Haşema Seçme Rehberi 2023

Haşema Seçme Rehberi 2023

Doğru bir haşema seçimi yaz tatillerinizi ve havuz keyiflerinizi çok daha eğlenceli bir hale getirebilir. Haşema modelleri arasında sezona uygun renklerden ihtiyacınıza hitap eden model bulunur. Kumaşları, tasarımları, aksesuarları ve özellikleri farklı olan onlarca model, her sene yenilenen koleksiyonlar arasında yer alır. 2023 yılının modasına uygun haşemaları birbirinden ayıran küçük nüanslar mevcuttur. Bu durum ürün yelpazesini genişletir. Pek çok seçenek arasından en doğru seçimi yapmak istiyorsanız detaylı bir rehbere ihtiyaç duyabilirsiniz. Sizler için detaylı bir haşema seçme rehberi hazırladık.

Kullanım Alanınıza Uygun Haşema Çeşitleri

Tesettür haşema seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur kullanım alanınıza uygun olan haşemayı bulmaktır. Haşemalar kullanım alanına ve tasarımına göre çeşitlilik gösterir. Kullanıma göre değişen haşema kumaşları şu şekilde sıralanabilir;

●    Sporcu Haşemaları

Yüzmek kimileri için tatilde eğlenceli vakit geçirmek kimileri için profesyonel olarak spor yapmaktır. Profesyonel sporcular, özel olarak üretilen haşemalara ihtiyaç duyar. Standart haşema çeşitlerinden birini tercih etmek ihtiyaçlarınıza karşılık veremeyebilir.

Sporcuların su içerisinde hızlı bir şekilde hareket etmesini sağlayan sporcu haşemaları, sürtünme oranını minimuma indiren özel kumaşlardan yapılır. İki ya da üç parçadan oluşan sporcu haşemaları, sporcuların daima rahat ve konforlu bir şekilde yüzmesini sağlar.  Ayrıca bu haşemalar, su itme özelliğine sahip olduğu için “vücuda yapışmayan haşemalar” olarak adlandırılmaktadır.

●     Tesettürlü kadınlar için haşemalar

Tesettürlü kadınlarınn rahat bir şekilde yüzebilmesi için tasarlanan tesettür haşema modelleri, vücut hatlarını kapatan tasarımlara sahiptir. Tesettür haşemalar genellikle vücuda yapışmayan kumaşlardan üretilir. Bu sayede sudan çıktığınız andan itibaren özgürce hareket etmenizi sağlar. Tesettür haşema alırken içinde bone bulunan takımları tercih etmeniz önerilir. Bu sayede harika kombinler yapabilir, tatilinizi eğlenceli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Hassas ciltler için özel haşemalar.

●     Koruyucu Haşemalar

Tatil sürecinde sağlık problemleri ile karşı karşıya kalmak, tatilde geçirdiğiniz süreyi daha verimsiz hale getirir. Bu nedenle koruyucu haşema çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Güneş alerjisi bulunan kişiler için özel olarak üretilen haşemalar, uzun tayt ve uzun kollu parçalardan oluşur. Bu sayede güneş ışınlarının doğrudan cildinize temas etmesini engeller. Özellikle kapalı havuz yerine plaj ve deniz gibi açık havada yürümek istiyorsanız koruyucu haşema modellerinden birini tercih edebilirsiniz.

Haşema Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Haşema seçerken dikkat etmeniz gereken kriterleri göz önünde bulundurursanız çok daha doğru kararlar verebilirsiniz. Haşemalar arasında tercih yaparken vücut yapınıza uygun olan bir beden seçmeniz önerilir. Halk arasında bir beden büyük haşemaların vücuda yapışmadığı ya da bir beden küçük modellerin daha ince gösterdiğine dair söylentiler dolaşır.

Ancak çoğu zaman bu söylentiler yanlış kararlar vermenize neden olur. Kendi bedeninizden daha büyük bir haşema seçmek, yüzerken zorluk çıkarır. Kendi bedeninizden büyük ürünler, vücuda fazladan suyun temas etmesine ve haşemanızın buruşmasına neden olabilir. Aksi takdirde küçük beden haşema seçmekte doğru bilinen yanlışlar arasında yer alır. Dar gelen haşemalar, yüzerken hareket alanınızı kısıtlar. Bu durum yüzme hızınızı azaltır verimliliğinizi düşünür. Bu nedenle haşema seçiminde kendi bedeninize en uygun modeli tercih etmelisiniz.

Hangi Kumaş Haşema Tercih Edilmeli?

2023 haşema modelleri genel olarak likralı ve dokuma kumaştan üretilir. Likralı kumaşlar esnek ve rahat yapısıyla ön plana çıkar. Dokuma kumaşlar ise kalitesi sayesinde pek çok kişi tarafından tercih edilir. Haşemalar dalgıç, scuba, paraşüt gibi pek çok kumaş alternatifiyle üretilir. Hangi kumaşın sizin için en iyi olduğunu bulmak için kullanım alanınızı göz önünde bulundurabilirsiniz.

Dalgıç kumaşlar vücudu sarar ve kalıp gibi bir duruş sergiler. Bu nedenle hızlı ve profesyonel yüzücüler için oldukça idealdir. Paraşüt kumaşlar ise hafifliği ve rahatlığı ile ön plana çıkar. Çabuk kuruyan ve ağırlık hissi yaratmayan bir haşemaya ihtiyacınız varsa paraşüt kumaş haşemaları tercih edebilirsiniz.

Cildiniz İçin En Uygun Haşema Rengi Hangisi?

Haşemalar yaz komlerinizi oluşturur. Bu nedenle rengi ve tasarımı cildiniz ile uyumu olduğunda kendinizi çok daha enerjik hissedebilirsiniz. 2023 haşema renkleri klasik renklerin yaı sıra karamel, lacivert, lila gibi pek çok tonda tasarlanır. Ancak her renk cildiniz için uygun olmayabilir. Haşema renk seçimde sevdiğiniz renkler başta olmak üzere cildiniz rengi de oldukça önemlidir.

Beyaz tenli kadınlar genellikle kapalı renk tonlarına sahip haşemalar tercih eder. Ancak beyaz bir tene sahipseniz hem açık hem de kapalı renk haşemaları tercih edebilirsiniz. Kumral ve kapalı bir cilt renginiz varsa açık renkli haşemalar önerilir. Cildinizi çok daha canlı gösteren açık ve neon renkli haşema modelleri, 2023 yılında da plaj modasına öncülük eder. Siz de cilt tonunuza uygun haşemaları inceleyebilir, kendinize en çok yakışan modeli bulabilirsiniz.

İhtiyacınıza Uygun Haşemalar Star İnci’de

2023 yılının gözde modellerini bünyesinde bulunduran Starinci mayo, tarzınızı yansıtma fırsatı sunar. Havuzda, plajda veya denizde giyebileceğiniz haşemaları tek bir platform üzerinden incelemek, seçim yapmanızı kolaylaştırır. Farklı tarzlara ve yaş gruplarına uygun haşema modellerine sahip olan Star İnci, kaliteli ürünleriyle ön plana çıkar. Siz de Star İnci haşema modellerini inceleyebilir sezona damga vuran ürünlere avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Bügün: 13 July 2024