Bebeğine Yapışan Keneyi Çıkaran Baba Hayatını Kaybetti

Karabük’te bir kişi, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 7 aylık bebek ise hastanede tedavi görüyor.

Bebeğine Yapışan Keneyi Çıkaran Baba Hayatını Kaybetti

Karabük’ün Zobran köyünde besicilikle uğraşan 37 yaşındaki Yücel Kader, bulantı, ateş ve kusma şikayeti ile 8 Nisan 2019 tarihinde Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Serum tedavisi uygulanan Kader, daha sonra hastaneden taburcu edildi.

BEBEĞİNE YAPIŞAN KENEYİ ÇIKARDIĞINI ANLATTI

Hastaneden taburcu edilmesine rağmen şikayetleri geçmeyen Kader, İki gün sonra yeniden hastaneye başvurarak 7 aylık bebeğine yapışan kene çıkardığını yaşadığı sağlık sorununun bundan kaynaklanmış olabileceğini söyledi. Kader bunun üzerine hemen yoğun bakıma alınarak tedavisine başlandı.

HAYATINI KAYBETTİ

Kader’den alınan kan örnekleri Ankara Hıfzıssıhha laboratuarına gönderilirken, Kırım kongo kanamalı ateşi testi pozitif çıktı. Yoğun bakımda tedavi gören Kader hayatını kaybederken, Hamza ismindeki Bebeği de kırım kongo kanamalı ateşi şüphesiyle Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Horasanlı Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından babanın cenazesi köy mezarlığında önlem alınarak toprağa verildi.

BEBEĞİN TEDAVİSİ DEVAM EDİYOR

AA muhabirine açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, Hayatını kaybeden Yücel Kader’in grip şikayetiyle hastaneye başvurduğunu belirtti. Taburcu olduktan sonra yeniden hastaneye gelen Kader’in Bebeğine yapışan Keneyi çıkardığını söylemesi üzerine kırım kongo kanamalı ateşi şüphesiyle tedavi altına alındığını belirten Sarı, “Test sonuçları pozitif geldi. Bütün müdahalelere rağmen hastayı kaybettik. Bebeğinin durumu iyi ama onu da KKKA şüphesiyle tedavi altına aldık.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

Bügün: 17 June 2024