Gerçek Olmayan Anket Sitelerinden Uzan Durun!

Gerçek Olmayan Anket Sitelerinden Uzan Durun!

Para kazanmak için anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız; boş zamanınız, internete bağlantılı bir bilgisayarınız, tabletiniz ya da akıllı bir cep telefonuna sahipseniz, anket sitelerine üye olarak kazanç elde edebilirsiniz.

Anket doldurmanın avantajı, esnek zaman dilimini kullanabileceğinizdir, yani istediğiniz zaman başlatıp istediğiniz zaman durdurabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz anketi cevaplayıp cevaplamamak size kalmış bir şey. Erişebildiğiniz ve esnek çalışmalı bir iş ararken para kazanmak için anket sitelerini tercih etmek iyi bir seçenektir.

Anket Doldurarak Para Kazanmaya Nasıl Başlarsınız?

Çevrimiçi anket doldurarak para kazanın diye mailinize gelen mesajlar cazip ve para kazanmak için iyi bir fırsat olarak gelebilir. İnsanlar bu duruma doğal olarak şüphe ile yaklaşabilirler. Sonuçta hangi iş sadece soru yanıtlamayla para veya ödül kazandırabilir ki? Bu gerçek para kazandıran sitelerin çok az olduğunu söyleyebiliriz. İnternette çok fazla anket sitesi var. Bunun için kayıt olurken verdiğiniz bilgilere dikkat etmelisiniz. Zira yanlışlıkla yasal olmayan, sadece veri hırsızlığı için açılan bir siteye kayıt yaptırabilirsiniz.

Anketler, şirketlerin tüketicilerin ürünler ve hizmetler hakkında ne düşündüğünü bilmesi ve buna göre geliştirme yapmalarına olanak sağlayan araştırma siteleridir. Ayrıca anketler bu verileri elde etmenin kolay, hızlı ve az maliyetli yoludur. Bunun için şirketler ya da kuruluşlar anket siteleriyle sözleşmelere bağlı olarak çalışırlar.

Kazanç elde etmek için anket sitelerine kayıt olacaksanız kesinlikle güvenilir, tanınan sitelere üye olmalısınız. Adını daha önce hiç duymadığınız sitelere de kayıt olabilirsiniz. Ancak, şartlarını dikkatli öğrenmeniz ve bilgilerinizi dikkatli vermeniz gerekir.

Anket siteleri kayıt olduğunuzda size bazı sorular soracaktır. Yaşınız, mesleğiniz, evdeki çocuk sayısı gibi sorular sorulabilir. Geliriniz, alışveriş tercihleriniz de sorulabilir. Bunun yanında bulunduğunuz bölge, coğrafya ve il gibi bilgiler de sorulur. Bu sorular doğru anketin doğru kişilere ulaşması için sorulmaktadır.

  • Örneğin, bebek ürünleri satan bir firma hedef kitle olarak anne ve babaları görür. Evde çocuğunuz varsa, hangi firmanın ürünlerini kullanıp kullanmadığınız ve memnuniyet durumunuz ve alışveriş sıklığınız gibi sorular sorulacaktır. Çocuğunuz yoksa bu tür anketler için seçilmez diğer tür anketlere yönlendirilirsiniz.

# Anket Bildirimleri?

Anket bildirimleri, anket sitelerine kayıt olurken vermiş olduğunuz e-mail adresinize gelir. Bu yüzden anket sitelerine sürekli olarak kullandığınız e-mail adresiniz yerine başka bir e-mail adresi kullanmanız gerekir. Böylece ana mailiniz anket davetleriyle dolup taşmayacaktır. Ankete seçildiğinizde anket konusu, süresi ve kazanacağınız puan mailinize bildirim olarak gelir. Anket süreleri birkaç dakika ile 30 dakika arasında değişir. Bazı anket süreleri ise 45 dakika ile 1 saat aralığını bulmaktadır. Bu yüzden anketleri boş vaktiniz olduğunda yanıtlayın. Gün içinde ya da mesai saatlerinde yanıtlamaya çalıştığınızda iş vaktinizden çalacaktır.

# Ödeme Almak?

Anket sitelerinde kullanıcıların en çok beklediği kısım ödeme aşamasıdır. Anketi tamamladığınızda emeğiniz ve harcadığınız zaman için bir ödülünüz olur. Anket şirketlerinin bazıları PayPal aracılığıyla nakit ödeme sağlarken bazıları da puan, ücretsiz ürün ve başka hediyelerle ödüllendirirler. Hangi ödeme türünü istediğinize karar vererek anket sitesine üye olmalısınız.

Anketlerden Ne Kadar Para Kazanırsınız?

Anket doldurarak önemli bir gelire sahip olamazsınız ya da ekonomik bağımsızlığınızı kazanamazsınız. Ancak az da olsa kazanç elde edebilirsiniz. Bunu sadece para olarak algılamamalısınız. Örneğin 150 TL’lik bir alışveriş çeki kazanmak da ekonominize küçük bir katkıdır. Yani alışveriş yapacağınız yere 150 TL daha az ödeme yapacağınızdan bu da paranızın cebinizde kalması anlamındadır. Facebook ya da Twittter’de boş boş gezinip vaktinizi öldürmek yerine anket doldurarak mini bir ekonomi paketine sahip olabilirsiniz.

Dünyada faaliyet gösteren önemli anket sitelerinin Türkiye bölümü de mevcut. Bu nedenle anket sitelerine kayıt olurken fazla zorluk yaşamazsınız. Sadece yüzlerce anket sitesinden en güvenilir olanlarını bulup kayıt olmanız gerekir.

Anket sitelerine kayıt olduktan sonra anketleri yanıtlamaya başlarsınız. Her anket sitesinin ücretlendirme politikası farklıdır. Siteden siteye ödüller değişir ve anket başına 1  ya da 5 dolara kadar ödüller alabilirsiniz. 1 günde birkaç siteden bu şekilde anket yanıtladığınızda toplam kazanç olarak iyi bir gelir elde edersiniz. Dolar olarak kazanacağınız ödülünüzü PayPal ödeme sistemi aracılığıyla alabilirsiniz. Ödülünüzü nakit olarak değil de hediye çeki ya da kupon olarak almak isterseniz bu ödüllerde mailinize ya da sistem üzerinden size gönderilecektir.

  • Kârınızı en üste çıkarmak ve değerli zamanınızı boşa harcamamak için ne yapmanız gerekir?

# Çok Fazla Bilgi Paylaşımı!

Kayıt olmak istediğiniz bir anket sitesi kişisel bilgilerinizi isterken derine dalıyorsa yani kimlik numaranız, doğum tarihiniz ya da telefon numaranız gibi kişisel bilgilerinizi istiyorsa muhtemelen veri madenciliği sitesidir. Sizden kişisel bilgilerinizi isteyen sitelerden uzak durun.

# Virüs Koruması!

Pek çok anket sahibi bir anket toplayıcısıdır. Yani sizin kişisel bilgilerinizi, üçüncü taraf sitelerindeki anketlerle eşleştirmek amaçlı kullanır. İstenmeyen posta ya da pop-uplardan kaçınmak için bilgisayarınızda kötü amaçlı yazılımlardan koruma ya da virüs koruma programı olması gerekir.

# Anket E-Posta Adresi!

Anket sitelerine kayıt olduğunuzda anket davetleri e-mail adreslerine gönderilir ve buralardan yönlendirme yapılır. Birden fazla anket sitesine kayıt olduysanız, bir günde birçok davet alabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken, kendi kullandığınız ana e-mail adresiniz harici bir mail adresi almanız gerektiğidir. Bu sizin ana e-mail hesabınızın anket davetleri ve spam mesajlarla dolu olmasını engeller. Ayrı bir e-mail adresi alıp anket sitelerine bununla kayıt olun.

# Zaman Kaybına Engel Olmak!

Anket siteleri sizin bilgilerinizi aldıktan sonra ankete uygun olup olmadığınızı değerlendirerek anket yollar. Bir eşleştirme yapılmış olsa bile anketin yarısına geldiğinizde ankete uygun olmadığınız söylenip sistemden çıkartılabilirsiniz. Bu da ankete harcadığınız zaman göz önüne alındığında tam bir vakit kaybıdır. Bu nedenle katılmak istediğiniz anketleri seçmenize izin veren sitelere üye olun. Bazı anket siteleri anketle eşleştirilip eşleştirilmediğinizi ya da ön kalifiye olup olmadığınızı bildirir. Ön kalifiye iseniz gerçek anketi yanıtlamadan evvel bazı soruları yanıtlamanız gerekir.

Daha detaylı bilgi için parakazanmayollarim.com adresinde yer alan https://www.parakazanmayollarim.com/anket-doldurarak-para-kazanmak/ isimli makaleyi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Bügün: 24 June 2024