Kuantum Güvenlik Düzeyinde Piyasaya Sürülen Samsung Galaxy Quantum 2 Akıllı Telefonun Özellikleri ve Satış Fiyatı

Samsung, kuantum kriptografi teknolojisiyle geliştirmiş olduğu Samsung Galaxy Quantum 2 akıllı telefonun tanıtımını gerçekleştirdi. Telefonda yer alan QRNG çipi sayesinde günlük kullanıcılarının güvenlik düzeylerini çok yükseklere çıkaran bu telefonun özellikleri ve satış fiyatı hakkındaki bilgiler şu şekildedir.

Kuantum Güvenlik Düzeyinde Piyasaya Sürülen Samsung Galaxy Quantum 2 Akıllı Telefonun Özellikleri ve Satış Fiyatı

Güney Kore’nin en ünlü teknoloji markalarından biri olan Samsung yeni akıllı telefonu olan Samsung Galaxy Quantum 2 hakkında bilgiler verdi. Telefonu SK Telecom ve ID Quantique isimli şirketlerle birlikte geliştiren Samsung, telefonun güvenlik düzeyi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. QRNG (Kuantum Rastgele Sayı Üreticisi) çipi sayesinde günlük kullanıcılara üst düzey güvenlik imkanı sunuyor. Bugüne kadar çıkan akıllı telefonlar içerisinde en yüksek güvenlik seviyesine ait olan bu telefon, rastgele gerçek sayılar üreterek kullanıcıların bilgilerini güvence altına alıyor. Telefonda yer alan Kuantum Kriptografi teknoloji sayesinde telefondaki bilgilere fiziki bir etkileşim olmadığı sürece ele geçirmek imkânsız gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Quantum 2 Özellikleri

Samsung Galaxy Quatum 2

Samsung Galaxy Quantum 2 akıllı telefonu 6,7 inç büyüklüğünde ve 120 Hz ekran yenileme hızına sahip OLED ekran teknolojisiyle üretilmiş olan bir ekrana sahiptir. Telefon gücünü Snapdragon 855 Plus işlemcisinden almaktadır. Telefonda kullanılan ana kamera 64 MP çözünürlüğündedir, ancak telefonun ana kamerası hakkında teknik açıklamalar yapılmadı. Telefonun diğer teknik özellikleri ve bataryası hakkında bilgiler daha sonra paylaşılacağı ifade edildi.

Samsung Galaxy Quantum 2 Fiyatı

Samsung Galaxy Quantum 2 akıllı telefonu 23 Nisan 2021 tarihinde Güney Kore piyasasında satışa sunulacaktır. Samsung Galaxy Quantum 2 fiyatı hakkında kesin bilgiler verilmedi. Telefonun Güney Kore piyasasından başka bir piyasada satışa sunulup sunulmayacağı hakkında bilgi verilmedi.

 

Bir yanıt yazın

Bügün: 24 June 2024