Hızlı PVC Kapı Nedir? Branda Kapı Nerede Kullanılır?

Hızlı PVC Kapı Nedir? Branda Kapı Nerede Kullanılır?

Hızlı PVC kapı yoğun olarak çalışma trafiğine sahip mekanlarda kullanılan fonksiyonel kapı sistemleri arasında yer alır. Dayanıklı malzemelerden üretilen PVC kapılar birçok dış etkene karşı da koruma sağlar. Başta ısı olmak üzere toz ve rüzgara karşı yüksek izolasyon sağlar.

Hızlı PVC kapı kullanım alanlarında enerji ve zamandan da tasarruf sağlar. Ayrıca dayanıklı yapılarıyla güvenlik içinde kullanılabilme özelliğine sahiptir. PVC kapılar kullanıldıkları ortamlara uyum sağlayıp, bu sayede estetik algıyı yükseltir.

Hızlı PVC Kapı Nedir ve Sarmal Branda Kapı Özellikleri Nelerdir?

Hızlı PVC Kapı Nedir? Branda Kapı Nerede Kullanılır?

PVC kapı modellerinden bir tanesi olan sarmal branda kapılar daha çok iç mekanlarda kullanılan özel kapılardır. Kendilerine özel çalışma sistemi ile fonksiyonel kapılardan bir tanesidir. Genellikle mekanların içlerinde kullanılan sarmal kapıların rüzgara karşı dirençleri ve dayanmaları düşüktür. Bu nedenle iç mekanda kullanılmaları daha uygundur.

Sarmal kapılar hava sirkülasyonunun sağlanmasında çok önemli işlev görür ve basıncın düşük olduğu alanlarda kullanılması uygundur. 5 metre genişliğe karşı 4 metre yüksekliğe kadar kullanılabilen yaygın kapı ölçüleridir. Birçok mekan için bu ölçüler ideal olup, hava ve basınç yönünden de en iyi ölçüler bunlardır.

Kapıların açılma hızları standart olarak ortalama 0,7 metre/saniye olarak ölçülmüştür. Bu sayede kapı hızlı açılsın ve güvenli olarak kapansın diyen herkesin memnun kalacağı değerlere sahiptir.  Bu hız frekans konvertörüne sahip panolarda 1,5 metre/saniye kadar hızlara kadar artırabiliyor. Ayrıca emniyet açısından fotosel sistem ve opsiyonel boy fotoseli sistemler tercih edilebilmektedir.

Hızlı PVC Kapı Nedir? Branda Kapı Nerede Kullanılır?

Hızlı PVC Kapı Fiyatları

Branda kapı modelleri arasında olan hızlı PVC kapı fiyatları çoğu kişi tarafından en fazla merak edilen konulardan bir tanesidir. Özellikle PVC kapıların yoğun olarak tercih edilmesi fiyatlar üzerinde etkili olmuştur. Kullanılan PVC sistemleri her mekan için farklılık gösterdiğinden fiyatların değişmesine neden olmaktadır.

PVC kapılarda kesin fiyat bilgisi vermek maalesef mümkün değildir. Çünkü fiyatı etkileyen birçok faktör bulunuyor. Bunların başında ölçü bilgileri, model tercihi ve kapı sistemi fiyatı etkileyen faktörlerdir. Doğru bir fiyat bilgisine ulaşmak için öncelikle ölçü ve model bilgileri satıcı ile paylaşılmalıdır.

Bir yanıt yazın

Bügün: 25 June 2024