Güncelleme Tarihi: 2 Nisan 2022 15:41 Kategori: Teknoloji

Influencer Kime Denir? | Influencer Başvurusu Nasıl Yapılır?

Influencer Kime Denir? | Influencer Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformlarının popüler hale gelmesi ve insanların yüksek kazançlar elde etmesi influencer mesleğine olan ilgiyi yükseltti. Ürün tanıtımı yaparak, sponsorluk reklamları alarak nasıl para kazanılır sorusuna ek olarak influencer başvuru  formu nasıl doldurur ve başvuru nasıl yapılır sorusu da yoğun olarak sorulmaya başlandı.

Her şeyden ilk sen haberdar ol!

Mail listesine kayıt ol, yeni içeriklerden hemen haberdar ol!.

Sosyal medyanın gücü hem kendi ürünlerini satmak isteyen kişilerce hem de ürünlerinin reklamını yaptırmak isteyen firmalarca keşfedildikten sonra daha da büyüdü. Sektöre verilen önemle birlikte de yeni bir iş kolu ortaya çıkmış oldu. İnsanlar bireysel sosyal medya hesapları kurarak geniş kitleleri etrafında toplamaya başladı. Yüksek takipçi kitlesine ulaşana kişiler ürün tanıtımı yaparak veya satış yaparak kazanç elde etmeye başladı.

Influencer Kime Denir? | Influencer Başvurusu Nasıl Yapılır?

Influencer Kime Denir?

Her ne kadar influencer sosyal medya paylaşımı yapan kişi olarak bilinse de asıl olarak bu kişilere etkileyen, etki bırakan, kitlesini peşinden sürükleyen kişiler diyebiliriz. Yüksek takipçi kitlesine sahip bu kişiler instagram veya tiktok gibi platformlardan ürün veya hizmet tanıtımı yapmaktadırlar. Sponsorlar anlaşmaları ile yaptıkları bur reklamlarla, kitlesini o ürünü veya hizmeti alma konusunda etkilemekte ve yönlendirmektedir.

Influencer Kime Denir? | Influencer Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu yönlendirmeler karşılığında da yüksek kazançlar elde edilmektedir. Tabi her influencer aynı miktarda para kazanamamaktadır. Para kazanabilmek için yüksek takipçi kitlesine sahip olunmalıdır. Sponsorluk verecek olan firmalar öncelikle kişinin takipçi sayısına, aktif takipçi raporlarına ve paylaşım sıklığına bakmaktadır. Geri dönüşü güzel olacaklarına inandıkları kişilerle daha sonra anlaşma sağlamaktadırlar.

Influencer Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her sektörde olduğu gibi sosyal medya sektöründe de uzman desteği almak çok önemlidir. MyFenomen influencer ajansı bu konuda sizlerin büyük bir destekçisi olarak ajans hizmeti sağlıyor. Özel bir ekibe sahip olan MyFenomen ile influencer mesleğine adım atabilirsiniz.

Influencer Kime Denir? | Influencer Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tabi başvuru için öncelikle yüksek takipçi kitlesine sahip bir instagram sayfanız olmalıdır. Sayfanız ne kadar büyük olursa size olan talep de o kadar yüksek olacaktır. Kazancınız buna bağlı olarak artacaktır. Sayfanızın belirli bir konsepti ve o konsepte özel kitlesi var ise kitle odaklı iş imkanları bulmanız daha kolay olacaktır.

Hedef kitlenizin hangi ürünleri sevdiğini, nelere dikkat ettiğini bilerek seçeceğiniz ürünler sayesinde çok daha yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Tüm bu koşulları ve özellikleri taşıyan bir hesaba sahipseniz hemen influencer başvurusu yapmak için harekete geçin. MyFenomen influencer ajansı ile kazançların kapısını aralayın.

Etiket yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir