Pantene, Pi Kadın Kanserleri Derneği ile yeni bir projeye başlıyor!

Kemoterapi sürecinde saçını kaybeden kadınlara Pantene'den anlamlı destek...

Pantene, Pi Kadın Kanserleri Derneği ile yeni bir projeye başlıyor!

Pantene, yeni Pro-V Miracles Uzun ve Güçlü ailesi ile her kadının hayalindeki uzun ve güçlü saçlara sahip olmasını amaçlarken, kanserle mücadele eden ve kemoterapi tedavisi sürecinde saçlarını kaybeden güçlü kadınların yanlarında olmak için Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği ile bir araya geliyor.

Pantene, 2014 yılından bu yana kadın kanserleri ile savaşan kadınların tedavi sürecinde ve sonrasında en önemli destekçileri olan Pİ Kadın Kanserleri Derneği ile imza attığı Uzun ve Güçlü Bir Hayat Projesi’nde kanserle mücadele eden kadınlar için peruk bağışında bulunuyor. ‘’Birlikte Daha Güçlüyüz’’ sloganıyla yola çıkılan bu proje; bağışlanan peruklar ile tedavi sürecinde saçlarını kaybeden kadınların kendi saçlarına yeniden kavuşana dek aynaya her baktıklarında kendilerini iyi hissetmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Türkiye’de her yıl yaklaşık 70 bin kadına kanserin farklı türleri nedeniyle tanı konuyor. Pek çok kadın kanser tedavisi sürecinde kemoterapi görüyor bu tedavinin istenmeyen yan etkilerinden biri de saç kaybı oluyor. Oysa saçların kadının hayatında kendilerini iyi hissetme ve güzellik algısından çok önemli bir yeri var. Saç dökülmesi başlayınca kadın için süreç, adeta daha zorlu bir hale geliyor ve pek çok kadın hasta ‘Kanser olduğumu saçlarım dökülünce anladım’ diyor. Pantene ve Pİ Kadın Kanserleri Derneği’nin ‘Birlikte Daha Güçlüyüz’ sloganıyla yola çıktığı bu projede kadınların aynaya bakmakta zorlandığı o zor dönemlerinde onların yanında olmanın, onlara destek vermenin, seni düşünüyoruz demenin bir yolu da ihtiyaç sahibi kadınlara bağışlanacak peruk olacak.

Bir yanıt yazın

Bügün: 19 June 2024