Tencere Modelleri

Tencere alırken dikkat edilecek bazı hususlar bulunur. Yemek pişirirken sağlıklı tabanları olan dayanıklı malzemeden yapılmış tencerelerin kullanımı önerilir. Tencerelerin yüksek ısıya dayanıklı olması, kararmaması, malzemelerinin kalitesiyle yakından ilgilidir. Tencere alırken dikkat edilecek bir diğer husus ta büyüklüğü ile yakından ilgilidir. Derinliği fazla olan büyük tencereler, kalabalık aileler için önerilen tencere modelleridir.

Tencere Modelleri

Tencerelerin yemek saklamak için kullanılan daha küçük boyları da bulunur. Kızartma tencereleri, pilav tencereleri, çelik tencereler gibi çok farklı türleri bulunur. İç içe geçmiş farklı boylarda tencereler her evin ihtiyacıdır. Yapışmaz tabanlar ile pilav yapmak son derece rahattır. Yapışmaz tabanlar sayesinde tencerelerin temizliği de çok daha kısa sürede yapılır.

Eskimiş Tencerelerin Değiştirilmesi

Eskiyen tencerelerin değiştirilmesi son derece önem taşır. Tabanları aşınmış olan tencerelerin kullanımı sağlık açısından da tehlikedir. Belli bir süre sonunda tencerelerin yenilenmesi önerilir. Tencerelerde kulplar metal ya da yanmaz plastikten yapılır. Isı iletkenliği olan metal kulpların kullanımı elleri yakacaktır. Bu sebeple plastik kulplu tencerelerin kullanımı daha rahattır. Çok şık tasarımlı tencerelerde kulplar da tencere ile uyumlu olarak metal dizayn edilir.
Tencere modeli

Son teknolojiye uyumlu olarak ısı geçirgenliği azaltılmış kulplar da kullanılır. Doğal malzeme kullanımında döküm tencerelerin ayrı bir yeri ve önemi bulunur. İndüksiyon tabanlı tencereler, difüzyon tabanlı tencere tasarımları da mutfaklarda ayrı bir yeri bulunan tencere türleridir.

Kaliteli Tencerelerin Tercih Edilmesi

Tüm mutfak malzemeleri içerisinde tencere modellerinin ayrı bir önemi bulunur. Çorba yapmak için önerilen derin tencere modelleri olurken, pilavlar için yapışmaz tabanlı yayvan tencereler kullanılır. Düdüklü tencereler de yaşamı kolaylaştıran mutfak aletlerindendir. Kısa zamanda lezzetli yemekleri düdüklü tencereler ile yapmak son derece kolaydır. Kaliteli ve sağlıklı malzemelerden yapılmış olan tencerelerin tercih edilmesi önerilir.

Detaylar için; https://www.madamecoco.com/tencereler/

Bir yanıt yazın