Fotoğrafta Kızının Gözünde Parlaklık Olduğunu Fark Etti, Kanser Çıktı

ABD'nin Oregon eyaletinde kızının fotoğrafını çeken bir anne, Çocuğun gözünde parlaklık fark ederek şüphelendi. Annenin bu dikkati küçük kızın kanser olduğunun tespit edilmesini sağladı. Tedavi süreci başlayan küçük çocuğun sağ gözü alındı.

Fotoğrafta Kızının Gözünde Parlaklık Olduğunu Fark Etti, Kanser Çıktı

ABD’nin Oregon eyaletinde yaşanan olay Tıp tarihine geçecek türden. Eyalette yaşayan 38 yaşındaki anne 2016 yılında 2 yaşında olan kızı Gracie Corrigan’ın fotoğrafını çekti. Fotoğrafı kontrol eden anne, kızının sağ gözünde tuhaf bir yansıma olduğunu, adeta diğer gözüne oranla cam gibi parladığını fark etti.

KÜÇÜK KIZIN GÖZÜNDE 10 TÜMÖR ÇIKTI

Rus basınına yansıyan haberlere göre tuhaflığı fark eden anne, hemen kızını doktora götürdü. Doktorların yaptığı kontrol sonucunda küçük kızın sağ gözünde 10 tümör tespit edildi. 2 yaşındaki Gracie Corrigan’a, nadir görülen ve ciddi bir kanser türü olan retinoblastoma teşhisi konuldu.

SAĞ GÖZÜ AMELİYATLA ALINDI

Minik kız annesinin dikkati sayesinde 16 gün sonra ameliyat edilerek gözündeki tümörler alındı. 3 ay sonra ise ciddi bir operasyon geçiren küçük kızın sağ gözü tamamen alındı. Minik kız şu anda protez gözle yaşıyor, ancak hayatına herhangi bir kısıtlama devam ediyor. Küçük kızın düzenli sağlık kontrolleri de hala sürüyor.

Kaynak: habertürk

Bir yanıt yazın

Bügün: 17 June 2024