Eskişehir’de kahve içmek isteyenler 1 gün önceden sipariş veriyorlar

Eskişehir'de bulunan bir kahve dükkanında Coldbrew adındaki kahveyi içmek isteyenler 1 gün öncesinden sipariş vermek zorundalar. Kahvenin acı olmadığı ve sağlık için risk oluşturmadığı söylendi. 1 gün demlenen kahve sadece 15 dakika içerisinde tamamen tükeniyor.

Eskişehir’de kahve içmek isteyenler 1 gün önceden sipariş veriyorlar

Kahve kültürü artık bütün dünyada normal bir hale geldi. İnsanlar kahve içmeden tek bir gün bile geçirmiyorlar. Üstelik ülkemizdeki bazı markaların uygun fiyata termos bardak satmalarından dolayı kahve kültürü ve kokusu metrolara ve otobüslere kadar geriledi. Bunun haricinde Eskişehir’de bir kahve dükkanında oldukça modern bir kahve sergilenmeye başladı. Kahveyi içmek isteyenlerin bir gün önceden sipariş vermesi gerekiyor çünkü kahvenin demlenmesi tam 1 gün sürüyor. Coldbrew olarak bilinen bu kahve Türkiye’de yeni sergilenmeye başlandı.

DEMLENMESİ KADAR YAPIMI DA OLDUKÇA ZOR!

Kahvenin demlenmesi 1 gün sürüyor ama bu aşamadan önce ve sonra yapılması gereken çok fazla işlem var. Türkiye’de yeni görülen bu kahve demleme şekli sayesinde kahvenin çekirdeğinde yer alan bütün her şeyi kahvede görebiliyor. 3 çeşit kahve çekirdeği ile yapılabilen Coldbrew’de 3 ayrı zaman çeşidi bulunuyor. 12 saat saatten başlayan demleme çeşitleri 24 saate kadar yükselebiliyor. Kahvenin acı olması kahvenin demleme şekline göre değişiyor. Eskişehir’de yüzlerce insan günler 1 gün öncesinden sipariş vererek kahvesini 24 saat sonra yudumluyor.

24 SAATLİK UĞRAŞIN FİYATINI DUYUNCA ŞOK GEÇİRECEKSİNİZ

Tam 1 gün süren bu Coldbrew türü kahvenin fiyatı ise 11 liradır. 1 gün boyunca uğraşan mekan sahipleri 1 günlük uğraş sonucunda bir bardak kahveden sadece 11 lira alıyor. Her işletmenin Coldbrew fiyatı farklıdır ama 11 lira oldukça uygun bir fiyattır. Kahve için bu kadar para verilir mi sorusunu 1 gün boyunca demlenmiş kahvenizi tattıktan sonra cevaplamanızı tavsiye ediyoruz. Katkısız bir şekilde yapılan bu kahvelerin abartılmadığı sürece sağlığımıza bir zararı bulunmuyor.

bir yorum

  1. Gerçekten müthiş bir lezzet. Üstelik bu kadar zahmetli ve leziz bir kahve için fiyatı da gayet uygun. Eskiehir’e yolu düşen herkes uğramalı.

Bir yanıt yazın

Bügün: 25 June 2024