Tivibu ekranlarında Eylül ayının en çok izlenen filmi “Alfa Kurt” oldu

Çocuklar ve aileler Alfa Kurt filmine yoğun ilgi gösterdi...

Tivibu ekranlarında Eylül ayının en çok izlenen filmi “Alfa Kurt” oldu

Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu, sinema kanalları, Seç İzle, Kırmızı Halı ve dönemsel klasörleri ile sinemaseverlere heyecan vermeye devam ediyor. Kullanıcılar, Tivibu kutuları üzerinden ve Tivibu Go uygulamasını kullanarak mobil, web ve Smart TV ekranlarından farklı türde yapımları takip edebiliyor. Tivibu’nun eylül ayı verilerine göre, Seç İzle klasörünün en çok izleneni Alfa Kurt (Alpha) olurken Kırmızı Halı klasörünün zirvesinde ise yerli yapım Feride bulunuyor.

20 bin yıl önce gelişen dostluk

Tivibu’da büyük beğeni kazanan filmlerin sıralandığı Seç İzle servisinde yayınlanan ABD yapımı Alfa Kurt filminde, günümüzden 20 bin yıl önce evcilleştirilen ilk kurdun öyküsü etkileyici bir dille anlatılıyor. Kullanıcıların yüzde 38 oranla ‘en çok’ çocuk türündeki yapımları tercih ettiği Seç İzle’nin diğer içerikleri ise şöyle sıralanıyor: Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde, Venom: Zehirli Öfke, Genç Titanlar Filmi, Otel Transilvanya 3: Yaz Tatili, Kral Şakir Oyun Zamanı, Tom and Jerry Show, Jumbo, Tamircikler: Gizli Görev, Uzun Kabus.

Moda ikonu olmaya doğru

Tivibu’nun Kırmızı Halı klasöründe sinemalardan hemen sonra yayınlanan yapımlar bulunuyor. Yüzde 43 ile en çok animasyon türünün izlendiği klasörde, animasyonu yüzde 19 ile aksiyon-macera, yüzde 11 ile komedi türü takip ediyor. Kırmızı Halı’nın en çok izleneni Feride’de modacı olmak isteyen, yaşamını terzilik yaparak devam ettiren Feride’nin komik öyküsü anlatılıyor. Zeynep Çamcı, Ersin Korkut ve Barış Yıldız’ın rol aldığı filmi, Ali Yorgancıoğlu ile Zeynep Çamcı ikilisi yönetiyor. Kırmızı Halı’nın diğer ‘çok izlenenleri’ de şöyle sıralanıyor: Moana, Kirpi Sonic, Karlar Ülkesi, Ters Yüz, Mavi Korku 3, Arabalar, Kiki: Lanet-i Cin, İnanılmaz Aile 2, Arabalar 2.

Bir yanıt yazın

Bügün: 17 June 2024