Diş Teli Taktırmak İsteyenler İçin Doğru Adres

Diş Teli Taktırmak İsteyenler İçin Doğru Adres

Dişler arasında boşluklar veya kıvrımlar varsa ve diş eti problemleri varsa diş teli tedavisi uygulanır. Eğri dişler, düzeltilmeleri gerektiği anlamına gelir. Eğilmiş dişler de çene deformitelerine neden olabilir. Diş telleri ortodontik tedavinin alanına girer. Soruna bağlı olarak diş tellerinin kullanım süresi 18 ile 24 ay arasında değişmektedir. Eğer diş teli tedavisi almanız gerekiyorsa İstanbul diş kliniği seçenekleri arasında Akvadent Diş Kliniği ilk sıralarda gelmektedir. Gerek hekimlerin profesyonelliği, gerek hijyenik koşullar gerekse uygun fiyatlar size en avantajlı tedaviyi sağlar.

Diş Teli Seçeneklerimiz ile İhtiyaca Göre Kullanım

4 tip diş teli vardır. Bu tipler ağız veya çenenin yapısal hastalıklarına göre kullanılır. Bunlar:

  • Metal diş telleri: Ortodontik tedavide en sık kullanılan çeşit metal teldir. Metal braketler uzun yıllardır kullanılmaktadır ve özellikle çocukların tedavisi için diğer tüm braket türlerinden daha dayanıklıdır. En çok dişlerin dışına yerleştirildikleri ve metal oldukları için göze çarparlar. Ancak, en hızlı sonuçlar metal braketler kullanılarak elde edilebilir. Telleri braketler arasına sabitlemek için kullanılan lastikler renkli veya şeffaf olarak seçilip her kontrolde değiştirilebilir.
  • Porselen diş telleri: Metal tellere göre daha az göründükleri için estetik diş tedavisinde son zamanlarda en çok tercih edilir. Özellikle estetik sorunları olan hastaların hoşuna gidiyor. Ancak çok hassas oldukları için ekstra dikkatli olmaları gerekir ve genellikle yetişkinler için uygundurlar.
  • Şeffaf plaklar: Şeffaf plak neredeyse görünmezdir ve hastalara rahat ve güzel bir tedavi süreci sağlar. Takılması ve çıkarılması kolay olan panoların temizlenmesi de çok kolaydır. Doktor tarafından hastaya verilen şeffaf plağı iki haftada bir değiştirerek dişlerin yavaş hareket etmesi ve istenilen şekle gelmesi sağlanabilir.
  • Lingual diş telleri: Erişkin hastalarda genellikle lingual diş teli tercih edilir. Braketler dış yüzey yerine dişin iç tarafına tutturuldukları için görünmezdir ve bu özelliklere sahip oldukları için görünmez braketler olarak da adlandırılırlar.

Her Yaşa Hitap Eden Diş Teli Tedavisi

Diş hastanesi seçenekleri arasında, Akvadent Diş Kliniğimiz her yaştan hastaya diş teli tedavisi uyguladığı için çok geniş bir alanda hizmet verir. Bu sayede dişlerinizdeki deformasyonu düzelttirmek için kaç yaşında olursanız olun hastanemize gelerek bize kaliteli bir şekilde tedavi olabilirsiniz.

Çocuklarda diş teli tedavisinde 10 – 12 yaşından önce başlanmamalıdır. Her çocuğun 7 yaşında bir ortodontik muayene olması gerekir; çünkü bu sayede erken tanı koyulabilir. İlk randevuda çocuğun diş yapısına bakılır; fakat tedaviye başlanmaz. Çünkü 7 yaşında hala çene ve yüz kemikleri gelişmeye devam etmektedir.

Diş Tellerinizin Bakımı Önemli

Diş teli tedavisi dişlerin estetik bir görünüm kazanmasına tercih edilen yöntemlerden biridir. Fakat diş tellerinin de bakımı oldukça önemlidir. Aylık hekim kontrolünün yanı sıra hastalar da oldukça hassas bir ağız bakım süreci yürütmelidir. Bu konuda Beylükdüzü diş klinikleri arasında adını duyurmuş olan hastanemizin hekimleri size en doğru bilgileri vererek; bu süreci daha sağlıklı yürütmenize yardımcı olurlar.

Diş teli tedavisi sırasında diş tellerine zarar vermemek için dişlerinizi fırçalarken sert fırçalar ve basınçlı fırçalar kullanmaktan kaçınmak önemlidir. Bu nedenle yumuşak bir fırça kullanılması ve hafifçe hareket ettirilmesi tavsiye edilir. Braketlerin arasını temizlemek için bir diş arayüz fırçası kullanmak yardımcı olacaktır. Bir ucu sertleştirilmiş diş ipi de aynı amaçla kullanılabilir.

Ortodonti Tedavisinin Gerekli Görüldüğü Durumlar

En sık karşılaşılan ortodontik problemler, dişlerin pozisyonuna bağlı olarak çene duruşunda ve tüm yüzde istenmeyen değişikliklerdir. Ortodonti tedavi ancak ortodonti konusunda uzman bir diş hekimi ile kontrol ve planlama yapıldıktan sonra yapılabilir. Bu yüzden diş teli tedavisi olacaksanız iyi bir araştırma yapmalısınız. Karşınızı mutlaka Akvadent Diş Kliniğimiz de çıkacaktır. Çünkü diş kliniği hekimlerimiz, hizmet politikamız ve hasta odaklı çalışmamız ile bugüne kadar oldukça fazla hastayı memnun ettik.

Bir yanıt yazın