Hatemoğlu’ndan muhteşem sonbahar-kış lansmanı

96 yıllık erkek giyim markası Hatemoğlu, 2020-21 yılı Sonbahar - Kış sezonu lansmanını marka yüzü Kadir Doğulu’nun ev sahipliğinde dün akşam JW Marriott İstanbul Bosphorus Hotel-Sky Lounge’da gerçekleştirdi.

Hatemoğlu’ndan muhteşem sonbahar-kış lansmanı

Erkek modasında önceliğinin doğaya saygı olduğunu açıklayan Hatemoğlu markası, doğayı korumanın geleceği korumak olduğuna inandıklarını ve ‘’Sürdürülebilir Moda’’ yaklaşımının bundan sonra her sezon gündemlerinde olacağının altını çizdi. Hatemoğlu koleksiyonundaki ürünlerin geri dönüşümlü malzeme kullanılarak üretilmesi için yatırımlarını tamamlayan Hatemoğlu markası, bu geçiş sürecinde ürünlerin kalite ve fiyat dengesinde bu güne kadar benimsedikleri politikanın değişmeyeceğini açıkladı. Modada tüketim çılgınlığının da desteklenmemesi gerektiği konusunda kararlarını açıklayan marka yetkilileri, tüketicilerin kaliteli ürünlere yatırım yaparak hem stil sahibi olabileceklerini hem de konforlu ve uzun süre kullanabilecekleri bir gardrop oluşturabilmeleri için bilinç yaratmayı hedeflediklerini açıkladı.

Lansmanda, Hatemoğlu’nun yeni mottosuyla çok uyumlu bir hayatı ve bakış açısı olan Kadir Doğulu ile üç sezonluk marka yüzü anlaşması yapıldığı açıklanırken Özge Sarıkadılar moderatörlüğünde Kadir Doğulu ve Hatemoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Hatem Saykı ile erkek giyiminde yeni sezon, değişen trendler ve modada sürdürülebilirlik konuşuldu.

“Erkek modasındaki 96 yıllık deneyimimizden gelen kaliteli ve konforlu ürünlerimizi tüketicimize daha iyi anlatıp erkek modasında yatırımlık parçaları öne çıkaracağız…”

 

Hatemoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Hatem Saykı; pandemi ile beraber dünyadaki her sektörün kendini revize etmesi gerektiğini ve buna başladığını söyledi. “Biz de zaten hedeflediğimiz ve çalışmalarına hız verdiğimiz gerek Hatemoğlu gerekse Amerika’da yapılanan genç markamız Saykı’nın üretiminde geri dönüşümlü malzeme kullanarak sorumluluğumuzun ilk adımını yerine getirdik.

İnsan ve doğa önümüzdeki süreçte ilk önceliğimiz. Bu lansmanda arkadaşlar koleksiyonu olması gereken görsellikte anlatacaklar, benim vurgulamak istediğim konu hem şirketlerimizde hem de özel yaşantımızda gereksiz tüketimin altını çizmek. Hatemoğlu 96 yıllık Cumhuriyet tarihinin en eski markası ve bu zamandan günümüze getirdiğimiz kavramlar ürünlerimizde ‘Kalite ve Konfor’. Bundan sonraki süreçte tüketicimize kalite ve konfordan vazgeçmeden stil sahibi olması gerektiğini, parasını yatırımlık parçalara harcaması gerektiğini daha çok anlatacağız. Babasından kalan Hatemoğlu paltosunu giyen, Hatemoğlu smokini giyen gençlerden ilham aldık. Geçmişten gelen kalite ve konfor anlayışımızı doğa, gelecek, başarı ve güven üzerine kurarak tüketicimize bilinçsiz alışveriş yapma, yatırımlık kaliteli ürünlerle stil sahibi ol ,’Tarzına Yatırım Yap’ diyeceğiz” dedi.

Marka yüzü olarak pandemi öncesi brilikte çalışmaya başladıkları Kadir Doğulu’nun hayat felsefesi ve bakış açısının bu iş birliğinde büyük etkisi olduğunu belirten Saykı, “Kadir Doğulu markamızın saygılı, doğa dostu, ağırbaşlı, güvenilir imajına büyük katkı sağlayacaktır, kendisine birlikte çalışırken gösterdiği hassasiyet ve titizlik için tekrar teşekkür ediyorum” dedi…

 

“İnsan Doğanın Bir Parçası”

 

Hatemoğlu markasının #TarzınaYatırımYap söylemine dair düşüncelerini aktaran Kadir Doğulu, insan popülasyonunun çoğaldığını ve herhangi bir ürüne olan alakanın her geçen gün arttığını belirterek markanın “Bir sezonda beş parça alışveriş yap” diyebilmesinin öncelikle büyük bir cesaret göstergesi olduğunu vurguladı. “Hem geri dönüşümden kullanılan kumaşlar hem üretim bandında daha az su kullanımı için olan tüm girişimler ve ‘Sezonda beş parça alışveriş yap’ söylemi gerçekten öncü ve iddialı bir söylem” diyen Doğulu, insanın doğanın bir parçası olduğunu öne çıkardı ve doğada bulunan kaynağın nasıl kulanılacağını yine insanın karar verdiğini belirtti. Sürdürülebilirlik kavramının hayatının her yerinde olmasına çok önem verdiğini söyleyen Doğulu, “Ben bir kot, ceket veya gömlek aldığım zaman onu on yıllarca giymek istiyorum. Çünkü benim için moda gerçekten kalite demek ama kalite marka ve pahalılık değildir. Hem ekonomik hem kaliteli olacak ben onu istediğim kadar giyeceğim. Benim için ceketin veya pantolonun bir vakti yok her zaman kullanabilmeliyim” diyerek bu anlayışı dolayısıyla da Hatemoğlu ile örtüştüklerini ifade etti.

“Hatemoğlu Markası Gündelik Hayatıma da Sirayet Etti”

 

Hatemoğlu markasının sonbahar-kış kreasyonuna dair görüşlerini de paylaşan Doğulu, “İş ve özel hayatımda farklı giyim tarzları olan birisiyimdir ama benim gündelik hayatıma da sirayet etti Hatemoğlu markası. İş hayatında giyerken bir baktım ki özel yaşamımda da Hatemoğlu giymeye başladım. Benim bakış açıma ve anladığım konfor duygusuna çok yakın bir kreasyon olduğunu görüyorum” dedi. Kendisinin hiç sıkılmadan üç yıl boyunca aynı ceketi giyebileceğini çünkü modanın dayattığıyla değil kendi tarzıyla ortada olmayı tercih eden birisi olduğunu söyleyen Doğulu, “Yeni kreasyonu çok beğendim biraz benim giyimimden de esinlendikleri için gurur duyuyorum. Bazı parçalar üzerine beraber de çalıştık. Kıyafet kişinin karakteri üzerine sır verir. Kreasyondaki parçaların kesimlerini, renklerini çok beğendim. Daha çok beni yansıtıyor, daha çok insana hitap edebileceğini düşündüm” dedi. Hatemoğlu’nun üretim anlamındaki öncü ve cesur tavrından dolayı kendisi adına çok teşekkür ettiğini ve bu kararı da gönülden desteklediğini vurgulayan Doğulu, sözlerine şöyle devam etti: “Geri dönüşümle en iyi çizgileri taşıyan, yıllarca kullanılabilecek kaliteli ürünler üretmeye öncülük ettiği için Hatemoğlu ile gurur duyuyorum ve bu kapsamda benimle de iş birliği yaptıkları için çok teşekkür ediyorum”.

Hatemoğlu Lansmanında Ünlüler Geçidi…

 

Lansmanda erkek konukların birbirinden şık Hatemoğlu stilleri dikkat çekerken misafirlerin #tarzınayatırımyap hashtagi ile yaptıkları sosyal medya paylaşımları da akşama damgasını vurdu. Pandemi kurallarına dikkat edilerek sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleştirilen lansmanda, konuklara dezenfektan ve maske dağıtılarak sosyal mesafeye çok önem verildi. Lansmana katılan ünlü isimler arasında Neslihan Atagül Doğulu, Tamer Yılmaz, Deniz Tansel Öngel, Birol Bali, Baran Bölükbaşı, Barış Kışlak, Serkan Şenalp, Barış Alpaykut vardı.

Bir yanıt yazın

Bügün: 17 June 2024