Diyanet’ten Teravih Namazı İçin Yeni Karar

Diyanet, teravih namazı ile alakalı son dakika paylaşımı gerçekleştirdi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın açıklamasına göre bu yılda teravih namazları evde kılacak. İşte Detaylar!

Diyanet’ten Teravih Namazı İçin Yeni Karar

Korona virüs vakalarında son haftalardaki fazla artışlar nedeniyle yeni yasaklar da gündeme gelmeye başladı. Bu yasaklar arasında teravih namazlarının evlerde kılınması da yer alıyor. Daha önceki açıklamalarda teravih namazlarının camilerde belirli sayıda insanla kılınacağı açıklanmıştı. Ancak son günlerde Covid-19 vakalarında gözlenen aşırı artış sonrası bu durum tersine döndü. 2021 yılı için teravih namazlarının evde kılınması gerektiği açıklandı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Yaptığımız istişareler neticesinde teravih namazının camilerde değil evlerimizde kılmanın uygun olduğunu karar verdik” olarak teravih namazlarının evde kılınması gerektiğini açıkladı.

Aşı Orucu Bozar Mı?

Diyanet işleri başkanlığına sorulan diğer bir soruda Oruçluyken aşı olunabilir mi? Sorusuydu. İnsanlar oruçluyken aşı olmanın orucu bozup bozmayacağını merak ediyordu. Ali Erbaş bu soruya “ Din İşleri Yüksek Kurulumuzun da açıkladığı gibi oruç tutarken aşı olmakta bir sakınca yoktur ve orucu bozmaz” diyerek cevap verdi.

Bir yanıt yazın

Bügün: 15 June 2024