Güncelleme Tarihi: 7 Haziran 2022 16:21 Kategori: Teknoloji

İsme Özel Duvar Kağıtları ve Lightbox İçin Öneriler

İsme Özel Duvar Kağıtları ve Lightbox İçin Öneriler

Dijital baskı yaygın bir şekilde kullanılmaya devam ediyor. Farklı kullanım alanlarına sahip dijital baskı ürünleri hemen her kesime hitap edecek şekilde hazırlanıyor. Ofset baskıda olduğu gibi uzun süre boyunca beklenmesine de gerek kalmıyor. Teknolojinin gelişmesi dijital baskının da önünü açmayı başardı.

Her şeyden ilk sen haberdar ol!

Mail listesine kayıt ol, yeni içeriklerden hemen haberdar ol!.

Özellikle duvar kağıtları, uv baskı ve lightbox kumaş baskı modellerinin gelişimi öne çıkıyor. İsme özel duvar kağıtları için özgün tasarımlar yapılabiliyor. Dijital baskı, teknolojinin sunduğu imkanlar dahilinde tasarımların kişisel bir hale gelmesini sağladı. İsme özel duvar kağıtları hem işletmelerde hem de evde kullanılabiliyor.

İsme Özel Duvar Kağıtları ve Lightbox İçin Öneriler

Bebek odalarının tasarımında dekoratif bir öğe olarak dikkat çekiyor. Aynı zamanda ünlü markalar tarafından da logolarında yer alan harfler dijital baskı duvar kağıtlarına işlenebiliyor. İsme özel duvar kağıtlarının maliyetleri ölçülere göre değişim gösteriyor. Lakin, lightbox kumaş fiyatlarına göre daha uygun fiyat seçeneklerinin sunulduğu söylenebilir.

Duvar Kağıtlarında UV Baskı Kullanılması

Ultraviyole (uv) ışığı insan sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Ayrıca, Güneş’ten gelen uv ışık türü malzemelerin çabuk yıpranmasına da neden olur. Bu yüzden dijital baskı alanında uv baskı modeli kullanılmaktadır. Özel bir mürekkep ile hazırlanan uv baskı sayesinde daha canlı ve kaliteli duvar kağıtları elde edilmektedir.

Uv baskının hazırlık süreci de ofset baskıya göre daha kısadır. Uv baskı İstanbul da kullanılmaya başlanmış, daha sonra ülke genelindeki tüm baskı firmaları tarafından tercih edilir hale gelmiştir. Uv baskı İstanbul firmaları farklı fiyat seçenekleri ile duvar kağıtları veya lightbox kumaş modelleri üretmektedir.

İsme Özel Duvar Kağıtları ve Lightbox İçin Öneriler

Lightbox Kumaş Kullanımının Avantajları

Lightbox kumaş altına led ışıklarının yerleştirilmesi ile oluşturulan bir baskı modelidir. Kolan üzerine de geçirilebilir özelliği olması dekorasyonda kilit rol oynamasını sağlamaktadır. Ayrıca sinema ve sergi alanlarında kullanılan tavandan sarkıt lightbox kumaş seçeneği de bulunmaktadır.

Kübik lightbox kumaş ise özel bir tasarımın ürünü olarak değerlendirilmektedir. Genellikle vitrin tasarımlarında sıklıkla kullanıldığı görülür. Led ışıklarla canlılık kazanan lightbox kumaş modeli panel ya da tabelaların üzerinde hazırlanabilir. Duvar tipi lightbox kumaş fiyatları en düşük olandır. Maliyetler kullanım alanlarının genişliğine göre belirlenmektedir.

Etiket yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir