Erkin Arslan Moby’e benzerliğiyle dikkatleri üzerine çekiyor

Erkin Arslan Türkiye'nin Moby'si oldu...

Erkin Arslan Moby’e benzerliğiyle dikkatleri üzerine çekiyor

Kısa bir süre önce yayınlanan Bilinmez adlı şarkısıyla dizi, film ve reklam müziklerindeki iddiasını kendi solo kariyerine de yansıtan başarılı sanatçı Erkin Arslan, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Geniş repertuvarı ve her tarza olan yakınlığı ile dinleyenlerine zengin bir müzik anlayışı sunan başarılı sanatçı, son olarak Amerikalı sanatçı Moby’e benzerliği ile dikkat çekiyor.

Türkiye’deki başarılı dizi ve film müziklerine imzasını atan Erkin Arslan’ın bu özelliği ile sinema tarihine damga vuran birçok yapımın müziklerinde karşımıza çıkan Moby ile olan benzerliği dikkat çekiyor. Özellikle enstrümantal müzik tarzıyla bu benzerliğini daha da çoğaltan sanatçı, bu alanda geniş kitlelere ulaşıyor.

Piyanist, besteci ve söz yazarı kimliğiyle ön plana çıkan sanatçının Göbeklitepe için yazdığı Mesopotamia adlı şarkısı İstanbullu Gelin dizisinin finalinde büyük yankı uyandırdı. Rompo Happa adlı şarkısıyla da Karakomik Filmler 2 Deli’ye damgasını vuran sanatçı, bu filmin müziklerinde büyük başarı yakaladı.

Müzik çalışmalarını aralıksız sürdüren Erkin Arslan, yakın zamanda yayınlamayı planladığı sürpriz bir projeyle müzikseverlerin karşısında olacak.

Bir yanıt yazın

Bügün: 25 June 2024