8 Aylık Bebek Kilosu Ne Kadardır?

8 aylık bebekler, gelişim olarak büyük bir yol kat etmektedir. Bu dönemler içerisinde bebeklerin konuşarak bazı kelimeleri söylemeye başladığı görülür.

8 Aylık Bebek Kilosu Ne Kadardır?

Dil gelişiminin çok daha iyi ilerleyebilmesi için ailelerin bu dönemlerde sürekli olarak çocukları ile konuşması gerekir.

8 aylık olan bebekler, eskiye nazaran yabancı kişilerden daha fazla korkma eğilimine kapılabilir. Bu dönem içerisinde bu gibi tepkilerin tamamı normaldir. Peki bunların yanında 8 aylık bebek kilosu ne kadardır? Gelin beraber bakalım.

8 aylık bir bebek, doğduktan sonraki kilosunun tam iki katına ulaşmış bir durumdadır. Bu hemen hemen her bebekte aynı oranda görülür. Eğer çocuğunuzun belirli hastalıklar geçirdiği dönemler olduysa bu dönemlerden sonra bir doktor muayenesi gerekebilir. Ortalama olarak bir 8 aylık çocuğun kilosu 8 kilo 200 gramdır. Bu oran, kız bebeklerde farklılık gösterir ve yaklaşık olarak yarım kilo daha düşük olurlar. 8 aylık süreci tamamlayan bebeklerdeki ortalama boy uzunluğu ise 70 santimetre civarındadır.

8 aylık sürece kadar bebeklerde hızlı bir kilo artışı görülür. Fakat 8 aylık süreç ile beraber bu hızlı artış artık yavaşlayarak ilerlemektedir. Tüm bu değerlere göre bebekler düzenli olarak kontrole götürülmeli ve doktorlar tarafından muayene edilmelidir. Bu sayede var olan olumsuz durumlar fark edilerek ebeveynler tarafından erken zamanda bir önlem alma şansı yakalanabilir.

Uzman görüşlerine, iyi yaşam ile ilgili güncel trendlere, kişiye özel içeriklere ve online spor, diyet programlarına ulaşmak için hemen ziyaret edin.

 

Bir yanıt yazın

Bügün: 25 June 2024