En çok izlenen 5 animasyon filmi

Gerek büyükler gerekse küçüklerin zevkle seyrettiği animasyon filmleri, büyük uğraşlar sonucunda hazırlanıyor. Çocukların tek başına eğlenceli vakit geçirmek için tercih edilebilecek pek çok animasyon filmi bulunurken bunun yanı sıra aileler ile seyredilecek kaliteli yapımlarda bulunur.

En çok izlenen 5 animasyon filmi

En çok izlenilen animasyon filmleri hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Filmler.com’un animasyon filmleri arasında yer alan pek çok yapım, uzun dakikalar eğlenceli ve sürükleyici anlar yaşamanızı sağlar. En çok izlenen 5 animasyon filmini şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Archer
  • The Simpsons
  • Bojack Horseman
  • South Park
  • Rıck and Morty

Eğlenceli anlar sunan animasyon filmleri

Archer, 2009 komedi animasyon filmi olarak izleyicilerin karşısına çıkıyor. Uluslararası Gizli Haber alma Servisinin(ISIS) New York bürosunda görev yapan casus Sterling Archer’ın macera dolu yaşamını üzerine kurulu olan Archer, animasyon sahneleriyle dikkat çekiyor. Archer, hem annesi hem de patronu olan Malory ile beraber çalışırken bir yandan da eski kız arkadaşı ile uğraşmak zorunda kalıyor. Film oldukça geçmiş yıllar üzerine kuruludur. Dizide karakterler, 1960’lı yılların giyim tarzını benimsemiş olup eski teknolojik aletler kullanıyorlar.

The Simpsons, Matt Groening tarafından Fox için tasarlanan vazgeçilmez animasyon filmlerinin başında geliyor. Dizi, Homer, Marge, Bart, Lisa ve Maggie’den oluşan orta sınıf bir Amerikan ailesinin yaşam tarzı üzerine kuruludur. Gerek karakterleri gerek eğlence dolu sahneleriyle dikkat çeken filmde eğlence dolu hicivler yer alıyor.

Yetişkinlere özel olarak Raphael Bob-Waksberg tarafından tasarlanan Bojack Horseman, Amerikan web dizisidir. Genellikle Los Angeles’ta geçen dizi, 1990’larda bir sitcom’un eski yıldızı oyuncu BoJack Horseman’in otobiyografi üzerine kuruludur.

The Simpsons’lardan sonra ABD’de en uzun süre yayınlanan dizilerin başında gelen South Park, 1997 yılından itibaren yayınlanan ABD yapımı animasyon komedi dizisidir. Dizi gelmiş geçmiş en iyi animasyon yapımlarındandır.

En çok izlenilen yetişkin animasyon dizilerinden bir diğeri ise Rıck and Morty, hayatını, aile yaşamı ve boyutlar arası yolculuk arasında bölüştürmüş alkolik bir bilim insanı Rick ve onun en sevdiği torunu Morty’nin maceraları üzerine kuruludur.

 

 

 

Bir yanıt yazın

Bügün: 13 July 2024