Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2022 01:11 Kategori: Spor

Galatasaray’da Transfer Döneminde Ekonomik Rahatlık

Galatasaray’da Transfer Döneminde Ekonomik Rahatlık

İstanbul büyükleri arasında borcu olanlar arasında bulunan ve mali yönden zorlu bir yıl geçiren Galatasaray’da futbolcu transferlerinden kâr edilmesi bekleniyor. Maaş açısından yüksek rakamlarla oynayan Babel ve Feghouli ile yolların ayrılacağı ve bu açıdan bile takımın biraz olsun nefes alacağı yönünde açıklamalar mevcuttur. guvencehd.org

Her şeyden ilk sen haberdar ol!

Mail listesine kayıt ol, yeni içeriklerden hemen haberdar ol!.

8 Futbolcu İle Yol Ayrımı

Borç yapılandırması yapan takımlar arasında bulunan Galatasaray’da bu ödemeler için kulübün bütçesinden 200 ile 300 milyon TL ayrılacağı ifade edildi. 8 futbolcu ile yolları ayırmayı planlayan sarı kırmızılı ekip bu sayede kasasından fazla para çıkmadan transfer işlemlerini yapmak istiyor. Aylık alan futbolcu sayısı azalacağı için 144 milyon TL gibi bir tutarın kasada kalması hedefleniyor.

Paranın Kasada Tutulma Hedefi

Galatasaray'da Transfer Döneminde Ekonomik Rahatlık

Deneyimli futbolcu Arda Turan’ın futbolu bırakacağı ve bu açıdan da 8 milyon TL’nin takımın kasasında kalacağı yönünde hesaplamalar yapılıyor. Başkan Burak Elmas’ın koltuğu zamanında sadece A futbol takımının maliyetinin 50 milyon Euro’ya kadar çıktığı açıklandı. Bu açıdan gidecek olan futbolcular ve maaş yükünün hafiflemesiyle beraber 10  milyon Euro gibi bir kazancın kulübün kasasında kalması hedefleniyor.

Bu açıdan zorlu bir yılı geride bırakmak isteyen sarı kırmızılı ekibin Feghouli ve Babel gibi yüksek aylık alan futbolcuları ile yol ayrımına gidilmesi biraz olsun rahatlama sağlayacaktır. Mali açıdan yeni bir yapılanmaya doğru giden Galatasaray Spor Kulübünde yeni sezon hazırlıklarının bu yönde ilerlemesi hedefleniyor.

Etiket yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir