Yüz Maskesi Çeşitleri

Yüz Maskesi Çeşitleri

Kişisel ve günlük bakım denildiğinde ilk akla gelenler arasında yüz maskesi de bulunmaktadır. Yüz maskeleri cildin ihtiyaçlarına göre çok çeşitli nedenlerle kullanılabilmekte, farklı türlere ayrılmaktadır. Piyasada her cilt tipi için çok çeşitli yüz maskesi bulmak olasıdır. Organik ürün kullanmak isteyenler de doğal yüz maskesi tarifleri ile kendi kişisel bakım ürünlerini hazırlayabilirler.

Kil Yüz Maskeleri

Kullanımı kolay ve oldukça popüler yüz maskeleri arasında kil ihtiva eden maskeler belki de ilk sırada gelir. Kil yüz maskesi ne işe yarar, nasıl kullanılır? güzellik ve bakım sıkça sorulan sorular arasındadır. Daha çok siyah nokta karşıtı olarak bilinen kil maskeleri;

  • Cildi derinlemesine temizler ve arındırır,
  • Cildi fazla yağdan arındırır,
  • Sivilce oluşumunu engeller,
  • Cildi sıkılaştırarak gençlik katar.

Killi cilt maskelerini kullanımı kolaydır. Kil ve su karışımıyla evde de rahatlıkla hazırlanabilir. Banyo öncesinde yapılabilir. Yüze nazikçe ve ince bir kat olarak sürülen maske 5-10 dakika bekletilerek ılık suyla durulanır.

Nemlendirici Yüz Maskeleri

Nem oranı dengeli bir cilt sağlık göstergesidir. Nem cildi yabancı maddelere karşı da korur. Cildin nemini korumasına yardımcı olmak için yüz maskelerinden destek alınabilir. Cildi nemlendiren yüz maskesi tarifi için az miktarda yumurta sarısı ve bal karıştırılır. Karışım ince bir tabaka halinde 15-20 dakika bekletilerek ılık su ile temizlenir. Kahve telvesi de cildi nemlendirici etkisi ile biraz süt ve bal karıştırılarak cildi nemlendiren doğal maske olarak kullanılabilir.

Anti Age Maskeler

Anti age maskeler yaşlanma karşıtı maskeler olarak bilinir kırışıklıkların önlenmesinde oldukça etkilidir. Anti age maskeler düzenli olarak kullanıldığında cildin gergin ve canlı görünmesini sağlar. Piyasada oldukça popüler biçimde ve kaliteli ürünler olarak bulunabileceği gibi evde doğal ürünlerle de yapılabilir. Evde kırışıklık karşıtı maske tarifi için birer tatlı kaşığı bal ve yumurta sarısı bir yemek kaşığı zeytinyağıyla karıştırılarak maske 15-20 dakika yüzde bekletilir.

Pembe Yüz Maskesi

Pembe yüz maskesi nedir, pembe yüz maskesi ne işe yarar? gibi sorular son zamanlarda sıklıkla sorulmaktadır. Oldukça popüler bir hale gelen pembe maske kristal tuzdan imal edilmektedir. Cilt üzerinde nemlendirici ve sıkılaştırıcı etkisiyle bilinir. Ayrıca siyah noktaların temizlenerek cildin nefes almasına da destek olur.

Cilt Lekelerini Yok Edici Yüz Maskesi Tarifi

Melanositin düzensizliği ve dış etkenler cilt üzerinde leke oluşumunu tetikleyebilir. Cilt lekeleri kişilerin beden algısını olumsuz etkiler. Cilt lekelerini yok edici maske tarifi bir tatlı kaşığı bal ve bir iki damla limon suyu ve ve çok az tarçın karıştırılarak yapılır. Yaz aylarında güneşlenmeye bağlı gelişen cilt lekelerinde ise çilek ve bal karışımıyla yapılan maske oldukça etkili olmaktadır.

Bir yanıt yazın

Bügün: 13 July 2024