Sakarya Böcek İlaçlama Nedir? Maliyeti Ne Kadar?

Sakarya Böcek İlaçlama Nedir? Maliyeti Ne Kadar?

Sakarya böcek ilaçlama, ev veya işyeri gibi bulunduğu konumda  böcek, haşere bulunan kişilerin araştırma konusu olmaktadır. Sakarya böcek ilaçlama ve firmalar da bu açıda devreye girmektedir.

Yaz veya kış aylarında bunun dışında belirli zamanlarda ortaya çıkabilen özel böcek türleri bulunmaktadır. Durum böyle olunca da ilaçlanabilecek böcekler de değişmektedir. Sakarya böcek ilaçlama alanında ilaçlanabilecek böcek türlerine bakılacak olunursa:

 • Hamam böceği
 • Kalorifer böceği
 • Genellikle yaz mevsiminde daha çok ortaya çıkan sinek türleri( sinek, sivrisinek vs.)
 • Akrep
 • Güve genel olarak sayılabilmektedir.

Sakarya Böcek İlaçlama Nedir? Neden Yapılır?

Sakarya Böcek İlaçlama Nedir? Maliyeti Ne Kadar?

Marmara Bölgesinin Çatalca-Kocaeli kısmında yer alan Sakarya coğrafi konumu sebebiyle ormanlık alanları bünyesinde barındırır. Bu sebeple de böcek veya türevi canlılara da ev sahipliği yapabilmektedir.

Sakarya böcek ilaçlama ise bundan ötürü önemli bir konu haline gelmektedir. İlk olarak konumda bulunan böceğin türüne göre ilaçlama değişmektedir. Firmaların ilaçlama şekline veya ilaçlayabileceği, elinde bulunan kullandığı ilacın etki ettiği böcek türleri de bu noktada önemlidir. Sakarya böcek ilaçlama nedenleri ise:

 • Zararlı ya da zararsız böcek istilası
 • Böceklerin insan sağlığına, gıdalara ya da kıyafetlere zarar vermemesi
 • Görüntü bakımından rahatsızlık duyulmaması için olarak kısaca sayılabilir.

Sakarya Böcek İlaçlama Şekilleri

Sakarya böcek ilaçlama alanında farklı farklı ilaçlama olanakları bulunmaktadır. Bunlar kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama, jel ilaçlama gibi birkaç türe ayrılmaktadır. Her ilaçlama türünün etki ettiği böcekler, kullanıldığı durumlar değişmektedir.

1-Kokusuz İlaçlama

Sırtta bulunan pompa ile püskürtme yaparak ilaçlama şeklidir. Bu işlem kokusuzdur ancak dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ilacın gıdaların üzerine gelmemesidir. Bununla birlikte Sakarya böcek ilaçlama firmalarından bu ilaçlama şeklini tercih edebilirsiniz.

Bu ilaçlama türü hamam böceği, kalorifer böceği, oryantal hamam böceği, kakalak, sinek ve sivrisinekler üstünde etkilidir.

2-Kokulu İlaçlama

Motorla dumanlı veya yine sırt pompasıyla püskürtme yöntemiyle yapılan böcekleri en kısa sürede öldüren ilaçlama türüdür. Bu ilaçlama yöntemi tercih edildiğinde dikkat edilecek nokta kapı ve pencerelerin kapalı olmasıdır.

Mutfaktaki eşyaların, gıdaların iyice muhafaza edilmesi de bir diğer husustur. Bu ilaçlamada ilaçlama yapılacak alanda insan ve evcil hayvan sağlık açısından bulunmamalıdır.

Sakarya Böcek İlaçlama Nedir? Maliyeti Ne Kadar?

3-Jel İlaçlama

Jel ilaçta bulunan has bir hoş koku sayesinde istemsizce böceklerin bu jel ilaca gelip onu yemesi sonucunda yapılan ilaçlamadır. Bu ilaçlama türünde kişilerin rahatsızlık duyacağı bir durum yoktur ancak olasılıklar dahilinde küçük çocukların ilaca ulaşılabilirliği engellenmelidir.

Sakarya böcek ilaçlama olanakları arasında insan veya evcil hayvana en az zararı bulunan ilaçlama şeklidir. Gönül rahatlığıyla kullanılmakta olup fazladan efor sarf etmeye gerek kalmaz.

Sakarya Böcek İlaçlama Firmaları Hangileri?

Sakarya haşere ilaçlama firmaları bulunulan ilçelere göre yer yer şekillenmekte ve çeşitlenmektedir. Bu dertten muzdarip veya böceklerin çok bulunduğu ormanlık alanlara yakın konumlarda ikamet edenlerin araştırdığı bir diğer konu ise bu olmaktadır.

1-     Sakarya Haşere İlaçlama

Bakanlık onaylı ve mühendis kontrollü bir Sakarya böcek ilaçlama ve dezenfeksiyon firmasıdır. İlaçlama ya da dezenfekte  yaptıkları alanlar ise:

1-Ev

2-Fabrika

3-İş merkezleri

4-Dükkan, depo

5-Ahır olarak söylenebilmektedir.

2-     Cömert İlaçlama Danışmanlık Hizmetleri

Sakarya böcek ilaçlama olarak bakıldığında , Sakarya’nın Türkiye Standartları Enstitüsü(TSE) onaylı tek dezenfeksiyon ve ilaçlama firması olduğu görülmektedir. Bununla birlikte ilaçlama ve dezenfekte alanları genel olarak:

1-Ev

2-İşyerleri

3-Okullar

4-Endistüriyel ilaçlamalar olarak sıralanabilir.

Sakarya Böcek İlaçlama Nedir? Maliyeti Ne Kadar?

3-     Biopest Çevre Sağlık ve Dezenfeksiyon Hizmetleri

Sakarya böcek ilaçlama firmaları arasında sayılabilecek bir diğer firma olmaktadır. Bu firmanın ilaçlama yapabileceği böcek veya haşere türleri ise:

 • Karasinek
 • Sivrisinek
 • Yılan
 • Fare
 • Bit, pire
 • Akrep gibi zararlı olabilecek hayvanlardır.

Bu firma ev ve küçük işletmelere promosyon fiyatlar da sunmaktadır.

Sakarya Böcek İlaçlama Fiyatları Nasıl?

Sakarya böcek ilaçlama fiyatları durumdan duruma veya ilaçlanacak alanlara göre değişmektedir. Ev, işyerleri gibi metrekare farklılıkları bulunan yerlerde haliyle fiyatlar da bu tarz şeylere göre değişmektedir. Fiyatlar seçilen firmaya, şikayetçi olduğunuz böceğin türüne veya ilaçlanacak alana göre değiştiği için en doğru ve net fiyatı hizmet alacağınız Sakarya böcek ilaçlama firması söyleyecektir.

Daha detaylı incelemek, bakmak  veya  hizmete dair fikir sahibi olmak açısından Sakarya Rehberim sitesine mutlaka göz gezdirmelisiniz!

Bir yanıt yazın

Bügün: 24 July 2024