Ayaklarınız ıslak gün geçirirseniz üşüyerek uyanacaksınız

Türkiye'de ayakkabı fiyatlarının ortalama fiyatı 500 liradır. Üstelik yüksek fiyatlara satılan bu ünlü markalı ayakkabıların su geçirmeme yada yırtılma garantisi bulunmuyor. Ayakkabı alınmadığı taktirde ıslak ayakkabının getirdiği sorunları bu haberimizde ele alıyoruz.

Ayaklarınız ıslak gün geçirirseniz üşüyerek uyanacaksınız

Yağmurların çok fazla olduğu bu kışa giriş günlerinde merak edilen konulardan bir tanesi genel olarak ıslak gezmek olacaktır. Bu konuda tecrübelerle dolu bir haberi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Ayaklarınızı kuru bir şekilde gün içerisine hazırlamak bazen çok zor bir hale gelebiliyor çünkü yağmurlu havalarda binlerce lira verip aldığınız ayakkabılar bile su geçirme konusunda beklentinizi karşılamayabilir. Bu sebeple okula yada iş yerine giderken toplu taşıma kullanan insanların en çok karşılaştığı sorunlardan bir tanesi genel olarak ayak ıslanması veya nemlenmesi olarak karşımıza çıkıyor.

SU GEÇİRMEME GARANTİSİ VERİLMİYOR

2018 yılında Türkiye’de her şeye zam geldi. Ayakkabılar ise bu alanda en yüksek fiyata satılan ürünlerdir. Ayakkabı alırken fiyat aralığı genelde 200 lira 500 lira arasında değişiyor. Oldukça önemli olan ayakkabılarda bu fiyatlarda kaliteli ayakkabı bulmak çok zor oluyor. Üstelik ünlü markaları satın alırken satış temsilcinin söyledikleri karşısında tam anlamıyla soğuk terler döküyorsunuz. Satış temsilcileri ayakkabının yırtılmaya ve su geçirmemeye karşı garantili olmadığını söylüyorlar. Dolayısıyla sizde yüzlerce lira verip garantisi olmayan bir ürün astın almak istemiyorsunuz.

ISLAK AYAK ÖLÜMCÜL HASTALIKLARA SEBEP OLABİLİR

Gün içerisinde süreli olarak yürüyen insanla ve ofis hayatı olmayan insanların en büyük sorunları genelde ayakların çok fazla nemlenmesi olmakta veya diğer bir deyişle ıslanmasıdır. Bu soruna çare bulmak için özel olarak üretilen ayakkabılar vardır ama maalesef fiyatları çok fazladır. İnsanla haliyle daha farklı ayakkabılara yönelmek durumda kalmışlardır ki bu onların ayaklarının su almasına sebep olmuştur. Yanınızda yedek çorap bulundurmak ve aynı zamanda ayakkabınızın içerisini kuru tutmak en büyük işkence olacaktır. Islak ayaklar sonucunda bir sabah kalktığınızda müthiş bir bel ağrısı ve hastalıkla karşılaşabilirsiniz. Bu tür hastalıklar eğer çaresi bulunmazsa ölümcül olabilir.

Bir yanıt yazın

Bügün: 25 June 2024