Bahçeşehir İmplant Fiyatları

Bahçeşehir İmplant Fiyatları

İmplant, dişlerin yerine geçen ve kemik dokusuna yerleştirilebilen yapay dişlerdir. İmplantlar, dişlerin yerine geçerken, diş etlerini de örter ve dişleri kaybetmiş olan kişilerin ağız estetiğini ve fonksiyonunu restore eder. Ağız ve diş sağlığına önem veren bireylerin ise en çok merak ettiği sorular arasında ise implant fiyatları gelmektedir.

İmplant Fiyalarını Etkileyen Faktörler

Bahçeşehir’de faaliyet gösteren Bahçeşehir Dinamik Diş kliniğinden Dr. Halil Kaymaz ile implant fiyatlarını etkileyen faktörleri konuştuk.

1- İmplantın Tipi

İmplantlar, farklı tasarımlar ve malzemeler kullanılarak üretilebilir. Örneğin, köprüler, kronlar, dişler gibi farklı implant tipleri mevcuttur. Bu nedenle, implantın tipine göre fiyatlar değişebilir.

2- İmplantın Markası

İmplantlar, farklı markalar tarafından üretilebilir. Bu nedenle, implantın markasına göre fiyatlar da değişebilir. Örneğin, dünyaca ünlü bir markanın ürettiği implantlar, diğer markaların ürettiği implantlara göre daha pahalı olabilir.

Bahçeşehir İmplant Fiyatları

3- Uygulama Yerine Göre Fiyatlar

İmplantın yerleştirileceği bölge, implant fiyatlarını etkileyebilir. Örneğin, dişeti ve kemik dokusu daha az olan üst önlük bölgesinde implant yerleştirme işlemi, dişeti ve kemik dokusu daha fazla olan alt önlük bölgesinde implant yerleştirme işlemine göre daha pahalı olabilir.

4- İmplantı Yerleştiren Doktorun Deneyimine Göre Fiyatlar

İmplantı yerleştiren doktorun deneyimi ve uzmanlığı, implant fiyatlarını etkileyebilir. Örneğin, deneyimi ve uzmanlığı daha fazla olan bir doktorun ücreti, deneyimi ve uzmanlığı daha az olan bir doktora göre daha pahalı olabilir. Bahçeşehir implant fiyatları da bu deneyimlere göre farklılık göstermektedir.

5- İmplantın Ömür Süresi

İmplantların ömür süresi, implant fiyatlarını etkileyebilir. Örneğin, ömür süresi daha uzun olan implantlar, ömür süresi daha kısa olan implantlara göre daha pahalı olabilir.

6- İmplantın Özel Özellikleri

İmplantlar, özel özelliklere sahip olabilir. Örneğin, renk uyumlu implantlar, renk uyumlu olmayan implantlara göre daha pahalı olabilir. Ayrıca, implantların özel tasarımlara sahip olması da fiyatları etkileyebilir.

7- İmplantın Takılı Olduğu Dişlerin Sayısı

İmplantın takılı olduğu dişlerin sayısı, implant fiyatlarını etkileyebilir. Örneğin, bir implant ile bir dişi değiştirmek, iki implant ile iki dişi değiştirmeye göre daha ucuz olabilir. Ayrıca, implantlarla değiştirilecek dişlerin sayısı arttıkça fiyatlar da artabilir.

Bahçeşehir İmplant Fiyatları

8- İmplantın Yerleştirildiği Ülke

İmplantın yerleştirildiği ülke, implant fiyatlarını etkileyebilir. Örneğin, implantın yerleştirildiği ülkede implant malzemesi daha ucuzsa veya doktor ücretleri daha düşükse, implant fiyatları daha ucuz olabilir.

“Sonuç olarak, implant fiyatları, implantın tipine, markasına, uygulama yerine ve implantı yerleştiren doktorun deneyimine göre değişebilir. Ayrıca, implantın ömür süresi, özel özellikleri, takılı olduğu dişlerin sayısı ve yerleştirildiği ülke gibi faktörler de implant fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, implant fiyatları konusunda en doğru bilgiyi, implantı yerleştirecek olan doktorunuzdan almalı ve doktorunuzdan, implant fiyatlarını karşılamaya yönelik ödeme seçenekleri hakkında bilgi almalısınız. Unutmayın, Bahçeşehir Dinamik Diş olarak uzun ömürlü ve ekonomik implant fiyatlarının olması yanı sıra, kaliteli bir hizmet ve uzun ömürlü implant garantisini veriyoruz.”

Bir yanıt yazın

Bügün: 24 June 2024