Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2022 14:28 Kategori: Yaşam

Bodrum Havalimanı Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Bodrum Havalimanı Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Bodrum havalimanı araç kiralama hizmetine özellikle yaz aylarında yoğun bir ilgi olmaktadır. Bunun en başlı nedeni ise Bodrum’un turizm merkezlerinden birisi olmasıdır. Tatilciler bu nedenle Bodrum tatillerinde araçsız kalmamak için otel rezervasyonunun yanında araç kiralama işlemlerini de tamamlamalıdır.

Her şeyden ilk sen haberdar ol!

Mail listesine kayıt ol, yeni içeriklerden hemen haberdar ol!.

Bodrum yaz aylarında yoğun bir turist akımına uğramaktadır. Oteller, pansiyonlar, kamp alanları, plajlar, restoranlar ve Bodrum’un gezilecek yerleri hınca hınç dolmaktadır. Bunlara ek olarak tabi ki araç kiralama hizmeti veren firmalarda da yoğunluk olmaktadır. Bodrum’un güzelliklerini konforlu bir seyahat ile yaşamak isteyen tatilciler araçlarını kiralayarak tatillerini gerçekleştirmektedir.

Bodrum Havalimanı Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Hava yolu ile Bodrum’a gelecek olan turistlerin ise ilk tercihi havalimanı araç kiralama hizmeti veren firmalarla çalışmaktır. Bodrum’a havalimanından itibaren kiraladıkları araçlarla gelmek isteyenler aşağıda bahsettiğimiz adımları takip ederek kolaylıkla araç kiralayabilirler.

Bodrum Havalimanı Araç Kiralama Adımları Nelerdir?

Araç sahibi olmak günümüzde bir lüks değil ihtiyaç olarak gruplandırılmaktadır. Fakat farklı bir ile veya ülkeye giderken araç kiralamak çok daha karlı olabilmektedir. Bodrum araç kiralama hizmeti veren firmalar da turistlere hem konfor hem de maliyet fırsatı sağlamak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Size en iyi hizmeti sağlayacak firmayı bulmak ve doğru şekilde araç kiralamak için şu adımları takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

1- Araç Kiralamada Kararlı Olun

Havaalanına indikten sonra tatilinizi geçireceğiniz yerleşim yerinize konforlu şekilde ulaşmanın en kolay yolu hiç şüphesiz kendi aracınız olacaktır. Kiraladığınız araç, kiralama süresince kendi aracınızıdır. Araç kiralama firması kiraladığınız aracınızı havaalanına getirir ve sizi orada karşılar.

Araç kiralamaya karar verdikten sonra size en uygun fiyatlarla en konforlu araçları sunacak firmaları araştırmanız daha kolay olacaktır. Bodrum havalimanı araç kiralama hizmeti sayesinde tatilinizi daha havaalanındayken konforlu şekilde yaşayacaksınız.

2- Araç Kiralama Şirketlerini Araştırın

Bodrum’a ineceğiniz günün tarihi netleştikten sonra araç kiralama işlemlerini de tamamlamayı unutmayın. Aksi takdirde boşta araç bulamayabilirsiniz. Bunun yaşanmaması için en kaliteli hizmetleri sunan araç kiralama şirketlerini araştırın. Sizler için Bodrum’a gideceğiniz tarihte en güzel hizmetleri verecek firmaların listesini çıkartın.

Bodrum Havalimanı Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

3- Rezervasyonunuzu Yaptırın

Hizmet alacağınız araç kiralama firmasına karar verdikten sonra mutlaka rezervasyonunuzu yaptırın. Bodrum’da olacağınızı kesin tarihi ve kalacağınız süreyi yetkili kişilere bildirerek aracınızı o tarihler arasında hazır etmelerini sağlayın. Bu sayede Bodrum’a indiğinizde araçsız kalma problemini ortadan kaldırmış olursunuz.

4- Ödeme Yöntemleri ve Depozito İşlemleri

Araç kiralama işlemleri internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle de araç kiralayacak kişinin kredi kartına sahip olması gerekmektedir. Kiralama süresince araç kiralayacak olan kişinin kredi kartı bilgileri istenmekte ve ödeme bu yöntemle alınmaktadır.

Kredi kartı bilgilerinin alınmasının nedeni ise sürücü tarafından trafik cezası yenmesi, kazaya karışması ya da araba tesliminde ilk alındığında bulunan yakıt miktarında yakıt temin etmemesi durumundan araç kiralama şirketinin masrafları alması içindir.

5- Bodrum Havalimanı Araç Kiralama Yeri Belirlenmelidir

Bodrum’da kiraladığınız aracı nerede teslim alacağınızı mutlak suretle araç kiralama firması ile kararlaştırmalısınız. Anlaşma sağlanılan mekan ve saatte aracınızın orada hazır olmasını talep etmelisiniz. Bu sayede sorunsuz şekilde uçaktan indikten hemen sonra aracınıza kavuşabilirsiniz.

6- Araç İade İşlemi

Araç kiralama hizmetlerinde araç teslimi kadar araç iadesi de önemlidir. Ek masraflarla karşılaşmamak için aracı nasıl teslim almışsanız o şekilde iade etmelisiniz. Bu nedenle aracı ilk teslim aldığınızda aracı iyide kontrol ediniz. Çizik, kırık, arıza var ise bunları kayıt altına alın ve bildirin.

Bodrum Havalimanı Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Araç teslim aldığınız sıradaki benzin seviyesine dikkat ediniz ve not ediniz. Araç iadesi sırasında da aynı seviyede yakıt ile aracı teslim ediniz. Unutmayın ek masraflarda araç kiralama şirketi ek ücretler talep edebilir.

Araç Kiralamada Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bodrum havalimanı araç kiralama işlemlerinde dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Bu durumları dikkate almadığınız takdirde hesapladığınızdan fazla ücret ödeyebilirsiniz. Öncelikle araç kiralama firmasının sigorta ve kasko imkanı sağladığından emin olunuz. Kiraladığınız aracın varsa arızalarını, kırıklarını, çiziklerini kayıt altına alınız.

Bebek ve çocuklu aileler için çocuk koltuğu sağlanıp sağlanmadığını kontrol ediniz. Aracı kiralayacak kişinin ehliyetinin en az 2 yıllık olması gerektiğini unutmayın. Bodrum havalimanı araç kiralama firmaları arasında en uygun fiyatla en kaliteli hizmeti veren firmayı tercih ettiğinizden emin olun.

Etiket yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir