Op. Dr. Furkan Şengöz “Burun estetiği öncesi Covid-19 testi yapılmalı mı?”

Op. Dr. Furkan Şengöz Burun Estetiği Sonrası COVİD-19 Testi Yapmalı mi? Zararı Var mı? Merak edilen konuyu Op. Dr. Furkan Şengöz anlattı;

Op. Dr. Furkan Şengöz “Burun estetiği öncesi Covid-19 testi yapılmalı mı?”

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Furkan Şengöz, burun estetiği ameliyatının ardından burundan sürüntü yöntemiyle yapılan COVİD-19 testinin burun sağlığı açısından hiçbir sakıncası olmadığını açıkladı. Op. Dr. Furkan Şengöz, burun estetiği yaptıran hastaların telli yüz maskelerini nasıl takmaları gerektiğini anlattı.

Burun estetiği yaptırmak isteyen Türkiye ve yurt dışındaki kişilerin en çok merak ettiği soruların başında

“Estetik sonrası COVİD-19 testi yaptırabilir miyiz”

Op. Dr. Furkan Şengöz cevapladı;

“Burun estetiği ameliyatından bir hafta sonra COVİD-19 testi yaptırılabilir. Burun deliğinden genze doğru girilerek sürüntü alınan testin burun sağlığı açısından bir zararı bulunmamaktadır. Bu test yapılan estetik operasyon açısından bir risk oluşturmaz” dedi.

Op. Dr. Furkan Şengöz; Burun estetiği yaptıran hastalarımıza nasıl maske takmaları gerektiğini operasyon sonrasında anlatıyoruz. Hastalarımıza cerrahi maskenin tel kısmını biraz daha geniş ve bol bırakmalarını öneriyoruz. Öte yandan maskenin burun estetiği ameliyatının sonuçlarını olumsuz etkileyecek bir yönü de bulunmamaktadır” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

Bügün: 17 June 2024