Güncelleme Tarihi: 1 Nisan 2022 23:41 Kategori: Yaşam

Bu Kafede Engel Yok Sevgi Var | Engelsiz Kafe Açıldı

Bu Kafede Engel Yok Sevgi Var | Engelsiz Kafe Açıldı

Çorum Belediyesi tarafından özel bireylerin istihdamını sağlayacak ve engellilik alanında farkındalık oluşturacak “Engelsiz Kafe” düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Her şeyden ilk sen haberdar ol!

Mail listesine kayıt ol, yeni içeriklerden hemen haberdar ol!.

Kadeş Barış Meydanı’nda hizmet verecek olan kafe 315 metrekare alandan oluşurken çalışan personel özel bireylerden oluştu. Engelliler için her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü kafede ayrıca Eğitim Merkezleri’nde özel bireyler tarafından üretilen ürünlerin satışı yapılacak.

Bu Kafede Engel Yok Sevgi Var | Engelsiz Kafe Açıldı

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, tesisin gönlünde engel olmayan, yüreğinde engel olmayan tüm özel bireylere hediye olması amacıyla özenerek yaptıkları bir mekan olduğunu söyledi.

Çorum Belediyesi olarak ilki Millet Bahçesi’nde olmak üzere 4 tane sosyal tesis yaptıklarını hatırlatan Başkan Aşgın,

Bu Kafede Engel Yok Sevgi Var | Engelsiz Kafe Açıldı

“Özel kardeşlerimize yaptığımız sosyal tesisin diğerlerinden güzel ve daha kullanışlı olmasını istedik. 31 Mart 2019’dan önce nasıl bir engelsiz kafe hayal etmişsek hayalimizi aynen daha güzeliyle gerçekleştiren mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim. Engelsiz kafe 315 metrekare alandan oluşuyor. Bütün engelli gruplar düşünülerek tasarlandı. Bu özel kardeşlerimiz için her türlü tedbir alındı. Burada özel bireylerimizin istihdamına da katkı verdik. Kimi sürekli çalışmak üzere kimisi part time olmak üzere kardeşlerimize burada iş vererek istihdamlarını sağladık. Hayalimiz olanları bizlere nasip eden Allah’a hamd olsun” dedi.

Bu Kafede Engel Yok Sevgi Var | Engelsiz Kafe Açıldı

Konuşmaların ardından protokol üyeleri kafenin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa Vali Yardımcısı Murat Erdinç, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Bektaş, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Etiket yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir