Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2022 16:25 Kategori: Spor

Basketbol Nasıl Oynanır?

Basketbol Nasıl Oynanır?

Basketbolda basketbol 2 takımla oynanır, belirli bir süre vardır ve bu sürede en çok puanı alan takım galip gelir. Gol atmayan basketbolcular rakibin gol atmasını engellemeye çalışır. Her takım  24  saniye içinde topu rakibin sepetine atmalıdır.

Her şeyden ilk sen haberdar ol!

Mail listesine kayıt ol, yeni içeriklerden hemen haberdar ol!.

Basketbolun kuralları nelerdir?

Deplasman takımı sahayı seçme hakkına sahiptir ve saha değişikliği her devreden sonra yapılır. Her ders 10 dakika sürer.Devre sonunda beraberlik olursa maç uzatmaya gidecek. Basketbolcular, tırnaklarını kurallara uygun şekilde kestirmeli ve oyun sırasında aksesuar kullanmamalıdır. hiperbet

Basketbol Nasıl Oynanır?

Basketbol Tarihi

1891’de Amerika Birleşik Devletleri’nde bir beden eğitimi öğretmeni tarafından geliştirilen basketbol hızla yayıldı. ABD’den tüm dünyaya yayılan basketbol, ​​milyonların ilgisini çekti. Öncelikle kapalı mekanlarda oynanan basketbol son derece eğlenceli ve eğlenceli bir spordur. Basketbol için tüm düzenlemeler yapıldı ve spor 1936’da resmen kabul edildi. spor bahisleri

İyi Basketbol Oynamak İçin Hangi Özellikler Gereklidir?

Herkes basketbol oynamasına rağmen, profesyonel basketbol oynamak belirli nitelikler gerektirir. İyi bir basketbolcu olmak için önce basketbolu sevmelisiniz. Diyete özellikle dikkat edilmeli ve vücudun dengesini bozan yiyeceklerden kaçınılmalıdır. Düzenli eğitimden geçmeli ve sabırla çalışmaya devam etmelisiniz.

Basketbol Nasıl Oynanır?

Basketbol oynamak için doğuştan gelen yetenek gerekli değildir, çok küçük yaşta basketbola başlayarak becerilerin geliştirilmesi gerekir. Aklını iyi kullananlar basketbol sahasına daha çok hâkim olurlar. Kim pes etmeden sonuna kadar savaşırsa, basketbolda iyi bir yer edinir.

http://www.sultansonbolum.com/

Etiket yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir