Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2022 16:35 Kategori: Spor

Basketbol kuralları hakkında bilmeniz gerekenler Basketbol, ​​dünyanın en popüler sporlarından biridir. Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa başta olmak üzere dünya çapında geniş bir hayran kitlesine sahip olan basketbol, ​​spora yeni başlayanların tercih ettiği sektörlerden biridir. İşte basketbolla ilgili kurallar, tarihçe ve merak ettiğiniz her şey! wonodd

Her şeyden ilk sen haberdar ol!

Mail listesine kayıt ol, yeni içeriklerden hemen haberdar ol!.

Basketbol Nedir?

Basketbol, ​​beşer kişilik iki takım tarafından elle oynanır. Basketbolun çember adı verilen ve 3.05 yüksekliğindeki bir halkadan geçirilmesine dayalı bir oyunda, belirlenen sürede rakipten daha fazla puan alan takım kazanır. Basketbolda 2 puan ve 3 puan olmak üzere iki farklı atış değeri vardır.

Basketbol Nedir?

Potadan 6,75 m veya daha uzak mesafeden yapılan isabetli atışlar 3 puan olarak kabul edilirken, daha yakın mesafeden yapılan atışlar 2 puan olarak kabul edilir. Basketbol ayrıca her biri 1 puan değerinde olan serbest atışları içerir. Basketbolda fauller veya fauller sırasında, top sepete değene kadar, oyuna sokma ile sepet arasına rakibin veya takımının başka bir oyuncusunun girmesine izin verilmez. betbaba giriş

Basketbol Tarihi

Basketbol gerçekten dünyanın en genç sporlarından biridir. NBA, WNBA ve Euroleague gibi dev organizasyonlarda kadın ve erkek yıldızların oynadığı günümüz basketbolu, günümüz basketbolu ve görsel bir şölen 1891’de tasarlandı. İnsanlar tarafından koçluk yapılan Amerikalı James Naismith, profesyonel sporcuları daha iyi yetiştirmek için bir taktik olarak geliştirdi.

Basketbol Nedir?

Basketbol 1896’dan beri var. O zamandan beri profesyonel olarak oynanıyor. İlk olarak Amerika’da oynanan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan basketbol, ​​1904 yılından itibaren Türkiye’de çeşitli düzeylerde oynanmaktadır. Türkiye’de sanayi 1966’dır.

http://www.betgooo.com/

Etiket yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir