Güncelleme Tarihi: 7 Mart 2022 21:01 Kategori: Aktüel Öneriler

Tabelası Olan İşletmeler İçin Uyarı

Tabelası Olan İşletmeler İçin Uyarı

Tabela, bilgileri bir müşteri kitlesine iletmeyi amaçlayan her türlü grafik gösterim için genel bir terimdir. Birçok farklı tabela türü vardır ve tabelalar binlerce yıldır varlığını sürdürmektedir. Çoğu modern tabela, genellikle görüntülerle birlikte kelimelere dayanır, ancak çok sayıda modern tabela yalnızca görüntüleri kullanır ve uluslararası bir izleyici kitlesine yönelik modern tabelaların çoğu da metinleri fazla kullanmaz.

Her şeyden ilk sen haberdar ol!

Mail listesine kayıt ol, yeni içeriklerden hemen haberdar ol!.

Tabela Çeşitleri

Dijital Tabelalar: Multimedya içeriği veya videoları sunmak, en iyi ve en etkili tabela türlerinden biridir. Pazarlama hedeflerinize bağlı olarak mesajları veya reklamları değiştirmek kolaydır. Ancak, dijital tabelalar görsel görüntüleri göstermekle sınırlı değildir. Dokunmatik ekranların müşterilerle etkileşim kurmak için birçok kullanımı vardır.

Tabelası Olan İşletmeler İçin Uyarı

Dış Mekan Tabelaları: Dış mekan tabelaları, işletmenizin ihtiyaç duyduğu en önemli tabela türüdür. Dış mekan tabelaları, mülkünüze damganızı vurur. Ancak stratejik dış mekan tabelaları, tüketicilere nereye gideceklerini söylemekten fazlasını yapabilir. Çeşitli tabela stilleri, müşterileri kapınıza çekmek için etkili araçlar olabilir.

Bilgilendirici Tabela: Bilgilendirici tabelalar genellikle müşterilerin binalarda veya açık alanlarda gezinmelerine yardımcı olmak için gereklidir. Müşteriler aradıklarını kolayca bulabildiklerinde mağazada daha fazla zaman geçirecekler ve geri dönme olasılıkları daha yüksek olacaktır. Bilgilendirici tabelalar göz hizasında, masa üstünde, tavana yapıştırılmış veya pencerelerde olabilir.

Tabela Kullanmanın Faydaları

Herhangi bir akıllı işletme sahibi, başarılı bir şirketi işletmek için harika bir ürün veya modelden daha fazlasını gerektirdiğini bilir. Başarının gerçek itici gücü satışlardır ve satışlar iyi reklam ve marka bilinci oluşturmadan kaynaklanır. Bu temel yetkinliklere odaklanmak, kârlılığınızı artıran ve sonuç olarak başarı ile sonuçlanan işleri yürütmenin temel bir yoludur.

Her başarılı mağazanın temel taşı, harika bir mağaza tabelasıdır. İş tabelaları pek çok nedenden dolayı önemlidir; yani vitrininizin havasını belirlemesi, marka çağrışımı yaratması, dikkat çekmesi ve bilgilendirici bir araç olarak hizmet etmesi gibi. İşletmenizin tabelalarına büyük önem verilmektedir.

Tabelası Olan İşletmeler İçin Uyarı

  • Anket yapıldığında, mağazadan alışveriş yapanların tam olarak %52’si ziyaretlerinin nedeni olarak “ilgi çekici tabela” olduğunu belirtti. Basitçe söylemek gerekirse, tabelayı gördükleri ve durmaya karar verdikleri anlamına gelir! Tabelanız, herhangi bir günde mağazanızın müşteri trafiğinin yarısına neden olabilir.
  • Araştırmalar, iyi bir tabelanın bir işletmenin kârını doğrudan artırdığını gösteriyor. Modern tabelalar satışları %9,3 oranında artırabilir, direk tabelaları kârlılığınızı %15,6’ya kadar artırabilir ve daha büyük vitrin tabelaları satışları %7,7’ye kadar artırabilir.
  • Ortalama vitrin tabelası, bulunduğunuz yerin 5 km yakınında yaşayan herkes tarafından ayda 50-60 kez görülür. Bu, aylık ön satışlarınızın %85’inden sorumlu olabilir!

Tabelalar ile alakalı bir diğer merak edilen husus ise neredeyse çoğu ülkede geçerli olan tabela vergisi olmaktadır. Ülkemizde tabela vergileri metrekare büyüklüğü başına belirlenmektedir. Bazı sektörler için özel olarak yıllık maksimum vergi miktarı belirlenmiştir. Tabela vergisi ile alakalı daha fazla bilgiye ihtiyacınız olduğunuzu düşünüyor iseniz firmanıza uygun olan tabela vergisi yönetmeliğini ve tabela vergisi hesaplamayı ilgili linkten inceleyebilirsiniz.

Etiket yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir