Reklamı Kapat

Reklamı Kapat

Diş Teli Fiyatları

Diş estetiğini %100 oranında düzeltme özelliği bulunan ve bir çok yaş ve dönem için kullanılabilen diş teli tedavi yöntemi ile artık kolaylıkla gülüşünüzü çok daha iyi konuma getirebilirsiniz.Tek veya çift çene için uygulanan tedavi için Diş teli fiyatları, 2,500 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir. Bu değişim kullanılan diş teli maddelerinden tedaviyi uygulayan doktorlara ve tedavinin geniş kapsamına göre değişmektedir.

Diş teli fiyatı

Diş teli fiyatları belirlenirken birçok farklı faktör göz önüne alınmaktadır. Bu nedenle kesin fiyatlar vermek neredeyse olanaksızdır. Ancak diş teli fiyatları 2.500 – 10.000 ₺ arasında değişebilir.

Diş teli hem alt çene için hem de üst çene için ayrı ayarı takılabilir. Üst çene diş teli fiyatı farklı etkenlere göre değişebilir. Ancak genellikle 4.000 – 7.000 ₺ arasında bir ücretle tedavi gerçekleştirilebilir.

Diş teli tedavisini 18 yaşınıza kadar yaptırdığınızda SGK ücretsiz olarak karşılamaktadır. Ancak 18 yaşını doldurmuş kişiler devlet hastanesinde de, özel kliniklerde ücretli olarak diş teli tedavisinden yararlanabilirler.

Devlet hastanesinden dişlerinizdeki çapraşıkları ve yamuklukları tedavi ettirebilmek için diş teli tedavisi alabilirsiniz. 18 yaşından küçükler devlet hastanesinde diş teli tedavisinden ücretsiz olarak yararlanabilirler.

Diş teli tedavisinden aşağıdaki durumlarda yararlanabilirsiniz.

  • Dişlerinizdeki çapraşıkları ve yamuklukları düzelttirmek
  • Alt ya da üst çenenin ileri/geri olması durumunda
  • Estetik bir gülüş tasarımına sahip olabilmek için

Merak ettiğiniz soru burada yoksa Şimdi Yorum Yapın ve yeni sorular sorun!.

Diş Teli Fiyatı Hesapla
Daha net tedavi ücretleri için önerilen kliniklerden muayene randevusu alabilirsiniz.

Yukarıda bulunan diş teli fiyatları tablosu ile kolaylıkla tedavi ücretinizi tahmini olarak hesaplayabilirsiniz. Düşüncelerinizi ve daha geniş kapsamlı bilgi almak için yorum yapabilirsiniz. Size en uygun fiyat ve yöntemleri ulaştırmaya çalışacağız. Diş teli fiyatı genellikle tedavinin uygulandığı şehirlere görede değişiklik göstermektedir, yorum yaparken ve diş teli hakkında sorular sorarken hangi şehirden ulaştığınızıda kesinlikle açıklamanızı öneririz. Anlaşması doktorlarımız ve diş klinikleri tedavi çağrınıza geri dönüş yapacaklardır.

DİŞ TELİ TEDAVİLERİ

2020 KDV Hariç 2020 KDV Hariç(%8) TL
Angle 1. Sınıf diş teli tedavisi 1569 1695
Angle 2. Sınıf diş teli tedavisi 1875 2025
Angle 3. Sınıf diş teli tedavisi 2513 2715
Sabit kapanış yükseltici tatbiki 106 115
Açık kapanış diş teli tedavisi 2513 2715
Diş Pekiştirme tedavisi 560 605
Pekiştirme aygıtı (hawley vs) 546 590
Sabit Pekiştirme Aygıtı (lingual retainer) 560 605

2020 Yılı Bölgesel Diş Teli Fiyatları

Diş teli tedavisi genellikle dişlerdeki ayrık ve çarpıklığı düzeltmek için kullanılmaktadır, bu tedavinin ücretleri bölge ve şehirlere göre büyük oranda farklılık göstermektedir. Metal diş teli ile görünmez şeffaf diş teli fiyatları arasında bile büyük oranda fiyat farklılıkları bulunmaktadır. Bunun için uzman diş klinikleri tarafından net bir şekilde ilk tedavi yapılmadan bu fiyatlar geçerli sayılamaz. İnsan kendi üzerindeki bir çok sorunu göremeyebilir, bu nedenle lütfen diş hekimlerinden net bir fiyat beklemeyiniz tedavi sürecinde size net diş teli fiyatı bilgisi vereceklerdir.

Metal ve Şeffaf Diş Teli Fiyatı Farklılıkları

Diş Teli FiyatlarıGenellikle diş teli dediğimizde aklımıza hemen direk olarak konuşulduğunda insanın gözüne çarpan metal diş telleri gelmektedir. Bu diş telleri zamanla yerini görünmez ve şeffaf diş tellerine bıraktı ve diş diziliminizi düzeltirken artık estetiğinizi bozmayan bir çok yöntem ile desteklendi.

Metal ve eski diş telleri tabiki fiyat olarak daha uygun fiyatlıdır ama bu süreç içerisinde dişlerine önem verenler için şeffaf diş teli oldukça tercih edilenler arasında yer alıyor ve fiyatı tabiki farklılık gösteriyor. Bu konu hakkında merak ettiklerinizi bize yorum kısmından sorabilirsiniz!.

Merak ettiğiniz diğer konuları ve istediğiniz tedavinin ücretlerini ve yapımlarını sorabilirsiniz, diş teli fiyatları hakkında merak ettiğiniz ve aklınıza takılan bir şey var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir. Fiyat
| Diş Teli | Wifi Şifre Kırma|

| Wordpress Hosting | Urfa Haber | Diş teli fiyatı