DOLAR 23,3776 0.51%
EURO 25,4772 1.94%
ALTIN 1.477,601,85
BITCOIN 6228131,59%
İstanbul
23°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

  • Boş Menü
  • Boş Menü
  • Boş Menü
  • Boş Menü
  • Boş Menü
  • Boş Menü
Şeker Hastalarına Mutluluk Çubuğu
205 okunma

Şeker Hastalarına Mutluluk Çubuğu

Toplumda mutluluk çubuğu olarak bilinen penil protez, penisin dışından bazı aparatlar yerleştirilerek sertleşmeyi sağlayan cihazlardır. Sertleşme üzerine olumlu etkisi nedeniyle halk arasında da bu isimle adlandırılmaktadır. Oldukça basit bir işlem olup kalıcılık sağlamaktadır.

ABONE OL
11 Ocak 2023 18:18
Şeker Hastalarına Mutluluk Çubuğu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Toplumda mutluluk çubuğu olarak bilinen penil protez, penisin dışından bazı aparatlar yerleştirilerek sertleşmeyi sağlayan cihazlardır. Sertleşme üzerine olumlu etkisi nedeniyle halk arasında da bu isimle adlandırılmaktadır. Oldukça basit bir işlem olup kalıcılık sağlamaktadır.

Mutluluk Çubuğu (penil protez) Kimlere Takılır?

Penil protez sertleşme problemi yaşayıp diğer tedavi yöntemlerinden fayda sağlayamayan hastalara takılmaktadır. Bu protezin takılabilmesi için ilk aşamada hasta bireylerin diğer tedavi yöntemlerini denemiş olması gerekmektedir. Bu tedavi yöntemlerinin başında ilaçla olan tedaviler yer almaktadır. Ancak bu tedavilere yanıt alınamadığı durumlarda vakum terapiler veya çok dalga tedavi sistemleri kullanılmaktadır. Tüm bu tedavilere yanıt verilemediği durumlarda protez hastalar için önemli bir tedavi yöntemi olarak tercih edilmektedir.

Şeker Hastalarına Mutluluk Çubuğu

Şeker Hastaları İçin Sertleşme Sorunu Nasıl Anlaşılmaktadır?

Erektil disfonksiyon, şeker hastalarında oldukça sık görülen problemdir, fakat şeker hastalığının kaçınılmaz bir sonucu değildir. Şeker hastaları gerekenlere uyarak şekerin kontrolde kalması sağlanırsa ereksiyon problemi önlenebilmektedir. Ya da geciktirilebilir bir komplikasyon meydana gelmektedir. Şeker hastalarında gözlenen bu komplikasyon şeker hastası olmayanlara göre daha erken dönemde ortaya çıkmaktadır. Şeker hastaları hastalıklarını üroloğa sertleşme problemlerinden dolayı gittiklerinde öğrenebilirler.

Diyabet Hastalarında Ereksiyon Yetersizliğini Artıran Risk Faktörleri Nelerdir?

Şeker hastalarında ereksiyon yetersizliğine sebep olan bazı risk faktörleri bulunmaktadır. Hasta bireylerde aynı zamanda bunların olması ereksiyon yetersizliğinin daha erken dönemde başlayarak sık görülmesini sağlamaktadır. Şeker hastalarının bu konularda bilgilendirilmesi oldukça önemlidir. Şeker hastalarında ereksiyon sorununu hızlandıracak bazı risk faktörleri bulunmaktadır. Kan şekerinin iyi kontrol edilememesi, stresli bir hayat, anksiyete, depresyon, hareketsiz bir yaşam, sigara içmek bu risk faktörleri arasında yer almaktadır.

Şeker Hastalarına Mutluluk Çubuğu

Penil Protez Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şeker hastalarının ilaç kullanımın sonuçsuz kalmasından dolayı penil protez seçimi yapmaktadır. Bu seçimde şeker hastalarına mutluluk çubuğu seçimi oldukça önemlidir. Penil protez seçimi hastadan hastaya değişiklik göstermektedir. Örneğin hastanın yaşı ileri ise, ellerini kullanmada sorun yaşaması durumunda pompalı protezleri kullanmaktansa tek parçalı kullanmalıdır. Eğer hastalar genç grupta bulunup pompa sistemini rahat olarak kullanabilirlerse bunlar için en iyi strateji şişirilebilen protezlerdir.

Şeker Hastalarında Penil Protezler Ne Kadar Süre Vücutta Kalabilmektedir?

Şeker Hastalarına Mutluluk Çubuğu

Tek parçalı olarak tasarlanan protezlerde mekanik olarak herhangi bir sorun ile karşılaşılmaz. Sorunsuz olarak kullanım ise yaklaşık olarak 15 yıllık bir süre zarfını kaplamaktadır. Şeker hastaları için en önemli sorun, özellikle iyi kontrol edilemeyen şeker hastalarında yaşanan protez enfeksiyonlarıdır. Bu enfeksiyonu önlemek için şeker hastalarına koruyucu antibiyotik tedavisi uygulanmaktadır. Enfeksiyon özellikle böbrek yetmezliği ve diyalize giren şeker hastalarında daha sık gözlenmektedir.

İçindekiler

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ