Teknede Yeme İçme Nasıl Yapılıyor

Tekne tatili son dönemlerde oldukça gözde tatiller arasında yer almaktadır. Bu sebeple tekne de tatil yapmak için bir takım önemli noktalara dikkat edilmelidir. Bu noktaların en önemli ilki konaklama ikincisi ise yeme içme düzenidir.

Teknede Yeme İçme Nasıl Yapılıyor

Teknede Yeme İçme Düzeni Nasıl Olmalıdır?

 

Tekne turlarının tercih edilmesinin birçok sebepleri bulunmaktadır. Ancak en önemli ana amacı başta yoğun çalışan ve büyük şehirlerin yoğunluğu yaşan kişilerin bu monoton düzenden uzaklaşması ve insan yoğunluğundan uzaklaşarak huzurlu ve sakin bir tatil geçirmektedir.

 

Tekne tatili başta romantik anlarını paylaşmak isteyen balayı çiftleri tercih etmektedir. Bu bağlamda minimum 3 gece ya da bir haftalık tekne tatilleri tercih edilmektedir. Tekne ile açılan misafirler konaklama ve teknede yeme içme organizasyonlarını titizlikle düzenlemelidir. Her ne kadar tekne organizasyonlarında kıyı iskelelere uğrak yeri olsa da en az otel konforunda misafirlerin ağırlanması oldukça önemlilik arz etmektedir.

 

Teknede yeme içme düzeni misafirlerin tercihlerine göre oluşturulmaktadır. Misafirlerimizin genellikle ne yemek istedikleri konusu üzerinde talepler alınmakta ve buna uygun menüler hazırlanmaktadır. Et, balık ve tavuk gibi menülerin yanı sıra sebze ve aperatif menüler de listede yer almaktadır.

 

Tekne İçin Alış Veriş Listesi Nasıl Oluşturulmaktadır?

 

Kişi veya gruba özel yat kiralamalarında tur süresi boyunca yeteri kadar teknede yeme içme düzenine uygun erzak alımı konusunda anket yapılmaktadır. Tekne hareket merkezinde iken tüm ihtiyaçlar mürettebatlar tarafından tedarik edilmekte ve misafirlere uygun menülerin hazırlanması konusunda gereken tüm titizlik gösterilmektedir. Yiyecek ve içeceklerin taze kalması konusunda özel saklama alanları ve tekneye uygun buzdolabı ve dondurucu cihazları yer almaktadır.

 

Ana ve Ara Öğünlerin Hazırlanması

 

Albatros yachting olarak firmamız misafirlerini üst düzey konfor ve konaklama hizmetlerinden yararlandırmak için tüm çalışmalarını sağlamaktadır. Bu bağlamda her güne özel misafirlerin istekleri doğrultusunda sabah, öğlen ve akşam yemekleri aşçı mürettebatı tarafından özenle hazırlanmaktadır.

 

Tekne tatili bol hareket içermesi sebebiyle misafirlerimizin ana yemekleri dışında gün içerisinde atıştırmalık ve aperatif konusunda da geniş yelpazeye sahip menüleri bulunmaktadır.

 

Tekne İçecek ve Kokteyl Sunumları

 

Tekne güneş ve denizin en yakın aracısı olarak ifade edilmektedir. Bu bağlamda özellikle öğlen saatlerinde sıcaklık oldukça yüksek olması buz gibi içeceklere ihtiyaç duyulmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle tekne içerisinde yer alan özel donanımlı buzdolabı ve buzluk cihazlarımızın yardımı ile çok çeşitli içecek ve kokteyller misafirlerimizin damak tadına ve isteklerine uygun olarak hazırlanmaktadır.

 

Bireysel Tekne Tatillerinde Yiyecek ve İçecekler Nasıl Belirlenmektedir?

 

Mürettebat olmadan sadece kaptan ile çıkılacak olan tekne tatillerinde yiyecek ve içecek düzeni misafirlerin kendi oluşturacakları listeye uygun olarak belirlenmektedir. Örnek vermek gerekirse hazır konserve yiyecekler uzun süre dayanıklılık göstermesi sebebiyle tercih edilmektedir. Ayrıca tekne mutfaklarında bulunan soğutucu cihazların yardımı sayesinde bol su ve diğer içecekler listeye mutlaka eklenmelidir.

 

Gün içerisinde güneş ışınlarının dik gelmesi ve sıcak olması insan metabolizmasında bir takım sıkıntılar yaratabilir bu anlamda besin değerleri yüksek ancak hafif yiyecekler tercih edilmelidir. İnsan için en önemli içecek sudur. Dolayısıyla teknede temiz su ihtiyacı fazla olacaktır. Bu anlamda listenin başına eklenecek içecek başta su olmalıdır.

 

Meyve ve sebzelerin bol tüketilmesi ağır ve protein düzeyi yüksek yiyeceklerin yeteri kadar tüketilmesi uygun olacaktır. Hamur işleri gibi unlu yiyeceklerden mümkün olduğu kadar uzak durulması insan sağlığı açısından oldukça faydalı olacaktır.

 

Teknede Sağlıklı Yeme İçme Düzeni Nasıl Sağlanmaktadır?

 

Firmamız albatros yachting misafirlerimizin tekne tatilleri boyunca eğlenceli ve güzel zaman geçirmeleri konusunda tüm yardım ve desteklerimizi sürdürmekteyiz. Bu bağlamda tekne de yemek içme konusunda firma olarak hazırladığımız menüleri misafirlerimiz ile paylaşmaktayız.

 

Misafirlerimizin menüler üzerinde değişiklik yapma hakkı her zaman bulunmaktadır. Bu anlamda istekler doğrultusunda yiyecek içecek listesini tekrar revize ederek damak tatlarına uygun yeni ve eğlenceli menüler yaratmaktayız.

 

Teknede yeme içme, konaklama ve diğer ihtiyaçlar doğrultusunda albatrosyachting.com web adresini ziyaret edebilir aynı zamanda detaylı bilgi almak için iletişim bilgileri üzerinden telefon veya online bizlere ulaşabilirsiniz. Tur fiyatlarımız günlük ve haftalık konaklama programlarına göre farklılık göstermektedir. Ön görüşme ve rezervasyon esnasında fiyatlar konusunda detaylı bilgi verilmektedir.

Detaylı bilgi için www.albatrosyachting.com sitesiniz ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

Bügün: 24 June 2024