, kaderden ‘konu-komşu ne der‘e pek çok perspektiften hayatlarının nasıl etkilendiğini anlattıkları belgesel serisinde profesyonel yaklaşımları ile tarihçiler, uzman psikologlar ve sosyologların değerlendirmeleri de yer alıyor.

CEP HİKAYELERİ

Türkiye’de yaşamanın zorluklarına aldırmadan yolunu kendi çizen, kendi hikayesini yazıp kahramanı olanların ilham veren hikayelerinin anlatıldığı belgesel serisi ‘Cep Hikayeleri’ Ocak ayında GAİN’de başlıyor. ‘Cep Hikayeleri’nde izleyiciler tutkularının, hayallerinin, daha iyi bir hayat ihtimalinin peşinden gidenlerin, ısrar edip en sonunda elde edenlerin gerçek hikayelerine tanıklık edecekler.

EFSANE TAKIMLAR

Metin-Ali-Feyyaz’lı Beşiktaş’tan, birinci lige çıkar çıkmaz şampiyon olan Trabzonspor’a, kadın voleybol takımlarından genç nesillerin hiç bilmediği kadrolara… Tarih yazan, kitleleri hayranı yapan, unutulmayan takımları anlatan spor belgeseli ‘Efsane Takımlar’ Ocak ayında GAİN’de. Seyirci bu belgesel serisinde köklü kulüplerin sembolleşmiş takımlarının hikayelerini Mert Aydın’ın anlatımıyla izleyebilecek.

BAĞIMLILIK

Bir şeyi sevmekten daha ötesi… Bazen tutkuyla bazen de elinde olmadan ona bağımlı hale gelmek… Bir şeyi kafaya takan, onsuz yapamayan insanların belgeseli olan ‘Bağımlılık’ Ocak ayında GAİN’de izleyici karşısına çıkıyor. Bu zamana kadar çok da değinilmemiş bağımlılıkları odağına alan belgesel serisi kapsamında fal bağımlılığından spor bağımlılığına kadar geniş bir yelpazede bağımlı insanların dünyasına odaklanarak, tutkularını bir de onların ağzından dinleme olanağı bulacağız.

BENİ KENDİMDEN KORU

Mersin Tarsus’ta sanayide çalışan motor sevdalıları otobanda motorun üzerine yatarak gerçekleşen sıra dışı bir yarışa hazırlanıyorlardır. Bu yarış için her şeylerini vermeye hazır olan motor sevdalılarının yarış hazırlıklarını izlerken, bazen sanayideki bir sohbetlerine, bazen kanala atlayıp yüzdükleri bir güne bazen de rakı masasındaki sohbetlerine tanıklık edeceğimiz ‘Beni Kendimden Koru’ belgeseli samimi anlatımı ve sıcak dili ile Ocak ayında GAİN’de izleyicilerle buluşuyor.

 ŞARKI HİKAYELERİ

Dinlerken “Acaba bu şarkı nasıl yapıldı?” “Kime yazıldı?” diye düşünmeden edemediğimiz şarkıların hikayelerini anlatan belgesel serisi ‘Şarkı Hikayeleri’ Ocak ayında GAİN’de.

#vebenyalnız, #evdenuzakta, #levonuntavernası, #varolmayanyerler gibi başarılı YouTube projelerine imza atan şair ve müzisyen Levent Sevi’nin şarkıların birebir yaratıcılarıyla gerçekleştirdiği söyleşileri izleyeceğimiz bu seride Yasemin Mori’nin “Aslında Bir Konu Var”ından Yüzyüzeyken Konuşuruz’un “Ne Fark Eder” şarkısına kadar pek çok farklı müziğin hikayesine tanık olacağız.

TÜRKİYE’NİN İNSANLARI

İçine iki farklı kıta sığdırmakla kalmayıp bir o kadar da farklı insanı barındıran Türkiye’de her milletten her mezhebe, zengininden işçisine, sanatçısından evsizine kadar pek çok farklı kültür ve çok farklı hikayeler bulunuyor. Bu çeşitliliğe odaklanan ve fark yaratmış insanların belgeseli olan ‘Türkiye’nin İnsanları’, yaşamlarıyla dikkat çeken insanların konuştuğu, İstanbul’da başlayıp bütün Türkiye’ye yayılan kısacık ama iç ısıtan bir mini belgesel olarak Ocak ayında GAİN’de izleyici karşısına çıkıyor.

DANSFABRİKA

İstanbul’un önde gelen dans okulu DansFabrika kapılarını GAİN’e açıyor. Eğitmenlerin sıra dışı hayatları, okulda yaşanan heyecanlı anlar, dansçıların dünyaya bakışları…

Reality belgesel formatındaki programda muhteşem dans gösterilerinin arka planları, hazırlık süreçleri ve DansFabrika öğrencilerinin farklı dans ekollerinden performansları, her hafta farklı bir dansçının perspektifinden izleyiciyle buluşuyor. Ünlü konuklar, müzik, performans sanatları ve insan hikayelerini bir araya getiren DCC Film yapımı program 8 bölümden oluşuyor.

661

6 Kuşak, 6 Kadın, 1 Konu… Her bölümde ilginç bir konuyu ele alan ‘661’, altı farklı kuşaktan kadının sesini aklını ve tecrübelerini tartışmaya açarken, kuşaklar arası bir köprü kurmayı hedefliyor. Yaşamın her alanından, 6 farklı kuşaktan kadınlar tecrübelerini, fikirlerini, farklılıklarını, endişe ve zaferlerini, ilginç hikayelerini ve çok daha fazlasını sadece aynı yaş grubundaki kadınlarla değil, tüm jenerasyonlardan kadınlarla paylaşarak yaşla değişmeyen duyguları, gelişen fikirleri ve eskiden kalan düşünceleri izleyicinin yorumuna sunuyor.

Kaynak: Zirve Haber Ajansı [ZHA]

Bir yanıt yazın

Bügün: 18 July 2024