Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2022 13:22 Kategori: Kültür Sanat

Hırvatça Çeviri ve Tercüme

Hırvatça Çeviri ve Tercüme

Hırvatça, Hint-Avrupa dil ailesinin Güney Slav dillerinin Sırp-Hırvatça alt koluna ait bir dildir. Hırvat dili, Hırvatistan Cumhuriyeti’nin resmi dilidir. Hırvatça aynı zamanda Bosna Hersek’in resmi dillerinden biridir. Hırvatça, dünya genelinde yaklaşık 5,5 milyon insan tarafından konuşulmaktadır. Hırvat dili, 1850’li yıllarda düzenlenerek bugünkü halini almıştır. Hırvatça çeviri, ülkemizde oldukça fazla talep edilen bir çeviridir. Hırvatçadan tercüme yapabilmek için bu dilin alfabesini ve gramerini bilmek önemlidir.

Her şeyden ilk sen haberdar ol!

Mail listesine kayıt ol, yeni içeriklerden hemen haberdar ol!.

Sırp-Hırvatça dillerinin standart bir lehçesi olan Hırvatça, Latin alfabesiyle yazılmaktadır. Hırvatçanın alfabesinde 30 harf vardır. Hırvatça, Sırpçaya ve Boşnakçaya oldukça benzemektedir. Birçok dil uzmanına göre bu üç dil, aslında aynıdır. Ancak Hırvatlar için Hırvatça, Sırpça ve Boşnakçadan tamamen ayrı bir dildir. Ancak bu üç dil arasındaki benzerlikler o kadar fazladır ki, Sırpça veya Boşnakça tercüme yapabilen bir tercüman, Hırvatça tercüme de yapabilir.

Çeviri Hizmetleri

Tercüme büromuzda Hırvat dilinde yazılmış tüm metinler profesyonel olarak tercüme edilmektedir. Hırvatça tıp, hukuk, teknik metinler, diploma, pasaport, nüfus cüzdanı, iş sözleşmeleri, oturma izni, konsolosluk belgeleri, web site tercümeleriniz için tercüme ofisimizle irtibata geçebilirsiniz. Tercüme büromuzda Hırvat dilinde yazılmış metinlerin çevirisinin yanı sıra Hırvatça simultane ve ardıl çeviri hizmeti de verilmektedir. İş toplantıları, seminerler, kongreler, tıbbi, hukuki ve bireysel görüşmeler, çeşitli etkinlikler için tercüme büromuzdan Hırvatça simultane ve ardıl tercüme hizmeti alabilirsiniz.

Hırvatça Çeviri ve Tercüme

Hırvatça tercümelerde bu dilde uzmanlaşmış, en az 5 yıl deneyimli mütercim tercümanlarımız görev almaktadır. Hırvatça tercüme ücretlerimiz, yazılı metinler için boşluksuz 1000 karakter sayısı ile belirlenmektedir. Ses ve video dosyaları ile Hırvatça simultane ve ardıl tercümelerde fiyatlar bir saatlik süre üzerinden hesaplanmaktadır. Hırvatça resmi belgeler ile noter onaylı çevirilerde ücretler, sayfa sayısı üzerinden hesaplanmaktadır.

Çeviri talepleriniz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr web sitemizi ziyaret edebilir veya 0212 221 45 21 ve 0553 910 31 32 numaralı MOBİL / WHATSAPP / TELEGRAM hattımız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Etiket yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir