Sağlık Bakanlığı Kanser Aşısı İçin Küba’dan Bir Heyetin Geleceğini Duyurdu

Sağlık Bakanlığı bir son dakika açıklaması yaparak, uluslararası işbirliğini artırdıklarını, kanser aşısı ve ilaçları konusunda Küba ile çalışma grubu kurma kararı alındığını duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Küba’dan bu hafta bir heyet Türkiye’ye gelecek.

Sağlık |  Bu yazı, 27 Mayıs 2019 tarihinde yayınlandı!.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada kanser konusunda önemli bir adım atıldığı duyuruldu. Küba ile kanser aşısı ve ilaçları konusunda ortak bir çalışma grubu kurma kararı alındığının belirtildiği açıklamada, heyetin bu hafta Türkiye’ye geleceği bildirildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2. Dünya Sağlık Asamblesi kapsamında cenevre’de Küba, Portekiz, Irak, Azerbaycan, İran,  Kırgızistan, Endonezya ve Çekya Sağlık Bakanları ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmeler sonucunda,  Kırgızistan Sağlık Bakanı Kosmosbek  Çolpanbayev ile “2014 tarihli İş Birliği Anlaşması’nın Ek Protokolü” ve Endonezya Sağlık Bakanı Nila Moeloe ile iki ülke arasında  “Sağlık Alanında İş Birliği Anlaşması” imzalandı.

Yapılan anlaşmalarla birlikte sağlık hizmetleri, aşı ve tıbbi cihazlar, bulaşıcı ve bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesi ve kontrolü, uzman ziyaretleri, kapasite gelişimi konularında teknoloji paylaşımı, eğitim-seminer ve çalıştaylar ile sağlık sektöründeki yatırımların karşılıklı teşvik edilmesi gibi çalışmalar yürütülmeye devam edilecek.

KÜBA’DAN BİR HEYET BU HAFTA GELİYOR

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan başka bir açıklamada ise bu hafta Küba’dan bir heyetin Türkiye’ye geleceği ve kanser aşısı konularında iki ülke heyetinin görüşmeler yapacağı belirtildi.

Genel Puan
Bu Yazıya Puan Verin!.
[Total: 0 Average: 0]

  2

  A101 13 Şubat 2020 Kataloğu

  Şubat ayının ikinci kataloğu şimdiden belli olmaya başladı, A101 13 Şubat 2020 fırsat kataloğu hazırlıklarına bizde başladık ve en hızlı şekilde size kataloğu ulaştırmak için bekliyoruz. Sosyal medya hesaplarımız ve gruplarımız artık binlerce...

  0

  A101 6 Şubat 2020 Kataloğu

  Şubat ayının ilk haftasında gelecek olan A101 indirim ürünleri şimdiden belli olmaya başladı, A101 6 Şubat 2020 tarihinden itibaren satışlara başalayacak olan katalog ürünlerini sizin için inceledik ve görsellerini paylaştık. A101 Şubat ayında...

  0

  A101 30 Ocak 2020 Kataloğu

  Ocak ayının son kataloğu müşterileri buluşmak için hazırlanıyor, henüz A101 30 Ocak 2020 kataloğunda hangi ürünlerin olacağı yayınlanmadı ama en kısa zaman içerisinde sunulması bekleniyor. Bu süre içerisinde şu an aktif olan olan...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.