En Uygun Fiyatlı Ankara Yurtlar Listesi Nedir?

En Uygun Fiyatlı Ankara Yurtlar Listesi Nedir?

Ankara yurtlar konusunda en başarılı iller arasında olup, uygun fiyatlarda yurt bulmak oldukça kolay. Özellikle üniversite sınavı sonrası en uygun fiyatlı yurtların hangisi olduğu öğrenciler tarafından en fazla merak edilen konuların başında geliyor.

Ankara yurtlar daha çok Çankaya ve Yenimahalle ilçelerinde yoğunlaştığı için yazımız içerisinde bu ilçelerde yer alan yurtların önemli bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Ankara Yurtlar Tercih Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Üniversite adayları yurt tercih ederken dikkat etmesi gereken bazı kriterler bulunuyor. Bu kriterlere uygun olarak yurt tercihi yapılması üniversite bitene kadar sıkıntı yaşatmayacaktır. Bu nedenle birazdan okuyacağınız kriterlere dikkat ederek tercih yapmanız iyi bir yurt seçmenizi sağlayacaktır.

Peki, Ankara yurtlar tercih edilirken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

En Uygun Fiyatlı Ankara Yurtlar Listesi Nedir?

 • Güvenli ortamın olması,
 • Yurt binasına giriş güvenliği,
 • Oda, tuvalet ve banyo kapasiteleri,
 • Doğal afetlere karşı alınan önlemler,
 • Tüm öğünlerde yemek imkanın olması,
 • Temizlik ve hijyen koşullarına dikkat edilmesi,
 • Yurda ulaşım şartlarının kolay olması,
 • Yurdun içinde dinlenme alanlarının bulunması,
 • Acil durumlar için önlemlerin alınması,
 • Ders çalışmak için ortamın olması,
 • Ücretlerinin makul olması,

Üstte yer alan kriterler Ankara yurtlar tercihi yapılırken dikkate alınması gereken konular olup, mutlaka yurt tercihinde bu kriterlere uyulmalıdır.

En Uygun Fiyatlı Ankara Yurtlar Listesi!

Üniversite öğrencilerinin en fazla düşündüğü konulardan bir tanesi de uygun fiyatlı yurtlardır. Yurtların uygun ücretlere tabi olması öğrencilerin diğer sosyal aktiviteler için daha fazla maddi imkanının olmasına imkan verdiği için bu konu onlar için çok önemli…

En uygun fiyatlı Ankara yurtlar listesi için okumaya devam edin:

1- Yurt Çankaya Özel Kız Öğrenci Yurdu

Çankaya yurtlar içinde en fazla tercih edilen yurtlar arasında olan Yurt Çankaya Özel Kız Öğrenci Yurdu üniversiteye sadece 1 dakikalık mesafededir. Öğrenciler için özel ders çalışma alanı, odalarda buzdolabı, özel banyo, spor salonu, sinema salonu, yüksek hızda internet, odalarda televizyon gibi daha birçok hizmeti öğrencilere sunan kaliteli bir yurttur.

En Uygun Fiyatlı Ankara Yurtlar Listesi Nedir?

2- Eylül Residence Ankara Kız Yurtları

Çankaya yurtlar arasında en fazla ön plana çıkan yurtlardan bir tanesi de Eylül Residence Ankra Kız Yurtlarıdır. Ulaşım araçlarına sadece 5 dakika mesafe olup, Ankara’daki tüm üniversitelerin servis güzergahında yer alır.

Sunmuş olduğu hizmetlerden bazıları şu şekildedir: Sınırsız internet, 24 saat sıcak su, etüt odası, günlük oda temizliği, özel kilit sistemi, güvenlik personelleri koruma, oda servisi, telefon ve kahvaltı ile akşam yemeği gibi birçok hizmet sıralanabilir.

4- Yurt Akademi Özel Erkek Öğrenci Yurdu

Ankara yurtlar arasından tercih yapılırken en uygun fiyatları sunan Yurt Akademi Özel Erkek Öğrenci Yurdu mutlaka değerlendirilmelidir. Açık büfe kahvaltısı, temizlik hizmetleri, çalışma salonları, çamaşır yıkama hizmeti, yüksek hızda internet sıralanabilir. Ayrıca oda içinde banyo-tuvalet gibi önemli hizmetleri makul fiyatlarla sunan bu yurdu değerlendirebilirsiniz.

6- Çınar Kız Öğrenci Yurdu

Ankara Çankaya yurtlar arasında en fazla tercih edilen yurtlardan bir tanesi de Çınar Kız Yurdudur. Tercih edilmesini sağlayan hizmetleri ise şu şekildedir: Sinema salonu, Ankara ve Gazi üniversitelerine en yakın yurt olması, odalarda televizyon, telefon ve buzdolabı, öğrenciye özel giysi dolabı, çalışma masası sayılabilir. Ek olarak oda içinde wc- banyo, etüt odası , teras alanı, akşam yemeği ve kahvaltı da önemli hizmetlerindendir.

En Uygun Fiyatlı Ankara Yurtlar Listesi Nedir?

7- Tuana Kız Öğrenci Yurdu

Yenimahalle yurtlar içinden tercih yapılacaksa Tuana Kız Öğrenci Yurdunun düşünülmesi yerinde bir karar olur. Ankara yurtlar arasında çok önemli hizmetleri makul fiyatlara öğrencilere sunması bu yurdun önemli özelliklerindendir.

Yurdun hizmetleri arasında 1, 2, 3, 4, 5, 6, kişilik odalar, televizyonlar, açık büfe, 4 çeşide kadar akşam yemeği, kombili ısıtma, 24 saat sıcak su, yüksek hızda internet, klimalı etüt odası gösterilebilir.

8- Sandal Kız Öğrenci Yurdu

Yenimahalle yurtlar tarafında bir tercih yapacaksanız Sandal Kız Öğrenci Yurdu değerlendirilmesi gereken yurtlar arasındadır. Sunmuş olduğu modern hizmetleri ve yurt binasının yeni olması kesinlikle yurt tercihin de diğer yurtlardan bir adım öne çıkmasını sağlıyor. Öğrencilerin istediği tüm hizmetler bu yurdun bünyesinde mevcut.

En Uygun Fiyatlı Ankara Yurtlar Listesi Nedir?

9- A&C Gazi Kız Öğrenci Yurdu

En uygun Ankara Yurtlar içinde yer alan A&C Gazi Kız Öğrenci Yurdu temizlik hizmetleri, açık büfesi, yüksek hızda interneti ve çalışma salonları önemli hizmetleridir.

Burada yer alan yurtlar hakkında ve Ankara’daki farklı yurtlar hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Yurt Arama web sayfasından inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Bügün: 20 July 2024