Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Kadınların güzel ve orantılı bir vücuda sahip olmaları için göğüslerinin diğer vücut ölçülerine göre estetik açıdan hoş görünecek kadar büyük olması önemlidir. Birçok kadın göğüslerinin vücutlarına göre küçük olduğunu fark eder. Çeşitli teknikler sayesinde göğüsler büyütülerek istenilen boyutlara getirmek mümkündür.

Göğüs Büyütme Yöntemleri Olarak Bilinenler Nelerdir?

Göğüs büyütmede kullanılan teknikler şunlardır;

1- Spor Yapmak

2- İmplant Tedavisi

3- Yağ Enjeksiyonu

Şeklinde 3 adet yöntem bulunmaktadır diye söyleyebiliriz. Ek olarak, transplant tedavisinin kendisi de birkaç farklı dala ayrılır. Ancak hangi tip implantın kullanılabileceğine doktor karar verir.

Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Doktorunuz istek ve beklentilerinize göre size en uygun implant tipini, bunların hangi yönlerinin olumlu faydalar sağlayacağını ve diğerlerinden nelerin farklı olduğunu size açıklayacaktır.

İdeal Göğüs Büyüklüğü Nasıl Belirlenir?

Herkesin kendi bedeni hakkında karar verme hakkı olduğunu unutmayın. Ayrıca kozmetik müdahale sonrası bu bedenle yaşayacak kişinin istekleri doğrultusunda hareket etmek her kişinin mutluluğu için en sağlıklı yöntemdir.

Bu aşamada kişiyi sağlık açısından rahatlatacak ve vücudunu fiziksel olarak güzelleştirecek önerilerde bulunulur. Restorasyonun boyutu size bağlıdır. Doktorunuz herhangi bir şekilde sağlıksız olacağını düşünürse size bildirecektir.

Doktorunuz, tercihlerinize ve beklentilerinize bağlı olarak, bilgisayar teknolojisini kullanarak ameliyat öncesi nasıl görüneceğinizi size söyleme seçeneği teknolojinin ilerlemesi sayesinde sonuçlarını önceden görmemiz sağlanabilir. Bu sayede görüntü üzerinde değişiklik yaparak istenilen işlemden dolayı görüntünün daha fazla öne çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Göğüs Büyütme Yöntemlerinin Ayrıntılı Olarak Açıklanması

Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Spor Yapma Yöntemi

Göğüs büyütme yöntemi; İmplantlar egzersiz ve yağ enjeksiyonu olmak kaydıyla üç farklı şekle ayrılır. Ancak spor yaparak, sadece kas kütlesini artırarak kilo değişimlerinden kaynaklanan sorunları aşabilirsiniz. Ciddi ve daha uzun süreli değişiklikler için implant tedavi yöntemine başvurmak gereklidir.

İmplant Tedavi Yöntemi

Yuvarlak ve damla olmak üzere 2 çeşit protez bulunmaktadır bunlar kişinin vücut yapısına uygun olacak şekilde tercih edilebilir. Gözyaşı damlası şekli göğüs kafesinin anatomik yapısını andırır.

Silikon veya salin (salin içeren bir sıvı) içerirler. Her ikisinin de kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Gövde her iki durumda da silikondan yapılmıştır. Ancak, iç farklıdır. Doktorunuz yaşam tarzınıza, beklentilerinize ve elde etmek istediğiniz dış görünümünüze ve hislerinize göre en uygun dolguyu seçecektir.

Protezlerin farklı implant tedavilerinde kullanıldığı bir diğer sorun ise dış dokularıdır. Dokunmak için yapısı düz ve pürüzlüdür. Kist oluşum riski daha az olduğundan genellikle kaba çeşitler tercih edilir.

Yağ Enjeksiyonu Yöntemi

Yağ enjeksiyonu tekniği çok basit bir ameliyattır ve gerçekleştirme süresi kısadır. Ancak implant tedavi yöntemi kadar kalıcı olamayabilir. Kilo değişimlerinden etkilenir ve kişinin kilosunu sabit tutması gerekir. Kilo değişiklikleri vücut dengenizi bozabileceği gibi ani kilo alımı yağ enjeksiyonlarının etkisini zayıflatacaktır.

Uygulandığında dolgu maddesi olarak kişinin kendi yağ dokusu kullanılacaktır bu sayede vücut herhangi bir dış maddeden etkilenmeyecektir. Bunun için vücudun yağ dokusundan zengin herhangi bir yerinden (kalça, basen, mide vb.) yağ dokusu alınır.

Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Daha sonra kullanılan kısım ve reddedilen kısım laboratuvar teknikleri ile birbirinden ayrılmıştır. Göğüsün içerisine bazı maddeler dolgu şeklinde ilave edilerek doldurma işlevi yapılır.

Ameliyat sırasında sakinleştirici anestezi ile işlem hızlı bir şekilde yapılabilir. 6 ay içerisinde istenilen boyuta gelecek olan meme dokusuna yağ dolgu maddeleri yerleştirilir.

Ameliyat sonrası elde edilen görüntü kalıcı değildir. 6. ayın sonunda vücut yağın bir kısmını dokulara dağıtır ve istenilen görünümü verir.

Sonuçlar uzun yıllar kalıcıdır, herhangi bir restorasyon gerektirmez. Ancak kişinin mevcut kilosunu koruması çok önemlidir.

Göğüs büyütme hakkında detaylı bilgi için https://evrenhelvaci.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Bügün: 20 July 2024