Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2022 10:41 Kategori: Güncel

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Dahil Olmayan Durumlar

Tamamlayıcı sağlık sigortasına dahil olmayan bazı durumlar mevcuttur. Bu durumların sigorta kapsamına dahil olup olmayacağı sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Dahil Olmayan Durumlar

Sigorta yaptırmak isteyen kişinin mevcutta olan bir hastalığı varsa bu hastalığın masrafları teminat dışında kalır. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyen kişinin, Sosyal Güvenlik Kurumu sigortası aktif durumda değilse yine kapsam dışında kalır. Bunlar dışında ilaç masrafları ve diş tedavisi masrafları da dahil olmayan durumlar arasındadır.

Her şeyden ilk sen haberdar ol!

Mail listesine kayıt ol, yeni içeriklerden hemen haberdar ol!.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Faydalanabilir?

Tamamlaycı sağlık sigortasını kimlerin yaptırabileceği merak edilen konulardan biridir. Sosyal Güvenlik Kurumu sigortasına bağlı işçi ve memur gibi devletin SGK kapsamında bir sigorta çatısı altında değilseniz tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanamazsınız. Bu sigorta türü bireyseldir. Yani aileniz ve eşiniz için ayrı ayrı prim ödemek durumundasınız. Bu sigorta türünde SGK’da olduğu gibi sadece babanın üzerinden bütün aile olanaklardan faydalanamaz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Kapsam Dışında Kalan Durumlar Nelerdir?

Tamamlayıcı sigortası yaptırdıktan sonraki süreç içerisinde hastalanıp ya da herhangi bir kaza sonucu yaralanma durumu yaşarsanız oluşacak hasar, teminat dışında kalır. Yani, sigorta şirketi sağlık hasarını ödemez. Bu durumlar aşağıdaki gibidir:

  • Eroin ve esrar gibi uyuşturucu kullanımı sonrası tedavi,
  • Nükleer ve kimyasal silah kullanımında kimyasal maddelerin ortaya çıkmasına neden olabilecek her türlü saldırılar,
  • Terörle mücadele kapsamında olan terör eylemleri sonucunda oluşan kimyasal kirlenmeler ve zehirlenmelerden oluşacak hasarlar,
  • İntihara teşebbüs sonrası meydana gelebilecek hastalıklar,
  • Mevcutta olan hastalıklar,
  • Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmayan durumlar,
  • Anlaşma olmayan hastaneler,
  • Ayakta tedavi hakkınız bittikten sonra oluşabilecek tedaviler kapsam dışında kalmaktadır.

Kendiniz için en uygun olan ve en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası için https://www.tamamlayicisaglik.com/ adresiyle iletişime geçip, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Etiket yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir